סקר השבוע!

סקר השבוע!

טוב, הסקר הבכור בפורום העלה תוצאות מעניינות. כמעט כל מי שענה על הסקר רוצה שקינג קרימזון יתנו הופעה בארץ. את הסקר בניתי על סמך להקות שקיימות כיום ואף מופיעות ברחבי העולם. מי שהצביע עבורם (וסביר להניח שגם שאר המצביעים) בטח ישמח להזכר שבעבר (הרחוק וגם הקרוב) הופיעו כאן בארץ ג´תרו טאל, פיטר האמיל, רנסנס וכו´. החלום לא רחוק כפי שהוא נראה, והדרך אליו לא כרוכה בישיבה על התחת (כן, כן, כל אחד מכם יכול עוד היום לשלוח מייל למפיקים החשובים בארץ כמו... שוקי וייס למשל). אך זה קורה, בהחלט. הסקר החדש הוא נסיון לבדוק האם אתם מעדיפים במיוחד איזשהו תת-זרם ספציפי ברוק המתקדם או שאתם מתפזרים איפשהו בין לבין (או אחת מהאפשרויות האחרות שלא מניתי). ניסיתי דוקא לתת נציגות לזרמים שנכחו בהם הרכבים רבים ושהיו קיימים במשך זמן רב יחסית. באשר לתרבות הסקרים כאן... סקר בשבוע נראה לי סבבה. רעיונות נוספים לסקרים יתקבלו בברכה ובהתלהבות יתרה! תודה לכם והמשך גלישה פוריה

ganooov

New member
3 דברים:

א. אני גאה להיות השני שהצביע. ב. מי הראשון? אתה?? ג. אתה מנהל הפורום הראשון שנתקלתי בו בשעה כזאת. מוזר, לא?

א. מזל טוב ! ../images/Emo13.gif

ב. הראשון, כן. אני
זה יהיה מאוד מסקרן לבדוק האם אי פעם מישהו יצליח להצביע לפני, בין הזמן שבו אני מאשר את הסקר לרגע בו אני ממש פותח אותו ומצביע (מדובר בכמה שניות של העלאת הסקר לפורום ופתיחת החלון). זה אתגר אמיתי בעיני. ג. מוזר? לא יודע. אני דוקא רגיל לגלוש עד ארבע-חמש לפנות בוקר. אני משער שזה יכול להיות מוזר כי כנראה שאר מנהלי הפורום עובדים איפשהו או לומדים משהו, כך שהם צריכים לקום מוקדם בבוקר...

zek

New member
תוצאות הסקר היו צפויות...

הרעיון להשתמש בסקר הוא רעיון נכון. רק מה, יש בו בעיתיות מסוימת. קרימזון היא מלהקות הפרוג הפופולאריות בכל הזמנים, כך שזה די ברור שהם יקחו מקום ראשון. מאגמה, לעומתם מוכרת באופן יחסי רק למעטים מחובבי הפרוג. אפילו אני ששומע פרוג עוד משנות ה- 70 התוודעתי אליהם רק בשנה האחרונה... ולמרות זאת הם סיימו אחרי קרימזון. אז באופן יחסי, לדעתי מאגמה לקחו את הבכורה... זאבי

אני חושב שלא רק פופולריות

מלבד הפופולריות של קינג קרימזון, מי שמתעניין במה שהם עושים היום, מגלה מהר מאוד שההופעות (וגם האלבומים) שלהם עדיין נחשבות מעניינות, חדשניות ומאתגרות. יס וגונג, לעומתם, לא הצליחו להשיג את המוניטין הזה כיום. ג´תרו טאל נותנים הופעה אנרגטית, אך גם זה כנראה לא מספיק. מאגמה, לעומת זאת, נותנים הופעה מדהימה ומושכת, עם הרבה ביצים ומבלי לאבד מהאיכויות שהיו להם בשנות השבעים, אך כאן אין לי ספק שחוסר הפופולריות הוא זה שהכריע.

cut2

New member
תגיד אריק

נניח שרציתי להצביע לסגנון של קרימזון - פרוג רוק-כבד. מה הייתי אמור לבחור? בסוף הצבעתי לרוק סימפוני, למרות שאני נוטה להתרחק מהסגנון הזה מאוד...

יפה, קינג קרימזון

איזו עוד להקה עושה פרוג-רוק-כבד, כהגדרתך? אני לא מרגיש שקרימזון השפיעו על זרם של אמנים כמו שג´נסיס עשו. הרוק המתקדם הסימפוני של ג´נסיס יצר זרם שנשמע בדיוק כמו ג´נסיס, מופיעים בו אלמנטים זהים כמעט מכל בחינה - הרמוניה, תזמור, שירה וכו´. קינג קרימזון השפיעו, כמובן, על אינספור להקות. אך אני לא רואה ממש "זרם" של מוסיקה שנשמעת כמו המוסיקה של קינג קרימזון. אלמנטים פה ושם, אך בטח שלא כמו ג´נסיס, לא כמו שקנטרברי היה זרם וסגנון מוסיקלי מגובש הרבה יותר, לא כמו ריו שהיה לו שלד אידאולוגי מוצק, לא כמו מטאל-פרוג שהוא מיזוג ברור ומגובש בין שתי תפיסות ואפשר לאפיין בצורה זו או אחרת את עיקר מהותו.

