סרטי ההוביט - עדכונים

• פותח הנושא azdu
  • פורסם בתאריך

azdu

New member
סרטי ההוביט - עדכונים

בתקופה האחרונה לא היו (כמובטח...) התפתחויות דרמטיות בתחום ההוביט, למעט העובדה שביהמ"ש בלוס אנג'לס דחה את רכיב הפיצויים העונשיים בתביעת עיזבון טולקין והארפר-קולינס נגד אולפני סינימה ליין (אך הותיר על כנם את רכיבי התביעה בעניין מניעת רווחים וקבע את התיק לדיון בפברואר 2009). עם זאת ביומיים האחרונים התפרסמו 4 ראיונות מעניינים שחשפו כמה חידושים: א. גיירמו דל טורו, הבמאי של 2 סרטי ההוביט והשותף לכתיבתם, התראיין פעמיים ומסר פרטים על תהליך כתיבת התסריט המתבצע בוידיאו-קונפרסים משותפים לו (בארה"ב) ולשלישיית כותבי הטרילוגיה, פיטר ג'קסון, פראן וולש ופיליפה בוינס (בניו-זילנד). הוא מתאר תהליך כתיבה מעניין המתרחש במשך כמה שעות בכל-פעם ושמסתיימות במתן "שיעורי בית" לכל חבר ובמעבר על שיעורי הבית בתחילת הפגישה שאח"כ. הוא מדבר על התמקדות בספרים דוקומנטריים אודות מלחמת העולם הראשונה, שכן הוא רואה בהוביט ספר שנכתב על-רקע מצבה של אנגליה במלחמה זו. הוא היה מוכן לומר כמה מילים על דמותו של סמוג והבטיח כי מדובר בדרקון שלא נראה בעבר ובדמות מרתקת ומדהימה עם דיאלוגים יוצאי דופן. כן הוא הודיע כי הווארגים של ההוביט לא יהיו הזאבים-צבועים שהופיעו בטרילוגיה אלא מדובר בגזע שייראה אחרת לגמרי. לבסוף, הוא רמז כי התסריט הבסיסי יושלם עד סוף 2008. החידוש הדרמטי ביותר הוא שדל-טורו הודה כי הכותבים הפסיקו לדבר על "הסרטים" והחלו לדבר על הסרט. הם רואים בסרטי ההוביט כ-2 חלקים של סיפור אחד עם נרטיב משותף. מדובר בשינוי דרמטי מהטענה הקונסיסטנטית שלו בעבר, על כי מדובר בסרט אחד שיכיל את כל ספר ההוביט ובסרט השני שיגשר על השנים בין ההוביט לשר הטבעות (ושתמיד הטרידה אותי לגביו שאלת השם שלו...(ההוביט 2??)). הוא לא מוכן להתחייב על שום דבר למעט על 3 הפרטים הבאים: 1. המטרה של הכותבים (ומה שייחשב עבורם כהצלחה) יהיה מצב בו הצפייה בסרטי ההובטי ובטרילוגיה תהיה 'זורמת', ולא יורגש כי מדובר בחלקים שונים (מה שבעיניי מה בשיא החריפות את שאלת זהות השחקן שיגלם את בילבו, אם -למרבה הצער - זה לא יהיה סיר איאן הולם...). בעיניי זו לא פחות מבשורה. 2. החלק היחיד שברור כיצד ייראה הוא הסצינות האחרונות של סרט ההוביט השני, שיחברו אותו לסצינות הפתיחה של אחוות הטבעת וצפויות להתרחש בפלך... 3. מה שלא יהיה, סמוג ימות בסרט הראשון. בעיניי הדבר מאוד הגיוני, מדובר בקליימקס ראוי בהחלט לסרט הראשון והסרט השני יוכל לעסוק בהמשך העלילה. זה גם מבטיח שבניגוד לטרילוגיה, הפעם לא יקצצו יותר מדי סצינות ממה שכתוב בספר (כמו שעשו לטיהור הפלך, למשל...). ב. בכנס קומיקס בבון (בגרמניה) השתתף ג'ון רייס דייויס (גימלי וזקנעץ בטרילוגיה) ובפעם הראשונה הודיע רישמית, כי הוא שינה את דעתו לגבי הופעה בסרטי ההוביט. הוא הודה כי גם פיטר ג'קסון וגם גיירמו דל-טורו שוחחו עמו על שיתוף פעולה נוסף (ובעיניי זו נקודת זכות עבורם ומידע מעודד לגבי תוכניותיהם להמשכיות ההוביט-טרילוגיה). הוא אמר כי לא ברור לו את מי הגמדים הם רוצים שהוא יגלם (כאן ראוי להזכיר, כי דל-טורו התחייב כי בסרט יופיעו כל הגמדים שיוצאים למסע...), אבל הוא כבר הביע נכונות לחזור ולגלם את גימלי - אם יימצא לו תפקיד, כמובן - בחלקים האחרונים של ההוביט. ג. השחקן הקבוע של דל-טורו בסרטים שהוא מביים - אחד בשם דאג ג'ונס - גילה, כי דל טורו רמז לו במפגש ביניהם בטקס איגוד הפעלולנים, שהוא מייעד לו תפקיד בהוביט והבטיח לו כי הוא (דל טורו) כבר ימצא דרך לגרום לו "לדמם" ו-"למות בייסורים" בהוביט. מעניין לאיזו דמות הוא מתכוון. על שחקן נוסף של דל-טורו, רון פרלמן (מי שמגלם את הלבוי...), יש שמדברים כבר כביורן... כשיהיו עוד עדכונים, אביאם...

