עבודות הרכבת הקלה בכיכר רבין יחלו בשבועות הקרובים

yairp4

Active member
https://www.ynet.co.il/economy/article/BJHmIzO11d

לפי הכתבה, הבריכה האקולוגית תועתק לפינה הצפון מערבית של הכיכר והמדרגות של בניין העירייה יכוסו בדק ויפתחו לציבור, כפיצוי על רוב החלק הדרומי של הכיכר שיהפוך לאתר עבודות. לתחנה יהיו שתי כניסות, אחת בצד הדרום מזרחי של צומת דוד המלך-אבן גבירול ואחת במקום שבו נמצאת היום הבריכה האקולוגית.
בזמן העבודות הנתיבים באבן גבירול יצומצמו מארבעה לשלושה נתיבים לכל כיוון ואני מניח שכמו בכל האתרים נראה מספר רב של העברות תנועה לאורך תקופת העבודות.

כתוב גם שהעבודות צפויות להימשך 7-10 שנים, מה שלא מסתדר ממש עם הלו״ז של הקו הירוק וגם נשמע ארוך באופן מוגזם.

קבצים מצורפים

• HkZrKYzu1100_0_0_987_627_0_x-large.png
    HkZrKYzu1100_0_0_987_627_0_x-large.png
    KB 147.1 · צפיות: 26
  • ryxHKYG00b00_0_0_1280_681_0_x-large.jpg
    ryxHKYG00b00_0_0_1280_681_0_x-large.jpg
    KB 159.9 · צפיות: 25

Bus Nerd

Active member
https://www.ynet.co.il/economy/article/BJHmIzO11d

לפי הכתבה, הבריכה האקולוגית תועתק לפינה הצפון מערבית של הכיכר והמדרגות של בניין העירייה יכוסו בדק ויפתחו לציבור, כפיצוי על רוב החלק הדרומי של הכיכר שיהפוך לאתר עבודות. לתחנה יהיו שתי כניסות, אחת בצד הדרום מזרחי של צומת דוד המלך-אבן גבירול ואחת במקום שבו נמצאת היום הבריכה האקולוגית.
בזמן העבודות הנתיבים באבן גבירול יצומצמו מארבעה לשלושה נתיבים לכל כיוון ואני מניח שכמו בכל האתרים נראה מספר רב של העברות תנועה לאורך תקופת העבודות.

כתוב גם שהעבודות צפויות להימשך 7-10 שנים, מה שלא מסתדר ממש עם הלו״ז של הקו הירוק וגם נשמע ארוך באופן מוגזם.
7-10 נשמע דווקא הגיוני בהתחשב בהיסטוריה של נת"ע עם לוחות זמנים

yairp4

Active member
7-10 נשמע דווקא הגיוני בהתחשב בהיסטוריה של נת"ע עם לוחות זמנים
זה הגיוני אולי לפתיחת הקו, אבל אין שום סיבה שרוב שטח העבודות בכיכר לא יוחזר לציבור הרבה לפני כמו התהליך שקורה עכשיו בקו האדום, כחמש שנים אחרי תחילת העבודות.

GLSRA

Active member
אכן נשמע הגיוני. אם יהיה לנו מזל אפשר יהיה לנסוע בה ב-2030.
אתה אופטימיף 2030 ?
זה כמו שהתווכחו איתי שעדיין ריאלי להפעיל את הקו האדום באוקטובר 2021.עכשיו אני כבר לא בטוח שהקו יופעל באוקטובר 2023.עדיין אפשרי אך סוף 2022 כבר בטוח לא יהיה.....

אתה אופטימיף 2030 ?
זה כמו שהתווכחו איתי שעדיין ריאלי להפעיל את הקו האדום באוקטובר 2021.עכשיו אני כבר לא בטוח שהקו יופעל באוקטובר 2023.עדיין אפשרי אך סוף 2022 כבר בטוח לא יהיה.....
בירושלים כבר פועל הקו כמעט עשור, והארכתו ובניית השני מתקדמת יפה עכשו מתחילים עם השלישי שיהיה קל כי הוא כבר ממותץ ברובו

yairp4

Active member
אתה אופטימיף 2030 ?
כאמור, גם אני מניח שפתיחת הקו תתעכב הרבה מעבר ל2027 (שזה למיטב ידיעתי היעד הנוכחי). אבל אין שום סיבה בעולם שהעבודות על קופסאות התחנות יימשכו 7-10 שנים, ולציין מספר כזה בכתבה שמדברת על עבודות ספציפיות לכיכר רבין זה ממש לא נכון.
לפי הניסיון בבניית התחנות בקו האדום, אפשר להניח שהרוב המוחלט של שטח הכיכר יוחזר לציבור הרחב תוך 5-6 שנים ואולי אפילו פחות, מכיוון שאבן גבירול עבר שיפוץ נרחב לפני כ15 שנים וככל הנראה אין שם תשתיות מסובכות לגילוי והעתקה כמו שהיו באתרי הקו האדום.

למעלה