עובדי בנק הפועלים יפגינו מול בנק ישראל...

מצב
הנושא נעול.

קרלטון

New member

כתבה בגלובס איזה בזיון לבנק ישראל שהגיע למצב הזה... נזק תדמיתי רציני, ויכול להיות שזה יצור גם נזק לסמכות שלו וליכולת שלו להפעיל אותה. אני חוזר וקורא לפישר: אם יש לך קייס רציני, תן להם בראש בכל הכוח. אם אין לך, רד מהעץ!

tomi32

New member
ימים יגידו למי נגרם נזק

כתבה בגלובס איזה בזיון לבנק ישראל שהגיע למצב הזה... נזק תדמיתי רציני, ויכול להיות שזה יצור גם נזק לסמכות שלו וליכולת שלו להפעיל אותה. אני חוזר וקורא לפישר: אם יש לך קייס רציני, תן להם בראש בכל הכוח. אם אין לך, רד מהעץ!
ימים יגידו למי נגרם נזק
בינתיים, בכל מקום בעולם בו בנק הפועלים רוצה לעשות עסקים, כולם שמעו שפרופ' פישר, כלכלן בעל יושרה ומוניטין בינלאומיים, חושב שהוא מנוהל גרוע מאד.

קרלטון

New member
פישר רגיל שקופצים לדום למה שהוא אומר

ימים יגידו למי נגרם נזק
בינתיים, בכל מקום בעולם בו בנק הפועלים רוצה לעשות עסקים, כולם שמעו שפרופ' פישר, כלכלן בעל יושרה ומוניטין בינלאומיים, חושב שהוא מנוהל גרוע מאד.
ובצדק, כי הוא יודע מה הוא אומר. אבל שרי אריסון וצבא יחצני"ה, עו"דיניה, מקורביה, וכל מי שרוצה לשמור על קשרים עם בנק הפועלים, וזה כולל הרבה אנשים בעלי השפעה, לא מתכוונים ללכת באותה דרך, ומסתבר שלא קל לכופף אותם. אני מקווה שזה ברור לכולם שהצורה שהדבר הזה יגמר לא תלויה במי צודק ומי לא צודק אלא למי יש יותר כוח. כולי תקווה שהאירוע הזה לא יחליש את בנק ישראל אבל לדעתי זה כבר קורה ברגעים אלה.

tomi32

New member
תלוי בקבוצת ההתייחסות

ובצדק, כי הוא יודע מה הוא אומר. אבל שרי אריסון וצבא יחצני"ה, עו"דיניה, מקורביה, וכל מי שרוצה לשמור על קשרים עם בנק הפועלים, וזה כולל הרבה אנשים בעלי השפעה, לא מתכוונים ללכת באותה דרך, ומסתבר שלא קל לכופף אותם. אני מקווה שזה ברור לכולם שהצורה שהדבר הזה יגמר לא תלויה במי צודק ומי לא צודק אלא למי יש יותר כוח. כולי תקווה שהאירוע הזה לא יחליש את בנק ישראל אבל לדעתי זה כבר קורה ברגעים אלה.
תלוי בקבוצת ההתייחסות
בחו"ל לא מתרגשים משרי אריסון, פיני רובין ואפילו לא מאיריס דרור (והחוות דעת המצחיקה של בבצ'וק בוודאי לא משנה כלום). כן מתייחסים שם ברצינות למה שאומר פישר. בארץ, אכן מדובר במלחמה עם השמנה וסלתא העסקית והמשפטית. אם העניין יגיע לבית המשפט, אני מקווה שהתחזית שלך תתבדה וינצח זה שצודק ולא זה שחזק. באופן אישי, במציאות הכלכלית של היום אני לא רואה את בנק ישראל מפסיד. לכל היותר, יתקבל מוצא של כבוד לפיו מר דנקנר ילך הביתה בעוד מספר חודשים וגב' אריסון תחשוב טוב טוב על המינויים הבאים שלה לדיר' הבנק. אם יקרה משהו אחר, המפקח על הבנקים יכול להמיר את התואר שלו ל"נציב קבילות הציבור על טעויות בחישוב ריבית ושעות פתיחת סניפים".

