עוד שאלה/ות...

galitpa

New member
עוד שאלה/ות...

הבנתי שניתן להחליף שיטת לימוד אחרי מספר שנים אותה מלמדים בבית הספר. האם זה נכון? אם כן, כל כמהשנים ניתן לבקש להחליף את שיטת הלימוד? ושאלה נוספת, לגבי הכשרת המורים ללימוד שיטת סינגפור (אני יודעת שאני רצה קדימה...), האם כל המורים/ות עוברים את ההשתלמויות שלכם (כמובן מורים המלמדים חשבון בבית הספר?). תודה ושתהיה שנה טובה ומתוקה...

החלפת שיטת לימוד כל כמה שנים

נכון שמשרד החינוך דורש שבית ספר שמתחיל בשיטה כלשהי, ימשיך בה 3 שנים. אבל, היו מקרים רבים שבית הספר או ההורים לא היה מרוצים משיטה כלשהי ועמדו על דעתם ושינו. כל אחד שרוצה להגיע להשתלמויות שלנו - מוזמן. בדרך כלל מורים של בית ספר שנכנס לשיטה חייבים בהשתלמות. אחר כך יש צורך ללוות אותם בהנחייה. מאחר ששיטת סינגפור היא ברמה גבוהה מהמקובל בארץ, הכשרת המורים לוקחת זמן. אנחנו נכנסים רק לכיתות א' ומתקדמים כל שנה לכיתה גבוהה יותר. במקרים מאוד מיוחדים אנחנו מוכנים להיכנס לא' ולב'. זה תלוי במורים שמוכנים להשקיע ושפתוחים לגישה חדשה.לפעמים קשה להתחיל בב' , כי כיתה א' כבר יצרה מבני חשיבה אצל הילדים שקשה לשנות. לפי דעתי, כניסה לכיתה א' אינה מותנית במספר השנים שבית הספר לימד בשיטה אחרת.ייתכן שאני טועה. אם בכיתה א' כבר התחילו בשיטה כלשהי אז ממשיכים בה, אלא אם כן לוחצים על שינוי, כפי שהסברתי. באופן אישי אני ממליצה שגם מורים וגם הורים יגיעו להשתלמות, כי יש פה מקום לשיתוף פעולה חיובי מצד כל המחנכים. גמר חתימה טובה

galitpa

New member
שוב תודה..

מורים לכל שכבות הגיל מחוייבים (אם נכנסים לשיטה) בהשתלמות? שואלת כי אולי בצורה כזאת גם כיתות שלא התחילו בשיטה יכולים להרוויח מכך שהמורים יפתחו לעצמם עוד צורת מחשבה ללימוד. איך ניתן להגיע להשתלמות? תודה ולילה טוב...

הכשרת מורים בשיטת סינגפור

תיאורטית רצוי שכל המורים ישתתפו בהשתלמות (לא רק מורי המתמטיקה, כי השיטה עוסקת בפיתוח חשיבה ואוריינות בכלל). מבחינה מעשית זה לא תמיד ניתן. הכוונה היא שחלק מהרעיונות הבסיסיים של המתמטיקה ייקלטו על ידי המורים וזה ישפיע על ההוראה שלהם. יש לזה חשיבות רבה, כי מורי הכיתות הגבוהות יוכלו ללמד את התלמידים מהכיתות הנמוכות שיגיעו עם דרכי חשיבה שנבנו אצלם. באשר למועדי ההשתלמויות שלנו. יש לנו מספר קטן של השתלמויות בשנה, כי רובנו עובדים בהתנדבות וקשה לנו לממן אפילו חדרים להשתלמות. בינתיים העברנו כבר את השתלמויות הקיץ. אבל, יתכן שתימצא דרך להכשיר קבוצת מורים גדולה דיה באיזור שלך ולהקנות להם את עיקרי השיטה. אינני יודעת מהיכן את . כדאי להתקשר עם המרכז הפדגוגי שלנו מהאיזור שלך ולברר מה ניתן לעשות. בינתיים מומלץ לקרוא את המאמרים שבאתר : WWW.IFMA.ORG.IL בהצלחה ובהנאה

galitpa

New member
../images/Emo51.gif

האם יש סיבה שאתם מדגישים את הצורך להתחיל מכיתה א'? אין אפשרות להקנות את הכלים בכיתות גבוהות יותר (גם אם למדו בשיטה אחרת)?

