עונה 3 פרק 28 רבע הגמר

xjoiq

New member
אגב היוטיוב "התיישר" לפי התוכנית

לשיראל יש הכי פחות צפיות גם בביצוע הראשי וגם בסינג-אוף

trilliane

Well-known member
מנהל
יוטיוב (בלי ה, יש רק אחד) לא "התיישר" אלא משקף את ההדחה שלה

מתמודדים שנמצאים בתחרות רלוונטיים ומעניינים יותר (וסביר להניח שגם מקודמים יותר ע"י ההפקה) מאלה שכבר יצאו ממנה. אתה הופך כאן סיבה ומסובב.

xjoiq

New member
אז זהו שבהדחות "עוולתיות"/מפתיעות היוטיוב לא "מתיישר"

וכמדומני גם לחפץ יחיד אפשר להוסיף הא הידיעה - "החפץ".

trilliane

Well-known member
מנהל
יוטיוב אינו חפץ אלא שם פרטי של אתר

ושמות פרטיים לא מיידעים בעיקרון. כפי שלא אומרים "ה-YNET" או "המאקו" או "האמזון" וכו' (ומי שאומר, טועה).

xjoiq

New member
אני מתייחס ליוטיוב כאל אפליקציה של שיתופי וידאו

וכשאני מדבר על היוטיוב אני מדבר על האפליקציה. ווינט מאקו ואמזון אינן אפליקציות

trilliane

Well-known member
מנהל
ראשית, באותה מידה שיוטיוב הוא אפליקציה, גם השאר

לכולם יש יישומים לשח-נבון וכולם אתרים שמספקים שירות מסוים. אפשר לומר שאמזון הוא "אפליקציה של קניות" באותה מידה שיוטיוב הוא "אפליקציה של שיתופי וידאו". כך או כך מדובר בשמות פרטיים שאין צורך ליידע אותם. גם באנגלית לא אומרים The YouTube. זה פשוט YouTube. בשורה התחתונה, אתה יכול להתייחס ליוטיוב איך שאתה רוצה; מבחינה לשונית, זו שגיאה להוסיף לפניו את ה"א הידיעה.

trilliane

Well-known member
מנהל
דיסלייקים לא רלוונטיים; לא מצביעים נגד, מצביעים בעד

ומי שטורח לתת דיסלייק לתמר כי היא מעצבנת אותו לא בהכרח מצביע למתמודדים אחרים.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא מעניין אותי לבדוק שום דבר, כאמור

אני לא עסוקה בסטטיסטיקות וגם לא בהימורים, לא מעניין אותי.
אני רק מצביעה בפניך שהנבואות שלך כאן בפורום לא טובות יותר משל אחרים, אף שהן מסתמכות על כלים שלטענתך הם "מנבאים טובים". בפועל לפעמים אתה צודק ולפעמים לא, כמו כולם. אז אם התחזיות שלך לא טובות יותר וזה לכאן ולכאן, יוטיוב אינו מנבא טוב. לא יחסית ולא בכלל. כי כלי שחשב לניבוי טוב צריך לספק ניבוי יותר טוב ממי שמנבא בלי להשתמש בו (כפי שבסטטיטיקה מחפשים את המובהקות מעבר לאקראיות ולסטית התקן).

xjoiq

New member
הבעיה שזה שיטתי אצלך שאת "אוהבת" להגיב מחוסר ידיעה

אם לא מעניין לבדוק שום דבר אל תגיבי מחוסר ידיעה.
&nbsp
ההודעה הזאת מאוד אופיינית לך וזו אחת הסיבות למה כל כך קשה לנהל איתך דין ודברים. וכבר ציינתי את העובדה שאי אפשר לנהל איתך שום דיבור לוגי/שכלי ו/או אנליטי.
&nbsp
אומרים לך לבדוק נכונות של מנגנון חיזוי מסוים כשיש לך את כל הכלים שיאפשרו לך לעשות את זה(בדיקה של שנים עברו) ואת בשלך רוצה לקבוע את המסקנות ללא שום התייחסות לנתונים ו/או ממצאים
&nbsp
יוטיוב כמעט ברוב המקרים מנבא טוב ואולי המנבא הכי טוב שקיים בנמצא.
וכן, בלי היוטיוב כושר החיזוי הרבה פחות טוב ואף לא קיים בכלל.

trilliane

Well-known member
מנהל
להפך; זו הבעיה שלך. אתה חושב שאתה יודע גם כשאתה לא

אתה נסמך על מידע שנראה לך רלוונטי, אבל אובייקטיבית הוא לא, ולכן קשה לנהל *איתך* דיון. כבר ניהלנו דיונים בנושא מוזיקה, לשון וסטטיסטיקה, שלנוכח הדברים שכתבת כאן הם לא תחומים שלמדת מקצועית או שאתה עוסק בהם, ובכל זאת המשכת להתווכח גם כשתיקנתי אותך והסברתי לך למה הדברים שכתבת לא נכונים (ובכל זאת סובבת את המציאות וניסית להראות בכל דרך שהם כן).
&nbsp
אני לא רוצה לקבוע מסקנות ללא שום התייחסות לנתונים או לממצאים. אני לא עוסקת בתחזיות ובניבויים ע"ס מידע שאני לא רואה טעם להסתמך עליו, זה הכול.

xjoiq

New member
וואו כל כך הפוך ממה שכתבת.