קרלטון

New member
חו"ל זה פחות רלוונטי

תלוי בקבוצת ההתייחסות
בחו"ל לא מתרגשים משרי אריסון, פיני רובין ואפילו לא מאיריס דרור (והחוות דעת המצחיקה של בבצ'וק בוודאי לא משנה כלום). כן מתייחסים שם ברצינות למה שאומר פישר. בארץ, אכן מדובר במלחמה עם השמנה וסלתא העסקית והמשפטית. אם העניין יגיע לבית המשפט, אני מקווה שהתחזית שלך תתבדה וינצח זה שצודק ולא זה שחזק. באופן אישי, במציאות הכלכלית של היום אני לא רואה את בנק ישראל מפסיד. לכל היותר, יתקבל מוצא של כבוד לפיו מר דנקנר ילך הביתה בעוד מספר חודשים וגב' אריסון תחשוב טוב טוב על המינויים הבאים שלה לדיר' הבנק. אם יקרה משהו אחר, המפקח על הבנקים יכול להמיר את התואר שלו ל"נציב קבילות הציבור על טעויות בחישוב ריבית ושעות פתיחת סניפים".
חו"ל זה פחות רלוונטי
בנק הפועלים לא נסחר בבורסות בחו"ל והעסקים שלו בחו"ל אינם פעילות מרכזית. חשוב לו הרבה יותר מה שקורה בארץ. עצם העובדה שדבר כזה יגיע לבית המשפט (אם זה יקרה) יהיה בפני עצמו כשלון לסמכותו של בנק ישראל. אפילו בית המשפט העליון זקוק לתמיכת ולאימון הציבור כדי שיהיה תוקף לסמכותו לאורך זמן. בנק ישראל גם הוא לא פטור מזה. היום המניפולטורים של שרי אריסון מנסים לגרום לבנק ישראל להפסיד במלחמה על תמיכת הציבור. אם לא יהיה גיבוי לפישר בציבור לא יהיה לו גם גיבוי מהפוליטיקאים, הגיבוי של ראש הממשלה / שר האוצר יחלש גם הוא ומשלב זה ואילך הדרך לטיסה הקרובה לניו-יורק תהיה קצרה מאוד.

tomi32

New member
למה הגעה לבית המשפט היא כשלון של פישר?

חו"ל זה פחות רלוונטי
בנק הפועלים לא נסחר בבורסות בחו"ל והעסקים שלו בחו"ל אינם פעילות מרכזית. חשוב לו הרבה יותר מה שקורה בארץ. עצם העובדה שדבר כזה יגיע לבית המשפט (אם זה יקרה) יהיה בפני עצמו כשלון לסמכותו של בנק ישראל. אפילו בית המשפט העליון זקוק לתמיכת ולאימון הציבור כדי שיהיה תוקף לסמכותו לאורך זמן. בנק ישראל גם הוא לא פטור מזה. היום המניפולטורים של שרי אריסון מנסים לגרום לבנק ישראל להפסיד במלחמה על תמיכת הציבור. אם לא יהיה גיבוי לפישר בציבור לא יהיה לו גם גיבוי מהפוליטיקאים, הגיבוי של ראש הממשלה / שר האוצר יחלש גם הוא ומשלב זה ואילך הדרך לטיסה הקרובה לניו-יורק תהיה קצרה מאוד.
בנק הפועלים יכול להגיש מחר בבוקר בגצ (או ליתר דיוק - דקה אחת אחרי שפישר יאמר משהו מחייב). למה זה כישלון של פישר? כל רגולטור צריך להצדיק החלטותיו בבית המשפט. אז פעם אחת גם בנק ישראל יעשה זאת. בעניין הגיבוי של שטייניץ והבוס שלו, אסור לשכוח שפישר עשה טובה למדינת ישראל כשהסכים לקבל את התפקיד ולא להיפך. אני לא רואה שמץ של סיכוי שבתקופה הנוכחית, הממשלה יכולה להרשות לעצמה להפסיד את פישר כנגיד בנק.