הכשרת מורים בשיטת סינגפור

תיאורטית רצוי שכל המורים ישתתפו בהשתלמות (לא רק מורי המתמטיקה, כי השיטה עוסקת בפיתוח חשיבה ואוריינות בכלל). מבחינה מעשית זה לא תמיד ניתן. הכוונה היא שחלק מהרעיונות הבסיסיים של המתמטיקה ייקלטו על ידי המורים וזה ישפיע על ההוראה שלהם. יש לזה חשיבות רבה, כי מורי הכיתות הגבוהות יוכלו ללמד את התלמידים מהכיתות הנמוכות שיגיעו עם דרכי חשיבה שנבנו אצלם. באשר למועדי ההשתלמויות שלנו. יש לנו מספר קטן של השתלמויות בשנה, כי רובנו עובדים בהתנדבות וקשה לנו לממן אפילו חדרים להשתלמות. בינתיים העברנו כבר את השתלמויות הקיץ. אבל, יתכן שתימצא דרך להכשיר קבוצת מורים גדולה דיה באיזור שלך ולהקנות להם את עיקרי השיטה. אינני יודעת מהיכן את . כדאי להתקשר עם המרכז הפדגוגי שלנו מהאיזור שלך ולברר מה ניתן לעשות. בינתיים מומלץ לקרוא את המאמרים שבאתר : WWW.IFMA.ORG.IL בהצלחה ובהנאה

השתלמות הורים

שלום רב בבתי-ספר שנכנסים לשיטת סינגפור, אנו מעודדים גם את ההורים להשתתף בהשתלמויות. ההשתלמויות שאנו עורכים עבורם, נערכות בבית-הספר ומיועדות לחשוף בפני ההורים את העקרונות השיטה ואיך לבנות עם הילדים בבית, סביבה לימודית חוויתית. אתמול בערב (יום ב' ה - 6/10/2008) ערכתי באזור כרמיאל סדנא שכזו להורים. השתתפו כ- 40 הורים משכבות כיתה א-ג. הנושאים שהועברו על ידי : - מושגי יסוד ושפה מתמטית - שלושת השלבים בהקניית המתמטיקה - מוחשי, ציורי, מופשט - אמצעים לחיבור המתמטיקה למציאות היומיומית - משמעות 4 פעולות החשבון - התפתחות הנושאים במתמטיקה בכיתות היסוד תגובות ההורים כללו בין השאר משפטים כמו : "היכן היית עד עכשיו", "ערב אחד זה לא מספיק". גמר חתימה טובה.

3תיתי

New member
לדעתי, השתלמויות הורים, יפתחו

את דלתות המתמטיקה בארץ. הדרישה לשינוי תבוא מההורים. לא חשוב באיזו שיטה לומדים הילדים. ברגע שנותנים להורים די כלים לעזור לילדים ולהרחיב את עולמם המתמטי, אני מאמינה שיחול שיפור בדרכי הלמידה בארץ. כניסה לבתי ספר תלויה בהרבה פוליטיקה. השתלמויות להורים בכל רחבי הארץ: בכלל לא. אינני יודעת כמה יהיו מעוניינים. אני יודעת שחברותי ואני נרוץ בדילוגים! אנא! פתחו לנו שערי חסד...

השתלמויות הורים - זו הדרך לשינוי

אדרבא, ארגני כ - 30 הורים, כולל מקום ותנאים מתאימים, קיבעי את המחיר למנוי בעבור מספר שעות של השתתפות פעילה. אחר כך פני אלינו ונארגן להורים השתלמות. אני בעד.אין לי ספק, שאם תצליחי למצוא אנשים משכילים, נבונים,המוכנים להשקיע בחינוך, זה יכול להביא שינוי גם בבית הספר. בהצלחה

3תיתי

New member
אני בספק אם אצליח לארגן בעצמי 30 הורים

בייחוד שאני נחשבת לתמהונית, אוייבת העם (אבל נדים בראשם, הילדים יצאו מוצלחים...) אישית, אני אסע אפילו לעיר אחרת להשתלמויות כאלה.

galitpa

New member
גם אני אשמח..אבל אכן קשה לארגן...

אולי פרסום בפורומים שונים של הורים יכול לעזור?

למעלה