"עברית יפה שפה"

אנה מ

New member
"עברית יפה שפה"

מהם שיבושי הלשון החמודים של הקטנים שלכם? שלנו הם: ושט = לשבת פופר = הליקופטר. קולד = שוקלד. קרה = ירח (מעניין למה) אניים = אופניים גביים = גרביים תק = ממתק מימי = ויטמינים. פאפאס = פנס פוסס = התפוצץ.

אורora

New member
בגיל של הילדונת

מדובר בעיקר בהטיות מוטעות של פעלים. למשל : אמא קישטנו את הגן למסיבה והגן היה קשוט ( KASHUT ) ומהסוג של פקק = מקק

נוRית

New member
כתבתי פעם בפורום אחר:

אני מתה על השיבושים האלה של הקטנים, אבל יש לזכור שבגילאים שונים יש שיבושים שונים... לדעתי, אם כבר פותחים שרשור שכזה, כדאי לציין גם את גיל הילד. ולצערי, הפעם אמנע מלהתיחס לעצם הנושא - אם אכתוב את השיבושים הקסומים של הקסומה שלי - מיד ידעו מי אני ומי היא..
(אני משתפת בערך את כל העולם ואשתו...
)

דש1דש

New member
של הקטנה (שנה ו2)

פיצי = ציפי (החתולה) בזזזזז = ברזל פאפא = סבא (איטלקיה כנראה
) ובכלל - כל מילה בקול המתוק מתוק הזה ממיסה אותי
בטוח יש עוד - אבל זה מה שעולה לי בראש כרגע בקטגורית המתוקים.

איזה שיבושים מתוקים ../images/Emo214.gif

אצלנו יש שיבושים בשירים
שחבל"ז. אני אנסה למצוא פנאי ולהיזכר מאוחר יותר היום, ואז אתכבד להביאם לשולחן

נוRית

New member
מכירות את שיר חנוכה הידוע?

"כד קטן, כד קטן, שלושה ימים נתן הצטנן המסכן וקיבל נזלת"
(בחיי, ככה היא שרה....)

../images/Emo6.gif אוי, גם אצלנו יש כל מיני ../images/Emo79.gif

חיבורים של שירים, אני חייבת לנסות להיזכר...

הרמוניה

New member
ואצלנו....

החבר'ה שלי לא כל כך מדברים אז עוד אין הרבה שיבושים אבל בכל זאת התמיה אותי שאין להם מילה לחלב או בקבוק עד שתפסתי..... חלב זה הינה הינה.... כי זה מה שאני אומרת כשהם צורחים ואני מכינה להם את הבקבוקים..... הינה הינה כבר אני נותנת לכם... הרמוניה

תומילי

New member
עד כמה שזכרוני עומד לי../images/Emo13.gif

פאוּנה עז'ר = פאואר ריינג'רס אבא = במבה
היזריעה= החזירה

יסמין@

New member
ולכבוד חנוכה שרק עכשיו היה פה

כשהיתה קטנה ביקשה לחנוכה סוּגבנייה (= סופגנייה) והיתה אומרת פיצוֹרניים (= ציפורניים) ואקַבוֹדה (= אבוקדו). וביום שישי היא היתה מספרת בשמחה שהיתה בגן קלבת שבת . ולפעמים היא היתה מבקשת שנלך לבקר את קרובת המשפחה שלנו שגרה בעיר אחרת ברחוב כלֵצֵנסון (כצנלסון)

אקבודה? ../images/Emo6.gif סחתיין עליה שיודעת

לתת כבוד למזונות בריאים כמו אקבודה!

טוב שזיכרונך עומד לך ../images/Emo45.gif

הזריעה החזירה?
אז איך הוא יכנה את מי שהחזירו לה עוברים ולא הזריעה?

תומילי

New member
אל תשכחי שאת זה הוא אמר

כשהיה בן 3. הוא כבר כפול (כמעט) 4. יש לי קלטת שלו והוא מפטפט שם פשוט לאכול אותו - הוא כועס על סבתא שלא הזריעה לנו את המגהץ וכשאמא שלי אומרת לי נו נו נו (כי אני מפמפמת אותו...
)הוא נראה מכווץ גבות מצביע אל סבתא ואומר לה בקול כעוס: שלא תאמרי לאמא ר..ה נו נו נו.

carmitz

New member
../images/Emo62.gifבקשר ל "קרה= ירח "

שאלת למה ? הנה תשובה מלומדת ...
כי שמש זו חמה אז ירח זה קרה

הילה ד1

New member
ושלנו - מתה על שיבושי הלשון האלה

בדוף שלי = בגוף שלי. מפספס (מהמילה פסים) = מפספס (מהמילה פיספוס). היפופלוטם = היפופותם. תנעלי לי את המעיל = תרכסי לי את המעיל. ועוד ועוד...

למעלה