קרלטון

New member
תמימות ונאיביות אלה תכונות נעלות

בנק הפועלים יכול להגיש מחר בבוקר בגצ (או ליתר דיוק - דקה אחת אחרי שפישר יאמר משהו מחייב). למה זה כישלון של פישר? כל רגולטור צריך להצדיק החלטותיו בבית המשפט. אז פעם אחת גם בנק ישראל יעשה זאת. בעניין הגיבוי של שטייניץ והבוס שלו, אסור לשכוח שפישר עשה טובה למדינת ישראל כשהסכים לקבל את התפקיד ולא להיפך. אני לא רואה שמץ של סיכוי שבתקופה הנוכחית, הממשלה יכולה להרשות לעצמה להפסיד את פישר כנגיד בנק.
תמימות ונאיביות אלה תכונות נעלות

קרלטון

New member
!!!

!!!
בוא נגיד שהיה מדובר בילד בן 6 ולא בטומי32 מומחה למיסים. אז הייתי אומר לו - תגיד, מה היה קורה אם המורה שלך היתה צריכה להביא את מנהל בית הספר שיעשה סדר בכיתה כשהילדים לא נשמעים לה? מה זה אומר על הסמכות שלה? מה זה אומר על הכושר שלה לתפקד?

tomi32

New member
נכון

!!!
בוא נגיד שהיה מדובר בילד בן 6 ולא בטומי32 מומחה למיסים. אז הייתי אומר לו - תגיד, מה היה קורה אם המורה שלך היתה צריכה להביא את מנהל בית הספר שיעשה סדר בכיתה כשהילדים לא נשמעים לה? מה זה אומר על הסמכות שלה? מה זה אומר על הכושר שלה לתפקד?
נכון
אצל ילדים גם מותר להרביץ ולא קוראים למשטרה. אצל המבוגרים בית המשפט פותר סכסוכים. הממונה על ההגבלים עסקיים, רשות המיסים, רשות ניירות ערך וכל גוף אחר שתעלה על דעתך מגינים על החלטות שלהם בבית המשפט. אף אחד לא רואה בזה פחיתות כבוד ואף אחד לא חושב שסמכותם נפגעת, אפילו כשהם מפסידים מדי פעם. גם הדיעה שלך על "מאבק על דעת הקהל", משעשעת. אין דבר כזה, וגם אם היה, זה הדבר האחרון שמזיז לביבי והחברים שלו. חשוב להם האינטרס העצמי ובעת הזו הוא מכתיב שלא להחליף נגיד בנק, אפילו אם פיני רובין ורם כספי יעקמו את האף. בקיצור, הדיעה שלך מתאימה לגילאי 6, אבל בעולם העסקי הדברים נראים מעט אחרת.

קרלטון

New member
תודה שאתה מלמד אותי על העולם העסקי ../images/Emo6.gif

נכון
אצל ילדים גם מותר להרביץ ולא קוראים למשטרה. אצל המבוגרים בית המשפט פותר סכסוכים. הממונה על ההגבלים עסקיים, רשות המיסים, רשות ניירות ערך וכל גוף אחר שתעלה על דעתך מגינים על החלטות שלהם בבית המשפט. אף אחד לא רואה בזה פחיתות כבוד ואף אחד לא חושב שסמכותם נפגעת, אפילו כשהם מפסידים מדי פעם. גם הדיעה שלך על "מאבק על דעת הקהל", משעשעת. אין דבר כזה, וגם אם היה, זה הדבר האחרון שמזיז לביבי והחברים שלו. חשוב להם האינטרס העצמי ובעת הזו הוא מכתיב שלא להחליף נגיד בנק, אפילו אם פיני רובין ורם כספי יעקמו את האף. בקיצור, הדיעה שלך מתאימה לגילאי 6, אבל בעולם העסקי הדברים נראים מעט אחרת.
תודה שאתה מלמד אותי על העולם העסקי

