עונה 3, פרק 16,החלק השני של הבאטלים(פרק אחרון לפני הלייב-ים)

• פותח הנושא xjoiq
  • פורסם בתאריך

Uri04

New member
טוב, עכשיו בואו נדבר על הנבחרות הסופיות

מי לדעתכם הוא הקלף החזק מכל נבחרת?
אני אתחיל:
מוש - ניב (דר ואוריין מקום שני)
שרית - אילון (למרות שאני מעדיף את טל וכנרת פי מיליון)
שלומי - רומה (אחר כך לירון)
אביב - תמר

Uri04

New member
למי יש את הסיכוי הגבוה ביותר להגיע לגמר

לא בהכרח את מי הכי אוהבים.

בעיניי

אביב - די ברור שתמר (והלוואי אייל/ארינה)
&nbsp
שלומי- די ברור ששיראל/שובל
&nbsp
שרית- קשה לדעת. הייתי רוצה לומר טל פלורה, אבל אלו יהיו כנראה יהב/אלקנה.
&nbsp
מוש- אני באמת מקווה שטליה, אבל עם איך שדוחפים את ניב...

trilliane

Well-known member
מנהל
זה עוד שלב קצת מוקדם, אבל יאללה (הולכת לבדוק מי נשאר...)

מוש – דר ואורין ללא עוררין (הא, חרזזתי!
) מקום שני אחת מהבנות (כנראה נוי או טליה). לא רואה את ניב מגיע רחוק.
שרית – טל (מקום שני: כנרת)
שלומי – שיראל (מקום שני: רומה)
אביב – אוי, זה קשה! הנבחרת שלו חזקה, ומבחינתי זה יכול להיות תמר, ארינה, אייל כמעט במידה שווה; (מקום שני: ג'סיקה). מבחינתי לא אוהד ולא לני, אלא אם יפתיעו פתאום (אבל אני סקפטית). אביב אוהב אותם ויקדם אותם כמה שהוא יכול, אבל אני לא חושבת שהקהל בבית יחשוב כמותו.

Uri04

New member
אני חושב שלניב יש דווקא סיכוי לא רע

הוא בינתיים רק מוכיח את עצמו בכל שבוע מחדש שיש לו קול שונה ומעניין, מלא ברגש ושליטה. חוצמזה, הבנות יאהבו אותו.

trilliane

Well-known member
מנהל
מוש וגם הקהל נוטים לכיוון הבנות, נראה לי... אבל נחיה ונראה

xjoiq

New member
מוש אולי,הקהל בדיוק הפוך

תמיד בריאליטי הבנים הם אובררייטד והבנות הן אנדררייטד.
רוב המסמסים הם נוער בנות בגיל העשרה שהסטאר קוואליטי של הזמרים וגם קולות בתחתית האוקטבה השלישית והאוקטבה השניה מדללים להוריהם את המשכורת על SMSים.

trilliane

Well-known member
מנהל
ממש לא תמיד... ויעידו שלל גמרים שבהם הבנות היו הרוב

זה מעניין אגב

כי מה שאתה מתאר באמת מדויק לכוכב נולד, אבל איכשהוא בדה וייס זה שונה לגמרי -
&nbsp
בגמר הראשון היו אמורות להיות 3 בנות- קייטלין, רז, יובל.
בעונה השניה היה גמר שכולו בנות וחצי גמר שבו 6 בנות ו2 בנים שאף אחד מהם לא נופל למשבצת ה"חתיך לו כל הילדות מסמסות בטירוף".
ואיך שהעונה הזו נראית, כשעוד לפני שלב ההופעות החיות יש כפול מתמודדות ממתמודדים - כנראה שגם השנה יהיה לנו גמר נשי ברובו.
או שהקהל של תוכניות המוזיקה התבגר, או שעכשיו כשהSMSים חינם, יש פחות השפעה למצביעי הורמונים. בכל מקרה- הגיע הזמן.

Uri04

New member
גם עושה רושם שהבנות פופולריות יותר בקרב הקהל

תמר, דר ואוריין, כנרת, שובל, שיראל.. כולן מקבלות הרבה פידבקים חיוביים מן הצופים. הבנים פחות. התרחיש הצפוי מבחינתי הוא גמר של 3 בנות ובן (אייל/אלקנה/ניב). התרחיש הגרוע ביותר השנה - גמר של 4 בנים, אבל זה נראה לי קלוש.

trilliane

Well-known member
מנהל
גם לכוכב נולד זה כבר מזמן לא נכון...

ואחרי שנים שבהן היה רצף של זוכים ממין זכר חזרו הבנות לשלוט.
ב-TV בכלל הבנות מצליחות יותר מהבנים, גם בעונות הקודמות וגם הפעם, ולמעשה גם זוכות תכניות שירה אחרות בשנים האחרונות היו נשים. אז אם הייתה (באמת או לכאורה) מגמה של העדפת בנים, הרי שזה כבר מזמן לא נכון.

