סקר קטן....

סקר קטן....

ואולי קריאה לעזרה ועצה :) מתי אתן מנקות את הבית? בשישי או בחמישי? אני מוצאת את עצמי גמורה מעייפות ביום שישי ובכל זאת מנקה ואז הולך לי כל היום החופשי אז מה אתן עושות? מתי מבשלות, מנקות , מכבסות......?

אמאפלוס

New member
כל יום כל יום כל יום כל יום כל יום

שרותים/ מקלחת- לפחות פעם אחת ביום יסודי /אחרי כל שימוש להתיז קצת חומר, לשפשף, עם מברשת, לנגב את המושב עם פרש וונס JET (לוקח ביחד- 5 דק'). מה נשאר? מטבח- אחרי כל שימוש- אם בישלתי אז גם עושה וויש על הגז.אולי זה לא אקולוגי, אבל נייר מגבת רב שימושי טוב לי לדברים האלה.(גג 20 דק). רוחצת כלים - משתדלת לא ללכת לישון אם הכיור לא נקי. (גג 10 דק) כל יומיים שואבת את הרצפה והשטיחים (5 דק-10 דק גג).+ להעביר סמרטוט של ניקול (צריך מעט מים, מתנקה מהר, סופח לכלוך,קיבלו ממני פרסומת חינם (10 דק' גג). בערך פעם בשבוע - אבק (10 דק' גג) למדתי בדרך הקשה. פעם הייתי עושה סדר + נקיון ב4 שעות. היום - הבית מסודר כמעט כל הזמן ואם מתבלגן לי - זה לוקח לי מקסימום 10 דק' להביאו למצב מסודר. הנקיון לא לוקח הרבה זמן כשנקי, ואז גם לא מגעיל ולא צריך לשפשף כל כך הרבה. מספיק להעביר "וויש" וזה נקי.

hanchuk

New member
לצערי, אני כמו שנדי של מנדי

וחושבת שיותר הגיוני להיות כמו אמאפלוס אבל יש לי בעיה פמיניסטית קשה. הוא חוזר הביתה ולא עושה כלום (או כי אין לו כח או כי הוא פשוט לא חושב על זה) ואותי זה מעצבן שאני עשיתי 5 דקות למען הבית והוא לא. אז גם אני לא עושה. מה יוצא מזה? כלום... לפעמים צריך להיות חכם ולא צודק. כמה חבל שאצלי, במקרה הזה, זה לא עובד :-\

אני מנקה בדרך כלל בסופי שבוע ופעם בשבועיים

יש מנקה שעושה את כל הבית יסודי, אחרת הייתי מתמוטטת. אני עושה כביסה, אבל הבנות מקפלות והן גם מפנות את המדיח ואת הכיור. בישולים - גם בעיקר בסופי שבוע ובמשך השבוע רק השלמות ודברים שקל ומהר להכין. ועדיין, פעם ביומיים לפחות חייבים לנקות את השירותים, כי יש לי גבר קטן בבית...

chili3

New member
../images/Emo7.gif גם לך היא הודיע שהיא עוזבת?? אנחנו

מאוהבים במנקה הזו. היא הכניסה לנו סדר לחיים לא מאמינה שהיא עוזבת אותנו ככה

chili3

New member
פותחת משפחתון. היא נכס הבחורה הזו

האמת שאם לא היו לה כבר 4 ילדים למשפחתון הייתי ממליצה עליה בפורום. כי אין לי ספק שהיא תיהיה מטפלת מדהימה! אבל קשה להפרד ממנה הבית לא ידע נקיון כזה לפניה

hanchuk

New member
טוב, אצלי היו היום מנקים חדשים

(הטרנד החדש - בעל ואישתו) מחכה קצת לראות איך הם יהיו ואם זה יהיה טוב - אני אמליץ בשמחה

תאירU4

New member
מי מנקה?

אני מנקה כשיוצא לי, בלי להגביל בימים כי יום שישי הוא שלי! בתור תאיר ולא כאמא ולא כשום דבר. בוקר אחד שאני חוזרת להיות אני. בדיוק אמרתי שאני כבר חייבת לקחת יום חופש בשביל לנקות כמו שצריך את הבית ולא רק כל פעם פינה אחת. אני עובדת מספיק שעות כל חודש בשביל שיהיה לי יום חופש על חשבון השעות הנוספות. בקיובץ שלי לא משלמים על שעות נוספות אבל אם אני מוציאה יום חופש אז מורידים אותו קודם כל מהשעות הנוספות. ויוצא לי יותר מיומיים בחודש כאלה.

