עוד המלצה לעוגה נהדרת עוגת ספירלה קוקוס שוקולד

michalgad1

New member
עוד המלצה לעוגה נהדרת עוגת ספירלה קוקוס שוקולד

גם זו הוכנה לשבת והיתה הצלחה גדולה. לדעתי בניגוד לדעת הבנים היא לא נורא קוקוסית בטעמה למרות כמויות הקוקוס. יפה טעימה ופרווה. מתכון של קרין גורן. המשפט שאני שומעת הכי הרבה מכם הוא "הכנו את העוגה ה-זאתי שלך" – ובמקביל האצבע מציירת עיגולים באוויר. ובאמת, אם הייתי צריכה לבחור עוגה אחת שהכי מזוהה איתי – הייתי בוחרת בלי היסוס בעוגת הספירלה מהספר "סודות מתוקים". היא גם אחת העוגות שאני הכי אוהבת להכין. אז בהשראתה פיתחתי את העוגה הבאה: עוגת קוקוס בחושה – עסיסית, רכה ונהדרת, שהעיצוב המיוחד של פסי השוקולד הוא השוס הגדול שלה. התוצאה הסופית יפהפייה ונראית מאוד מתוחכמת, אבל הטכניקה מאוד פשוטה. באופן מפתיע, למרות שהעוגה מכילה קוקוס וגם חלב קוקוס, היא טעימה גם למי שלא משתגע על קוקוס (בדקתי על אמא שלי J). כמות: תבנית קפיצית בקוטר 26 ס"מ חומרים לתערובת השוקולד: 200 גרם שוקולד מריר (עדיף עם 60% מוצקי קקאו) 50 גרם חמאה או מרגרינה לעוגה: 4 ביצים 1 כפית תמצית וניל 2 כוסות סוכר (400 גרם) 1 כוס שמן (240 מ"ל) 1 פחית חלב קוקוס (400 מ"ל) 3 כוסות קמח תופח (420 גרם) (או 3 כוסות קמח+1 שקית אבקת אפייה) 2 כוסות קוקוס (200 גרם) אופן ההכנה מתחילים בהכנת תערובת השוקולד ומצננים מעט: מחממים במיקרוגל שוקולד וחמאה ומערבבים עד שהשוקולד נמס. מניחים בצד לצינון חלקי. מכינים את העוגה: מחממים תנור ל-170 מעלות. בקערה טורפים ביצים, תמצית וניל וסוכר במשך דקה עד שהתערובת מעט תפוחה ובהירה. מוסיפים שמן וחלב קוקוס וטורפים היטב. מוסיפים קמח תופח (או קמח ואבקת אפייה) וקוקוס וטורפים כמה שפחות, רק עד לקבלת תערובת אחידה. מעבירים לקערה נפרדת 1/3 מתערובת העוגה ומערבבים עם תערובת השוקולד הפושרת. . מרכיבים ואופים: מרכיבים את העוגה בעזרת שתי מצקות: משמנים תבנית ומניחים במרכזה כמות של מצקת מהתערובת הבהירה. מניחים מעל (במרכז התערובת הבהירה) כמות של מצקת מתערובת השוקולד. ממשיכים באותו אופן להניח את שתי התערובות לסירוגין. אופים כשעה ורבע, עד שהעוגה זהובה וקיסם הננעץ במרכז יוצא יבש. מצננים, פורסים (מתפעלים!) ומגישים. שומרים מכוסה בטמפ' החדר.

וואלה!!הנה אחת מעוגות השבת שלי
תודה

shira1960

Active member
תודה - הכנתי את העוגת גבינה ספירלה שלה

אם אני זוכרת, שיטת ההרכבה היתה דומה (אבל היא המליצה להעיר את התערובות לשתי קנקנים.).

תודה - הבן יקיר לי אוהב קוקוס , אז נראה לי שאפתיע אותו

למעלה