ואפילו האובייקטיביות שאת מעמידה לייחוס חסר כל יסוד במציאות כשבעצם היא הכי הארד-קורית סובייקטיבית מנקודת המבט *שלך* שאיננה אוחזת שום קשר עם המציאות.
&nbsp
הרלוונטיות של המידע שאני מעמיד היא שקופה לעיני כל(פרט לאלה שמעדיפים לטמון את הראש באדמה.. ו/או להתעלם מנתונים מעובדות ומדברים ברורים).
&nbsp
ואת גם מחליטה שרירותית(כמובן! אלא מה?) מה את מוצאת לנכון להסתמך עליו ומה לא.
&nbsp
ספקטרום הדיונים שניהלנו כאן אינם כפופים לפן מקצועי שקיים בהם והדיונים התנהלו בתחום המאקרו ללא חדירה לאספקטים מקצועיים, לא רלוונטים, במיקרו שלהם.
&nbsp
הסברתי את עצמי לפי העניין ולא "סובבתי" שום מציאות.
&nbsp
במבחן הסבירות הדברים שלי תמיד יותר לוגיים משיטת ההתנכרות והכפירה בעובדות שאת נוקטת בה.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא חשבתי אחרת...

ספקטרום, מקרו, מיקרו, לוגיקה, התנכרות, כפירה... אין לי ספק שבאוזניי עצמך אתה נשמע מאוד מנומק ומלומד. מה אומר ומה אגיד? לא נותר לי אלא לחייך.

&nbsp
כדי להעמיד דברים על דיוקם, איני מחליטה שרירותית ותמיד נימקתי והסברתי את דבריי (ואם משהו לא ברור, אתה או כל אחד אחר מוזמנים לשאול).

xjoiq

New member
לא שרירותית? חח

הנימוקים ו"ההסברים" שלך הם ברמת "לא מעניין אותי לבדוק שום דבר" .. [כאילו אני,טריליאן, את שלי כבר החלטתי..] (ואגב "הטכניקה" הזאת היא לא מהיום או השבוע).

trilliane

Well-known member
מנהל
לא. אין קשר בין הדברים.

הטענה שלי (בשרשור הזה) הייתה שהלייקים ביוטיוב/פייסבוק אינם מדגם מייצג ואינם מספקים תחזית טובה. אני לא צריכה לערוך מחקר בעצמי על מה כן נותן תחזית טובה, כי אני לא מתיימרת לספק תחזיות מדויקות, זו לא המטרה שלי ולא הטענה שלי. זכותי לא לערוך מחקר בנושא שלא מעניין אותי. זה לא הופך את הטענה שלי לשרירותית מאחר שהיא מתבססת על המציאות, והמציאות (מתועדת כאן בפורום) מלמדת שהתחזיות שלך אינן טובות משל אחרים (זו עובדה). היו מקרים שהצלחת, היו גם הרבה שחזית בדיוק את ההפך. לא היה כאן ניבוי טוב יותר (שזה מה שמצופה ממי שמשתמש בכלי שאמור לתת ניבוי טוב יותר). גם כשעורכים מחקר לא מסתכלים על מה כן הצליח אלא על מה כן לעומת קבוצת ביקורת או לעומת ניחוש אקראי, ומחפשים מובהקות סטטיסטית. אין כאן. זה הכול.
&nbsp
אתה יכול להפנות את הכעס או התוקפנות שלך אליי, בסדר, כבר התרגלתי... אני לא מתרגשת
; אבל אני בסה"כ כותבת לך את המציאות, בין אם תכיר בה ובין אם לאו. אני גם לא היחידה כאן בפורום שלא מסכימה עם הניתוחים / תחזיות / פרשנויות שלך או שחושבת שהם לא נסמכים על עובדות, שהמספרים שלך לא מבוססים, שאתה מעלה ספקולציות או שאין טעם להסתמך על יוטיוב או על פייסבוק או שלא הסכימה עם. למשל:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=2259&messageid=176400196
(ויש בשרשור ההוא עוד הרבה הודעות בסגנון).
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=2259&messageid=176357271
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=2259&messageid=176892352
(ממש כאן בשרשור הזה)
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=2259&MessageId=176813585
&nbsp
אז זה לא שמדובר דווקא בי, זו ממש לא רק אני שלא מסכימה איתך (ואני לא מתכוונת לענייני טעם וריח) ולמעשה לא ראיתי שמישהו כאן קיבל את התאוריות שלך באיזשהו שלב. כמובן, זכותך המלאה לחשוב מה שאתה רוצה, לפתח תאוריות ולתת אילו תחזיות ופרשנויות שעולות בדעתך, כל עוד אתה מודע לכך שזה כל מה שהן. כאמור, מה שהפריע לי בהודעותיך שוב ושוב היה שאתה חושב שהפרשנויות וההשקפות שלך הן עובדות או שהן מבוססות בצורה טובה יותר משל אחרים (גם כשהמציאות מוכיחה שוב ושוב שלא) או מציג כל מיני תאוריות ומתעקש שככה הדברים עובדים וכו'. זכותך להעלות אילו תאוריות שאתה רוצה ולחזות ולנבא מה שבא לך; השאלה רק איך מציגים את הדברים, אילו פרופורציות ומשקל נותנים להם.
&nbsp
לגבי שאר הדברים שכתבתי לך, כשאתה מתווכח איתי בנושאי לשון או מוזיקה (למשל בנושא פיתוח שמיעה או פיתוח קול) שבהם יש לי ניסיון והשכלה פורמלית, וממשיך להתעקש גם אחרי שאני מסבירה ומדגימה לך שהצדק לא איתך, זה ממש לא שרירותי (להפך, זה מבוסס על ידע מקצועי).

