עומדת להשתחרר

סלוניק

New member
לא יודע מה איתך,

אותי ההתעוררות הפאשיסטית הזו בחודשים האחרונים (בניצוחה של התקשורת), מאוד מאוד מדאיגה.

אותי ממש לא

בכל מה שקשור לשחרורי קב"נים - אין שום דרך לגעת, גם אם שטרן יעשה שמיניות באוויר על הראש.

סלוניק

New member
פשוט מאוד

לא יפלו "לטובה" את משוחררי הרפואי, אלא פשוט יזיקו לכל מי שלא שירת בצבא באופן שווה. הדבר החיובי היחיד שיכול לצאת מזה הוא שכשעמירה דותן ושות' ימשיכו לפעול לקראת שלילת זכות ההצבעה מאיתנו לפחות נוכל לקבל מקלט מדיני במערב.

סלוניק

New member
..

לא הרוב. נתוני ההשתמטות הם פיקציה של התקשורת. אני מן הסתם לא אציג את האוכלוסיות שפטורות מגיוס, לרבות ערבים וחרדים המהווים את מרבית הקבוצה כ"משתמטים" ולכן גם לא אטען שהרוב לא מסיימים שירות מלא. נכון יותר להתייחס לאוכלוסיות המיועדות לגיוס ולהציג נתונים לגביהם (כנראה שנגיע למספרים נמוכים מאוד של בעלי פטור). חוץ מזה "להזיק" זה לא רק באמצעות חקיקה, למרות שאני לא אתפלא אם לכיוון ההוא אנחנו הולכים, אלא גם באמצעות הרעת היחס של החברה לבעלי פטור משירות. אולי לא נתקלת בזה אך אני נתקלתי לא מעט (וממילא אני חושב שהשיח הציבורי מקל עם נשים שלא משרתות בצה"ל אל מול גברים שלא משרתים).

מה פיקציה? אלה באמת הרוב

ורוב מבין היהודים. זה שאתה רוצה לדגום רק יהודים חילונים שלא גרים בצפון ת"א לא הופך את הנתונים לפיקטיביים. לי אישית באמת קל לטאטא את זה אם אני רוצה. אני פשוט יכולה להשיב בחיוב כששואלים אותי אם זה בגלל תת משקל
אבל באופן כללי, כמו בכל סוג אחר של "יחס מפלה", העניין טמון בעיקר במופלה. אם אתה משדר החוצה את העובדה שלא שירתת ואת הבושה שלך בכך בצורה בוטה לא פחות מאות קלון פיזי על המצח אז כן - אנשים יעקמו את האף. אני לא מתביישת, אני מדברת על זה בכיף, וגם אם יש מי שזה מעורר בו אנטגוניזם - זה לא משהו שאני מבחינה בו. באופן כללי, לסביבה מבחוץ הרבה פחות אכפת ממך וממה שעשית או לא עשית בחיים ומהיכן באת ממה שנדמה לך. הכל, בעיקר, בראש שלך.

סלוניק

New member
זו לא חוכמה לדגום את כלל האוכ',

כלל האוכ' לא עומדת בחובת גיוס. זה כמו שאטען שבבחירות הצביעו רק שליש מן הישראלים. זו כמובן תהיה הטעייה, שכן אני אכלול בנתונים שלי גם את אותם 30 ומשהו אחוז שלא מגיעים לגיל הצבעה.

סלוניק

New member
בעצם אני צריך לתקן

יכול להיות שנערות בחינוך דתי-ממלכתי מצויות בגיוס כברירת מחדל אך יכולות להמיר אותו. חרדים רשאים לבחור בין גיוס לבין עבודה.

סלוניק

New member
לחרדים שיבחרו בשירות לאומי כן ניתנת האופציה.

על כל פנים זה לא כל כך משנה שכן ישנה האפשרות השלישית (בה בעצם בחרו הרוב) להשאר בישיבה.

למעלה