Uri04

New member
הבנות לא ממש חזרו לשלוט שם

נכון, רוני ודיאנה היו באמת טובות והגיע להן, אבל חגית ניצחה בשל התערבות ההפקה - אין מצב שהיא היתה אהודה יותר מאשר דוד לביא, מדברים על זיוף קולות שוב (בפעם המיליון בערך בתכנית הזו) ובמשך השנתיים הבאות, הבנים חזרו לשלוט.

Uri04

New member
אגב, לצערי - זה מה שקורה גם ב'איידול'

מאז העונה השביעית (2008), רק בנים לבנים עם גיטרה זכו, למעט העונה הקודמת שהיתה מכורה לחלוטין לטובת הבנות, ע"י ליהוק ביזארי ששלח את כל הבנים עם הגיטרה הביתה, פיינל 10 של 5 בנים ו-5 בנות (זה בחיים לא קרה באיידול בעבר), היעדר שימוש בגלגל הצלה וכו' וכו'. עונה אחת אחרי זה - וואו, כמה מפתיע - הבנים חזרו לשלוט.

trilliane

Well-known member
מנהל
אז שוב, זה אומר שהם עצמם היו טובים. הזוכה הראשונה הייתה אישה

(גם בארץ) ולאורך השנים זכו נשים, וגם אחרי התכנית הגיעו גבוה ורחוק (קתרין מקפי למשל עושה חיל) ואם יש תקופה מסוימת שיש יותר בנים בסגנון מסוים, שוב, אתה צריך להסתכל על התמונה הגדולה. אחרת הסטטיסטיקה משקרת. בשורה התחתונה, נשים מצליחות היטב בתכניות שירה בכלל וזוכות לאהדת הקהל גם בתכניות אחרות של הצבעות מסרונים (שאינן שירה). אני ממש לא חושבת שאפשר לטעון שיש להן סיכויים נמוכים יותר, ובינתיים המצב ב-TV ישראל ודאי שלא מראה שזה המצב.

Uri04

New member
דיברתי על התכניות עצמן, לא מה שקורה אחרי התכנית

אחרי התכנית אני מודה שלבנות יש יותר סיכוי לקריירה, אבל זה כבר לדיון נפרד.
אני מדבר על החולשה הסטטיסטית של בנות בקרב ההצבעות בתכניות כאלה. יש לכך הרבה סיבות חברתיות, אבל מה זה אין לי כוח להיכנס לזה עכשיו.

trilliane

Well-known member
מנהל
מבחינתי זה מכלול כי בד"כ אין הפתעות; מתמודדים חזקים

לרוב עושים רעש גם תוך כדי התכנית וגם מצליחים אחריה.
&nbsp
יש עונות שבהן הזוכה יותר באזז זמני בלבד ודועך מהר אח"כ וברור לחלוטין שלא היה זוכה בכל עונה אחרת וזה היה רק צירוף של נסיבות... למשל ברור לי ששירי מימון הייתה יכולה לזכות בעונה אחרת (בלי נינט) ולעומת זאת יהודה סעדו הוא מישהו שלא היה זוכה באף עונה מתקדמת, אבל עונה 3 של כ"נ הייתה חלשה (לכן אחריה גם ערכו שינויים משמעותיים בפורמט).
&nbsp
בשורה התחתונה (כי הדיון הזה די מיצה את עצמו מבחינתי) אני מנסה לומר שאין לבנות פחות סיכוי בתכניות כאלה, ובהסתכלות רחבה מספיק בנות מצליחות לא פחות, והשאר זה כבר שילוב של נסיבות ומי המתמודדים ועוד. כאמור, ספציפית ב-TV ע"ס העונות הקודמות והן ע"ס העונה הזאת, וודאי וודאי שלא ניתן לומר שלבנות יש פחות סיכוי, אז זהו, זה הכול...

Uri04

New member
לא דיברתי על TV

אבל ב-TV ישראל ישנה העדפה ברורה לבנות עוד בשלב האודישנים. ואני לא אומר שזה רע.

trilliane

Well-known member
מנהל
אנחנו בפורום TV, ההערה שהתחילה את כל דיון הייתה לגבי TV

וזו אחת מתכניות השירה הבולטות שיש כיום בטלוויזיה. שוב, אני מזכירה שגם בתכניות שירה אחרות בשנה האחרונה (כמו בי"ס למוסיקה או אקס פקטור) זכתה אישה (או ילדה). אז אם רוצים לדבר על מגמות ב-TV, או שמסתכלים רק על TV או שמסתכלים על המכלול בתכניות מקבילות, אבל להתעלם מ-TV או מכל מה שלא מסתדר כדי להשלים את התמונה... נו, זה לא רציני. בתמונה הגדולה הדברים מתאזנים, ואני חוזרת ואומרת שלזמרות אין פחות סיכוי מלזמרים (רק בשל המין; מן הסתם מעבר לכך יש כבר הכישרון והיכולות עצמם).

למעלה