leonardo nessim

New member
הכי חשבו שימשיכו במסורת של הלא כל כך שחקנים מ

מוכירם או משהו כזה שהטרילוגיה כמו כמובן גם בשר הטבעות תמשיך במגמה של לתת את הפוקוס המלא לדמות ולדעתי זה למה אנשים כל כך התחברו לדומיות בשר הטבעות שעד היום בכל דבר אחריי שאתה רואה את הדמויות אתה אומר הנה אראגורן או הנה פרודו

Nienna17

New member
פרודו - אלייז'ה ווד דווקא היה מוכר לפני

כשאני ראיתי שרה"ט לראשונה אמרתי " הנה החנון מ"סיוט בחדר מורים"

leonardo nessim

New member
הוא גם שיחק בהורים בהזמנה ובסרט סופת קרח אבל.

עדיין הואל לאהיה סטאר גדול שהדמות נתפרה למידותיו ובישבילו או נכנס לדמות הדמות עדיין הייתה גדולה ממנו זה לא אלייז'ה ווד משחק את פרודו זה או הנה פרודו משר הטבעות אתה מבין את הרעיון?

Y. Welis

New member
או מוכרים, אבל מתאימים בדיוק לתפקיד

כמו מורנטסן, שעד שלא הופיע בטרילוגיה, היה קל להתעלם ממנו (אפילו ב'ג'י איי ג'יין').

Y. Welis

New member
תודה על צרור הידיעות!

באמת שאלתי את עצמי מה זז הקיץ מאז ההודעה האחרונה. יפה שמתוכננת אחידות רבה יותר בין הסרטים, אבל זה אפשרי רק אם יהיה קו עלילה *מרכזי נוסף* בסרט 1, שימשיך ל-2. יש אחד כזה, כי כמו שנאמר בנספח ב', שנת 2941 לעידן השלישי היתה השנה שבה סמוג נוצח וגם סאורון גורש מדול-גולדור (הסיבה שגאנדאלף עזב את בילבו והגמדים בשערי יעראופל, והצטרף אליהם רק ב'קרב חמשת הצבאות'). כך שכנראה הסיפור הדרומי יוזז לאחרי סרט 1 ולטובת 2. זה די מתאים. לפי הנספח, בשנה שאחריה גולום יצא לראשונה מהרי הערפל בחיפוש אחר ה'גנב', כך שסביר שזה יהיה גם הקישור לסרטי הטרילוגיה. אני מקוה מאוד שרייס-דייויס יוחזר. הוא די חסר לי ב-אינדי 4 האחרון, ובהחלט יהיה לו מקום. הייתי הופך אותו לטורין, אבל אולי עדיף שהוא יהיה אחד האחרים (באלין למשל), רק להיזהר שהוא לא יגנוב את ההצגה מטורין. פרלמן כמובן מושלם לביאורן (ונדמה לי שהזכרתי את זה בעבר) וזו בחירה מתבקשת. אני אגב זוכר אותו מתפקידי העבר שלו, כמו בסידרה 'היפה והחיה' וכן 'שם הוורד'.

Y. Welis

New member
ואגב מדווחים ש'ילדי הורין' המתורגם הופיע

לבסוף (באיחור קל של שנה וחצי) והגיע לכמה חנויות. עם כל ההסתייגויות שלי - זה אירוע חשוב שידווח כאן בהמשך.

שאלה נוספת קשורה

.. רשמת פה.. כמו שכולם יודעים למי שראה את טרילוגיית הסרטים בקולנוע.. שחתכו את החלק של טיהור הפלך מהסרט.. ואני שתמיד רציתי לראותו בעיני הויז'ואליות.. ולא בעיני רוחי שקראתי את הספר.. תמיד שמעתי שמועות וסיפורים שאחרי זמן מה יצאו הסרטים ברסה הלא מצונזרת או המלאה בDVD ויהיה שם גם הסצינה-או החלק הזה והאחרים שהושמטו מהסרטים שיצאו בקולנוע.. עכשיו השאלה שלי האם באמת היו אי אילו תוספת בDVD שבאו אחרי הסרט בכללי.. והאם צילמו בכלל את "טיהור הפלך" והסצינות שבו והשמיטו אותם בחדר העריכה של הסרט השלישי אבל הן כן מופיעות בDVD לקנייה בחנויות .. ספציפית ?

למעלה