cut2

New member
חשבתי על זה עכשיו ../images/Emo13.gif

שבאמת, אין כמעט ממשיכים לקרימזון הכבדים (דג´אם קארט, אבל אני לא חושב על עוד משהו כרגע), וגם לג´נטל ג´איינט אין ממש משהו שמדגדג את המקור (ואני מאוד מקווה שאני טועה - אם כן, תקנו אותי. וכן, שמעתי על האנדס). אני לא יודע אם זה טוב או רע, אבל זה אומר משהו
אני זוכר שפעם אמרת על הג´איינטים שמבחינתך הם מהווים את השיא במוזיקת הרוק, ואני מרגיש אותו דבר עם קרימזון - ולכן התגובה שלי בנוגע ללמה הם הושמטו מהסקר וכו´ וכו´... תודה בכל מקרה על התגובה NP: KING CRIMSON - THE NIGHTWATCH הופעה מגובשת, אחידה ברמתה, מרגשת וכיפית - חומרים רק מלארקס וסטארלס. מצוין פשוט.

מדגדג את המקור?

לא, שמעתי את שני האלבומים של האנדס, וזה ממש לא מדגדג את המקור. שמעתי גם את האפי דה מאן ואת גריפון (שאני מאוד אוהב) וגם הם לא מדגדגים את המקור. עדיין לא שמעתי שני הרכבים שהוזכרו בהקשר הזה - Echolyn ו-Yezda Urfa. אך עדיין, יש לי תחושה שגם הם לא מדגדגים את המקור. אני מחפש בנרות ולא מוצא. אולי יום אחד, מי יודע

zek

New member
מסכים עם הניתוח שלך לגמרי

שמע, אני מכיר את רוב ההופעות של ההרכבים הנ"ל ויש לי חלק מהן. אין, פשוט אין כמו ההופעה של מאגמה. אין הופעת מוזיקה כלשהיא שראיתי כל כך הרבה פעמים מבלי שתימאס עלי בשלב כלשהו. ועוד אומרים מביני עניין,כמו ארז ואסף, שזה עוד כלום לעומת ההופעות המתועדות שלהם בוידאו משנות השבעים.

אריק, אתה יודע שחסר לי שם משהו

יכול להיות שה Folk-prog נכנס לתוך הסוגה של הרוק הסימפוני. אם כך אין בעייה. אני בכלל בעד לחבק בכפיפה אחת את Strawbs, Gryphon, Spring, Jethro Tull מסוף השבעים, עם הקלאסיקות של הרוק הסימפוני. אם אתה עושה הפרדה, הייתי שמח לראות אופציה נוספת בסקר... יקי

פולק פרוג

צודק. וגם ג´נטל ג´ייאנט לא נכנסו, וגם זאפה. בסקר עשיתי הכללות בלתי נמנעות, וניסיתי להתייחס לזרמים מרכזיים/פופולריים/מהותיים יותר. עבור כל יוצאי הדופן קיימת האפשרות האחרונה.

yonish

New member
folk-prog זה שונה מסימפוני

Mellow Candle, Gryphon, Trees, Spirogyra´ Haizea אין קשר בין אלו לבין Genesis!!! Jethro Tull זה אולי משהו שמקשר בין שני הז´אנרים. יאן אנדרסון הפיק את התקליט השישי של Steeleye Span, ויש הרבה קשר ל-Fairport Convention

קבל כמה מחמאות יוניש

האתר שלך מקסים. רק מי שמחובר למוזיקה הזו יכול להבין כמה. פגשתי כמה אתרים שעוסקים בפולק רוק ואף אחד לא נעים לעיין ומעורר לנפש כמו זה שלך, ישר כח! הלאה: בפורום הרוק המתקדם של נענע, בו אני משתתף עוד מהימים שקדמו לימי נענע, ניסיתי פה ושם לגעת בז´אנר הזה, דרך המשקפיים הפרוגיות. לGryphon יש לא מעט אוהדים בפורום ההוא; את Strawbs שהרגשתי שהטירוף שלי כלפיהם הוא על גבול הנוירוטיות, הצלחתי להכניס לתודעה של החברה, ולראייה: Mio מייבאים כמה דיסקים שלהם. את Steeleye Span לא הצלחתי כי מייד נזעקו נטורי הפרוג והתריעו על העדר פרוגיות. הם ודאי צודקים, אבל חבל לי בכל זאת לבזבז להקה כל כך משמעותית, בלי לדבר עם מישהו מילה. אשמח להשתמש בבמה הזו, אם אריק יאפשר זאת, כמובן, כדי להחליף כמה דעות והצעות בנושא. ביי יקי

שמע...

אין לי בעיה, במיוחד מאחר והגבולות של הרוק המתקדם אינם מוגדרים. את ההרכב המדובר לא שמעתי. אם אתה אומר שיש קשר, אז סבבה, אין סיבה שתהיה לי בעיה.

yonish

New member
תודה על המחמאות...

אולי Steeley Span לא ממש פרוגיים, אבל ל-Fairport יש כמה מועמדים: Unhalfbricking, Liege and lief ואפילו (או אולי במיוחד) BABBACOMBE LEE

Gil Keltch

New member
אתר יפה מאוד, כל הכבוד

אם כי אני לא מסכים בעניין חוסר הקשר בין פולק לפרוג, הרבה הרכבי פרוג השתמשו בפולק כבסיס ליצירה מתקדמת ויש הרבה קשר בין שני הז´אנרים לדעתי

למעלה