אני מסיק שאין לך שום ניסיון רלוונטי כדי להבין את האנלוגיה. התגובה שלך מסבירה יפה מאוד למה כל כך הרבה מנהלי חשבונות, רואי חשבון ויועצי מס (שכירים בעיקר) יודעים ממש מצוין לספור את הכסף שאחרים עושים, אבל אין להם מושג איך לעשות אותו בעצמם
"אצל המבוגרים בית המשפט פותר סכסוכים" עזוב, אני לא אתחיל, כל מי שיש לו נסיון של שנה וחצי בעסקים נקרע מצחוק על מה שאתה כותב. בראייה עסקית פתרון סכסוכים צריך להיעשות מחוץ לכתלי בית המשפט, להגיע לבית המשפט זה המוצא האחרון, אם מגיעים לבית המשפט שני הצדדים מפסידים מעצם ההתעסקות בתביעה, התוצאה לאו דווקא נקבעת לפי ה"צדק" אלא לפי עוד 1001 גורמים אחרים, ישנם עלויות משפטיות שיודעים איפה הן מתחילות ולא יודעים איפה הן נגמרות, זה לוקח המון זמן, יש ערעור ויש ערעור על הערעור ולפעמים ערכאות שונות פוסקות בצורה הפוכה לגמרי זו לזו (מה שמראה לך משהו על קיום או אי קיום של צדק אבסולוטי) ובכל מקרה זה לא מביא לתוצאה בזמן שצריכים אותה. במקרה שלפנינו, עוד יותר גרוע. אם בנק הפועלים יקבע נורמה של להתחיל לערער לבית משפט על כל החלטה של המפקח על הבנקים, במקרה הטוב זה ייצור עיכוב ביישום ההחלטות ובמקרה הרע זה ירוקן את תפקידו מתוכן. הנוהל היעיל של הרגולטור הוא - המפקח אומר, הבנק מציית מיד, נקודה. כל דבר אחר, הכנסת בתי משפט, מתווכים, או לא יודע מי, מוריד את היעילות הזאת, אני ממש מופתע שאני צריך לאיית לך את זה! אבל זה בסדר, בכירי בנק ישראל מבינים את הדברים האלה שאתה לא מבין בצורה ברורה מאוד. כפי שאמרתי, אני מעריץ את התמימות והנאיביות שלך והלוואי שיכולתי גם אני לחיות בעולם הדימיוני הזה בו בית המשפט דוהר על הסוס הלבן ומביא מיד את הדברים על תיקונם כאילו לא קרה דבר.