זריחה3

New member
ביום החופי שלי, איזה כיף לי!במקום....

להתפנק במס"ג או שופינג , מוצאת עצמי מנקה ככה עד 12 ואז מתחילה את הבישולים. לא מדובר בניקוי חלונות, תריסים ועוד, זה מותרות של פעמיים בשנה. מדובר על שרותים-3 במספרם חדרי אמבטיה-שניים במספרם חדרים פרקט-לח בלבד, מטבח-מלמעלה בית של 190 מ"ר ב2 קומות, לא עומדת בזה... שנהיה בריאים!

liri לירי

New member
אין ברירה כל יום קצת

ויש מהר שירותים {במיוחד באלו של הבן הצעיר} כביסה יומיום מדיח יומיום אבק תוך כדי סידור הבית אבק רצפה 3 פעמים בשבוע {בעזרת שואב} שטיפת הרצפות פעם בשבוע יום שישי גם ככה נגמר מהר מידי וזאת בעזרת יום הקניות שאני לא מוצאת לא לצערי יום אחר כתחליף.

nlyyln

New member
קצת מתביישת בתשובה שונה...

אצלנו יש מנקה פעם בשבוע ואנחנו מטאטאים כל יום-יומיים ומנגבים בסמרטוט קטסטרופות. זהו. בזה זה נגמר. אני קצת מתביישת להיות "לכלוכית", אבל זה המצב. לא רואה את עצמי מנקה ביום שישי או ביום חופש. בעיני אלה ימים נדירים מידי בשביל לשים אותם על ניקיון. האם זאת באמת תשובה חריגה, או שיש עוד נשים שאצלן זה ככה ?

nlyyln

New member
שכחתי כביסה וכלים -

כביסה: שמים מכונה בתחילת הערב או בלילה ותולים בבוקר. מקפלים (בעיקר אני) - תוך כדי כל מיני דברים. לפעמים גם שוכב יום-יומיים. כלים: רוחצים בשוטף, כל הזמן (בעיקר בעלי). אולי בגלל שגם בעלי שותף לדברים, זה לא נראה לי כזה תיק.

אהמ, סליחה, אבל למה השאלה היא מתי *אתן*?

ואיפה החצי השני? אנחנו הגענו למסקנה שאם משאירים את הניקיון/כביסה/בישולים ליום ספציפי זה הרבה יותר גרוע מלעשות כל פעם קצת. אז כביסה עושים כשהארגז מגיע קצת מעבר לחצי (כמעט כל לילה
) ובבוקר תולים. לבשל מבשלים מתי שצריך וזה מספיק לכמה ימים. לנקות כנ"ל. יש לנו רצפת עץ כך שאם אין יותר מדי זמן פנוי רק שואבים ולא רואים את הלכלוך שמצריך גם להעביר סמרטוט
מה גם שעם נפלאות הטכנולוגיה, לא צריך יותר מדי. יש חומר מיוחד לרצפות עץ ששופכים על הרצפה ומנגבים עם סמרטוט לח וזהו. וכל זה נכתב בלשון רבים כי אנחנו חולקים את כל המטלות. לא יושבים עם פנקס אבל בהחלט אחריות משותפת.

אמאפלוס

New member
אין חצי, יש רבע (הילד). הוא מילא שאלון אחריות

בבית הספר - הוא באמת עוזר בכל המטלות.

אורזיגל

New member
יש עוזרת פעם בשבוע וחוץ מזה כל יום מסדרת

את הבית טיפ טופ, טאטוא, ניקוי שירותים וכיורים, כביסה וכדו'. לא הולכת לישון לפני שהבית מתוקתק.

הילהל

New member
ימי שישי

שונאת כל רגע מזה, אבל אין לי כסף לעוזרת כרגע האמצ"ש מקפידה על סדר, על רחיצת כלים למניעת הצטברות וכנ"ל כביסות אבל ניקיון ממש? רק בשישי והבעל? מגיע מהבית הכי מטונף שראיתי בחיים שלי ולא מבין מה אני רוצה מחייו איכס

רק בשישי, וגם זה לא מחזיק הרבה זמן

"הילדים השתמשו בנקיון", מגדירים את זה אצלנו... באמצע השבוע אני משתדלת לארגן "מלמעלה", נקיון יסודי יותר - רק לקראת שבת.

למעלה