xjoiq

New member
אין קשר?u dont say

אי אפשר לטעון טענה(שזה לא נותן תחזית טובה) מבלי לבדוק אותה או לספק דרך בדיקה לצורך כך.
&nbsp
או שלא טוענים בכלל או שמחפשים דרך לבדוק נכונות עפ"י הסטוריה(למשל). אחרת זו טוטליטריות שרירותית.
&nbsp
השינוי היחידי בין התחזיות שלי לבין המציאות היא או שאין לי באותו רגע כלי ישים לאותה תחזית כגון יוטיוב או שמתמודדים חרגו מדפוס הביצוע שלהם הן לטובה והן לרעה.
מובהקות יש גם יש רק השאלה איך ובאיזה אופן ליישם את הכלים.
&nbsp
כמובן שהיו גם מקרים שנתתי הערכות ותחזיות סובייקטיביות פאר אקסלנס אבל עליהם אני מאמין שאנחנו לא מדברים.
&nbsp
לא מפנה אלייך כעס ותוקפנות רק אל תעוותי את דבריי ועל בסיס אותו עיוות תבני את תגובה שאיננה קשורה לכוונתי במאום.
&nbsp
גם אל תצפי שאשלים עם השרירות שבתגובותייך לשלילת הערכותיי.
&nbsp
אחרים שחולקים עלי חולקים עלי על בסיס הגיוני מוצק אך גמיש שלוקח ונותן עפ"י כללי הגיון ברורים(ובעיקר לא שרירותיים).
גם הדוגמאות שהצפת לי מאחרים מראים איך בהמשך המו"מ איתם זורם בגמישות בין איתי ובין נגדי אך זורם.
&nbsp
התחזיות שאני נותן מחולקות לשתיים: אלו המבוססות על נתונים כלשהם ואילו שלא. גם אלו המבוססות זה עדיין מאפשר לפרמטרים אחרים שלא נכנסו לתמונה מלכתחילה להשפיע.
הפן המקצועי לא רלוונטי ברובם המוחלט אם לא בכולם של הדיונים שניהלנו.
השרירותיות מצידך בנושא הזה היא השחלה של נושאים איזוטוריים(מקצועיים בפני עצמם) לנושאים המדוברים שלא רלוונטיים לגוף הוויכוח לנושא המדובר. וכשאני מסביר את עצמי זו איננה התעקשות סתמית אני מנמק את עצמי.

trilliane

Well-known member
מנהל
תחזית טובה היא תחזית שמתממשת

התחזית שנתת לא התממשה. זו כל הטענה שלי, וזו הבדיקה.
אין שום שרירותיות בתגובותיי, הן מפורטות ומנומקות.
כשמסבירים לך שאתה טועה עובדתית ואתה ממשיך להסביר משהו שאינו נכון, זו התעקשות.

xjoiq

New member
גם במקרה הנוכחי היוטיוב "מנבא" טוב

לשיראל יש הכי פחות צפיות גם בביצוע הראשי וגם בסינג-אוף

Uri04

New member
או שזה פועל יוצא של ההדחה שלה...

תכנית לפני זה היא היתה במקום הרביעי בכמות הצפיות.

trilliane

Well-known member
מנהל
זה ממחיש היטב את ההבדל בין מתאם לסיבתיות

או במקרה הזה, לסיבתיות הפוכה...

xjoiq

New member
לאו דווקא, שיר זה שיר

אדרבה אנשים דווקא יותר מסוקרנים לשמוע איזה שיר הציבור הכי פחות אהב ולהשוות לשאר הביצועים על מנת לראות אם הטעם של הציבור קולע לטעם האישי שלהם. כמוכן לראות ולבדוק אם היתה הדחה "עוולתית".

למעלה