tomi32

New member
נו באמת

אני מסיק שאין לך שום ניסיון רלוונטי כדי להבין את האנלוגיה. התגובה שלך מסבירה יפה מאוד למה כל כך הרבה מנהלי חשבונות, רואי חשבון ויועצי מס (שכירים בעיקר) יודעים ממש מצוין לספור את הכסף שאחרים עושים, אבל אין להם מושג איך לעשות אותו בעצמם
"אצל המבוגרים בית המשפט פותר סכסוכים" עזוב, אני לא אתחיל, כל מי שיש לו נסיון של שנה וחצי בעסקים נקרע מצחוק על מה שאתה כותב. בראייה עסקית פתרון סכסוכים צריך להיעשות מחוץ לכתלי בית המשפט, להגיע לבית המשפט זה המוצא האחרון, אם מגיעים לבית המשפט שני הצדדים מפסידים מעצם ההתעסקות בתביעה, התוצאה לאו דווקא נקבעת לפי ה"צדק" אלא לפי עוד 1001 גורמים אחרים, ישנם עלויות משפטיות שיודעים איפה הן מתחילות ולא יודעים איפה הן נגמרות, זה לוקח המון זמן, יש ערעור ויש ערעור על הערעור ולפעמים ערכאות שונות פוסקות בצורה הפוכה לגמרי זו לזו (מה שמראה לך משהו על קיום או אי קיום של צדק אבסולוטי) ובכל מקרה זה לא מביא לתוצאה בזמן שצריכים אותה. במקרה שלפנינו, עוד יותר גרוע. אם בנק הפועלים יקבע נורמה של להתחיל לערער לבית משפט על כל החלטה של המפקח על הבנקים, במקרה הטוב זה ייצור עיכוב ביישום ההחלטות ובמקרה הרע זה ירוקן את תפקידו מתוכן. הנוהל היעיל של הרגולטור הוא - המפקח אומר, הבנק מציית מיד, נקודה. כל דבר אחר, הכנסת בתי משפט, מתווכים, או לא יודע מי, מוריד את היעילות הזאת, אני ממש מופתע שאני צריך לאיית לך את זה! אבל זה בסדר, בכירי בנק ישראל מבינים את הדברים האלה שאתה לא מבין בצורה ברורה מאוד. כפי שאמרתי, אני מעריץ את התמימות והנאיביות שלך והלוואי שיכולתי גם אני לחיות בעולם הדימיוני הזה בו בית המשפט דוהר על הסוס הלבן ומביא מיד את הדברים על תיקונם כאילו לא קרה דבר.
נו באמת
החסרונות של המערכת המשפטית גלויים וידועים (אם כי גורם העלות שציינת לא רלוונטי לבנק ישראל). עם זאת, ה"נוהל" לו אתה מצפה לפיו הרגולטור מצווה והנתינים משתחווים, לא קיים בשום מערכת רגולטורית אחרת (כפי שכתבתי לך קודם לכן). ברור שפישר מעדיף שלא יגיעו לבית המשפט, אבל אם הבנק יפנה לבית המשפט, הוא ייאלץ להגיע לשם, ומבחינה זו הוא לוקח סיכון שלוקח כל רגולטור שמתעמת על נשואי הרגולציה. אין כאן שום דבר חריג או חדשני. כל מה שכתבת קורה מדי יום ברשות לניירות ערך, בפקידי השומה ובמאה מקומות נוספים ואף אחד לא מתרגש ולא חושב שביבי יתערב או שהתערבות של בית המשפט מרוקנת סמכות של מישהו מתוכן. כך פועלת מדינת ישראל מזה עשרות שנים. אתה צודק בדבר אחד, וזה שהדיון המשפטי יצור סחבת. עם זאת, הוא גם מעלה את סכום ההימור של הצדדים. הפסד בהליך המשפטי הוא בעל תוצאה משמעותית רבה יותר לכל אחד מהצדדים, מאשר התקפלות לפניו.

KobeRider

New member
בארה"ב ובאיחוד האירופאי הרגולטורים בבתי משפט

כל שני וחמישי. החל מרגולציה על המוסדות הפיננסים וכלה בהגבלים העיסקיים [פרשיות מייקרוסופט וגוגל למניהן]. כמעט כל החלטה משמעותית של רגולטור מובילה דיון משפטי.

tomi32

New member
גם בישראל

כל שני וחמישי. החל מרגולציה על המוסדות הפיננסים וכלה בהגבלים העיסקיים [פרשיות מייקרוסופט וגוגל למניהן]. כמעט כל החלטה משמעותית של רגולטור מובילה דיון משפטי.
גם בישראל
החוק על העברת נושאי משרה מתפקידם די חדש ולכן לא הספיקו לבחון אותו. העובדה הזו בצירוף העובדה שמדובר בבנק הפועלים מביאים לכותרות הראשיות. המשפטיזציה בעולם העסקי בישראל חריפה מאד. בממונה על ההגבלים העסקיים למעלה מעשרה עו"ד שמופיעים כל הזמן בבתי המשפט, בניירות ערך יש כמה עשרות עורכי דין ופרקליטים וכך גם יש ייצוג משמעותי של המפקח על הביטוח, רשויות המס והרשות להגבלת הון. רק בשנה האחרונה יצאה שומה על מיליארד ש"ח לצ'קפוינט ותאמין לי שאין מייצג שלא מנסה להיות מעורב בה ובכל זאת השמיים לא נפלו, פקיד השומה לא פוטר ושר האוצר לא מתערב. כולם מחכים להחלטת בית המשפט, אלא אם תושג פשרה קודם לכן, כפי שאולי יקרה בעניין בנק הפועלים.

קרלטון

New member
בסדר

גם בישראל
החוק על העברת נושאי משרה מתפקידם די חדש ולכן לא הספיקו לבחון אותו. העובדה הזו בצירוף העובדה שמדובר בבנק הפועלים מביאים לכותרות הראשיות. המשפטיזציה בעולם העסקי בישראל חריפה מאד. בממונה על ההגבלים העסקיים למעלה מעשרה עו"ד שמופיעים כל הזמן בבתי המשפט, בניירות ערך יש כמה עשרות עורכי דין ופרקליטים וכך גם יש ייצוג משמעותי של המפקח על הביטוח, רשויות המס והרשות להגבלת הון. רק בשנה האחרונה יצאה שומה על מיליארד ש"ח לצ'קפוינט ותאמין לי שאין מייצג שלא מנסה להיות מעורב בה ובכל זאת השמיים לא נפלו, פקיד השומה לא פוטר ושר האוצר לא מתערב. כולם מחכים להחלטת בית המשפט, אלא אם תושג פשרה קודם לכן, כפי שאולי יקרה בעניין בנק הפועלים.
בסדר
בוא תזכיר לי בבקשה את שלושת הפעמים האחרונות שגוף פיננסי יצא בצורה כזאת, פומבית, עם גיוס הפגנות של עובדים, ובהתרסה כזאת, נגד החלטה של סטנלי פישר (וכאן תכל'ס מדובר בהחלטה של פישר ולא של חזקיהו).

קרלטון

New member
השוואות לא לעניין בכלל

גם בישראל
השוואות לא לעניין בכלל
מדובר פה בבעלת הון מהשורה הראשונה, בעלת שליטה בבנק הגדול ביותר בארץ, שיוצאת באופן מופגן נגד סמכותו של הרגולטור העליון בנושא הבנקאות. ההשוואה למיקוח גובה שומת מס ממש מעליבה את האינטילגנציה.

קרלטון

New member
אתה לא מכיר בזה שלפישר יש מעמד מיוחד

במדינת ישראל? כמה פעמים הוא נגרר לבתי משפט בהקשר של ערעור מצד גוף פיננסי?

קרלטון

New member
או באיזשהו הקשר בכלל?

או באיזשהו הקשר בכלל?
אפשר להגיד שמה שהיה פה עד היום הלך ככה - מה שפישר אומר עושים נקודה. ואפילו כשזה לא בתחום סמכותו, אז מספיק שהוא ירמוז על רצונו להתפטר - ואז בעל הסמכות בתחום דואג שמה שהוא רוצה יעשה.

קרלטון

New member
כמה ציטוטים מדברי וועד העובדים

או באיזשהו הקשר בכלל?
אפשר להגיד שמה שהיה פה עד היום הלך ככה - מה שפישר אומר עושים נקודה. ואפילו כשזה לא בתחום סמכותו, אז מספיק שהוא ירמוז על רצונו להתפטר - ואז בעל הסמכות בתחום דואג שמה שהוא רוצה יעשה.
כמה ציטוטים מדברי וועד העובדים
תגידו לי בבקשה מתי פעם אחרונה שהיו התבטאויות כאלה מצד עובדים של גוף פיננסי: " אנו המומים ומזועזעים מההתנהלות חסרת הרסן של המפקח על הבנקים. כבנקאים מזה עשרות שנים וכמנהיגי ארגון עובדים של הבנק איננו זוכרים בהסטוריה של המדינה התנהלות שערורייתית שכזאת". אמזלג ציין במכתבו כי המכתב נשלח תוך "עדכון כל הגורמים הרלוונטים בהסתדרות לרבות יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, ולאחר דיון של חברי ארגון העובדים עם מומחים מתחום יחסי העבודה ויועצים משפטיים חיצוניים". אמזלג תקף במכתבו בחריפות את המפקח על הבנקים. "איננו מבינים כיצד גוף שתפקידו העיקרי לשמור על הבנקים עושה כל יכולתו, לילות כימים, כדי לפגוע ולקעקע את המוסד הפיננסי המוביל הגדול בישראל". עוד כתב אמזלג כי חזקיהו אינו מונע ממניעים ענייניים. "צר לנו כי חוסר הבנה, מניעים אישיים וקטנוניים ונקמנות אישית מוליכים את המפקח. התנהלות זאת אף משפיעה לצערי על שיקול הדעת ומובילה להחלטות הרות אסון". אמזלג שיבח את בעלת השליטה בבנק שרי אריסון, את יו"ר הדריקטוריון, דני דנקנר ואת המנכ"ל הנכנס, ציון קינן, ואף ציין את תרומתם למען העובדים וליחסי העבודה הטובים בבנק. "בתקופת משבר זאת כאשר גופים רבים במשק לא מהססים וממהרים לפטר עובדים הוביל דריקטוריון הבנק והיו"ר, בברכת בעלת השליטה, מדיניות של אי פיטורין וחיפוש דרכים אחרות תוך שיתוף פעולה של העובדים להשגת חסכון וצמצום בהוצאות". לגבי שרי אריסון כתב אמזלג כי "עובדי הבנק מעריכים את תרומתה לבנק לחברה ולקהילה ודוחים ומגנים מכל וכל את הרמיזות וההשמצות לגביה. אנו עובדי הבנק לא נשקוט ולא ניתן להכפיש את שמה". לגבי דני דנקנר כתב אמזלג כי "הוא הוכיח עצמו משך זמן רב כמי שדואג היטב לבנק כולו ולעובדיו. הפגיעה חסרת התקדים ביחסי העבודה הביאו את יו"ר הדריקטוריון לקבל את התפטרות המנכ"ל, צבי זיו. בניגוד למנכ"ל השכיל היו"ר למצוא את שביל הזהב ולאזן בין יישום מתון הדרגתי ואחראי של המהלכים הנדרשים לבין שמירה על חוסן הבנק ושמירה על יחסי עבודה טובים בבנק שהינם נכס משמעותי ומרכזי לבנק". לגבי המנכ"ל הנכנס, ציון קינן, כתב אמזלג כי מדובר בשעתו היפה של הבנק וכי קינן מילא במשך 30 שנה שורה של תפקידים בבנק. "ציון הוא מנהל מוכשר אשר יידע להוביל את תוך גילוי מנהיגות, רתימת העובדים ורגישות למערכת יחסי העבודה בבנק". אמזלג הזהיר את פישר מהידרדרות במצב. "אנו מאמינים בהידברות, אך במידה ויחליט המפקח להמשיך בהתקפות שרירותיות על מקור פרנסתינו ימצא למולו ציבור נחוש וענק שלא יאפשר לו לפגוע בבנק ובמקור הפרנסה של למעלה מ- 40 אלף איש. אנו נפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו ונמצא את הדין בערכאות משפטיות על כל פגיעה שתגרם ע"י המפקח לבנק ולעובדיו". " --- מה היה לנו פה? מיצוב בתקרות של המפקח על הבנקים בתור גוף שבא *לפגוע* בבנק ובעובדיו, וזאת מתוך מניעים פסולים ונקמנות אישית. האם זו מחאה ספונטנית של העובדים שאפשר לפטור אותה בלא כלום? או האם יש פה בחישה מאחורי הקלעים של בעלי הבנק ויחצנ"יו?

KobeRider

New member
מכיר, בטח. אבל

מכיר, בטח. אבל
זה שהוא עדיין לא נגרר, לא אומר שהוא לא ייגרר או לא צריך להגרר. זה שהוא לא חושף את הקלפים שלו, לא בדיוק בא לעזרתו, ולא בדיוק עוזר לו להמנע ממשפט. בסך הכל משפט זה הליך חיובי שבו כל צד צריך להגן על עמדתו. אומנם 2 הצדדים כנראה ייצאו ניזוקים ממנו, אבל אזרחי המדינה יוצאים נשכרים. אפילו אם זה יהיה במחיר איבוד פישר. אגב, אני אומנם לא עוקב אחרי כל הפרשה הזו [המקום היחיד שקראתי עליה זה בשרשור שאתה פתחת], אבל נטל ההוכחה הוא עליו. ולפני שהנטל הזה עובר לצד השני, הוא צריך להצדיק את האקטיביזם שלו.

מצב
הנושא נעול.
למעלה