עונה 9 פרק 18

יעלי1232

New member
אין לי מילים.

זאת אומרת, יש לי מלא, אבל כתבתי את כולם בטאמבלר. בהמשך אני אבוא אולי לחפור כאן.
אבל פרק מדהים.
שובר לב
מצוין.
מלא ברפרנסים ואע. ואני קצת מתה כאן כבר יום שלם. באמת.

משי22

New member
האמת

חוץ מזה שהיה נחמד לראות שוב את גבריאל, היה לי קשה להתחבר לפרק. כי מה לעזאזל קרה בו? פחות או יותר כלום. תפסו את גדריאל, ושחררו אותו. מטטרון ניסה לשכנע את קסטיאל להצטרף אליו, קסטיאל סרב, וזה נגמר. היה סיפור שלם על גבורה ומנהיגות עם גבריאל, ובסוף התברר שהכל היה דמיון. היה רגע שהייתי בטוחה בו שדין הולך להרוג את גדריאל ולדפוק את העסקה לשחרור קסטיאל, ובסוף גם זה לא קרה.

אז לא יודעת, יכול להיות שפספסתי משהו, אבל בשבילי הפרק היה די סתמי...

יעלי1232

New member
Are.You.Serious?

סאם מתמודד מול הטראומה שלו , פוגש את התוקף (=גדריאל) פנים אל פנים. ומתמודד בצורה מעוררת הערצה.
דין מידרדר, מאבד שליטה על הצד האלים שלו ומשחרר את גדריאל כדי להכות אותו *וגם* שימי לב, הפעם האחרונה שדין ניסה להרביץ למלאך, הוא יצא עם כאב ידיים. מה קורה לדין ?
דין מביט במראה ולא מזהה את עצמו.
מטטרון מציע עסקה לחילוף שבויים, הוא אומר לסאם "יש לך משהו שלי, ולי יש משהו שלך" הסצינה נחתכת, רואים את דין לשניה, וחוזרים לסאם ומטטרון. יש לי משהו שלך = יש לי משהו של אח שלך. קסטיאל.
קסטיאל מגלה על אות קין אצל דין, לא רק זה, דין מאפשר לו לגעת בו ולגלות, הייתי מצפה שדין יתרחק ולא יתן לו. אבל הוא נתן לו. עכשיו קאס יודע. ואנחנו נדע על זה הרבה יותר.
גדריאל, בואי נדבר על גדריאל, 1. גילינו שהוא שחרר את הנחש לגן עדן כי בעיניו זו הייתה האהבה שלו לאנושות. ראינו את סוף השיחה שלו עם מטטרון ואת הבעת הפנים שלו, מטטרון פחות או יותר אומר לגדריאל שהוא רק כלי במשחק שלו, וגדריאל מביט בו. לי יש תחושה חזקה שגדריאל הולך לבגוד בו בסוף ולעשות מעשה הקרבה למען האנושות, סוג של Redemption שהוא מחפש כבר הרבה זמן.
קסטיאל מקבל ממטטרון את הידע של כל הספרים, הוא 1.מבין רפרנסים. 2. הולך להבין הרבה יותר טוב את התכנית של מטטרון.

ועוד...
אני פשוט חושבת שהפרק הזה היה כל כך מעולה.

משי22

New member
אממ אוקי

גדריאל בשבילי הוא דמות חסרת פנים ואופי ולא מובנת ומעניינת כקליפת השום מהרגע שיצאה מתוך סאם. טוב או רע- שום דבר שהוא יעשה לא יפתיע אותי, כי אין לי שום מושג למה אני אמורה לצפות ממנו. סאם אכן התמודד עם הפגישה איתו בכבוד, אבל יש לציין שרק למשך דקות אחדות בחייו הוא בכלל היה מודע שיש בתוכו מלאך, ואני לא בטוחה כמה טראומתי הוא היה מזה (מלבד הטראומה שנבעה מהידיעה כמה רחוק אח שלו מוכן ללכת בשביל להשאיר אותו בחיים).

דין בהחלט מדרדר כבר כמה פרקים, וזה המשיך גם לפרק הזה ולפרק החדש (19), וזאת בהחלט נקודה שהייתה חשובה בפרק כשחושבים עליו בתוך הרצף של העונה.

קאס... אם אני אפתח את הפה על דעתי עליו בפרק (ובעונה כולה) אני רק אמחזר ויכוחים ישנים שלא יובילו לשום מקום, אז אני רק אכתוב שקשה לי מאוד להתחבר לדמות שלו כבר הרבה זמן. זה שהוא יבין מעכשיו רפרנסים זה חמוד, אבל גם קצת הורס מאפיין די בולט מהדמות שלו, לא?

יעלי1232

New member
כמה טראומטי זה היה.. בואי אגיד לך .

גדריאל השתמש בגוף של סאם.
לסאם לא היתה שליטה על הגוף שלו.

הוא זוכר הכל- זוכרת שקראולי, בפרק שהוא גירש אותו, אמר לו שהוא יכול לזכור הכל? זוכרת את התגובה של סאם- Did I kill Kevin?

גדריאל, עם הגוף של סאם, הרג את החבר היחיד שהיה לו. (!!)
הוא הרג את קווין, ברח לדין ואיים להשתלט על הגוף של סאם לנצח.
הוא אמר לסאם שאם הוא מגרש אותו , הוא ימות.

אם זה לא נראה לך כמו טראומה אמיתית, אני באמת לא יודעת מה כן.

הדמות של גדריאל היא דמות מרתקת. כי הוא לא שחור לבן. הוא היה מי שהכניס את הנחש לגן עדן , כך אומרים, אבל לפי התגובות של מטטרון אני לא בטוחה בזה .
הוא הגיע לארץ כשכל המלאכים גורשו מגן עדן, ובסך הכל רצה To be redeemed, הוא באמת ניסה לעזור לסאם. ואז מטטרון קרה, והוא פנה להיות לצידו ומשם הוא הידרדר.
הוא עדיין לא חד משמעי, ולדעתי בסוף העונה הוא יתהפך על מטטרון ויבגוד בו מבפנים.

לגבי קסטיאל- אוקיי... עדיין, היו בפרק כל כך הרבה דברים חשובים אחרים.

מסטרי

New member
כן נשמע די טראומתי

הפרק היה גדול , אך לא היה מובן לי החלק שבעצם על הכל אחרי מטטרון, שזה אומר שהוא בעצם יודע הכל...וזה מעצבן

יעלי1232

New member
אני לגמרי לא קונה את זה ,

הוא אמר שהוא יודע, כי הוא חייב להראות שהכל בידיים שלו.
אבל אני בכלל לא בטוחה שהוא תכנן את החטיפה של גדריאל (זה מה שגורם לגדריאל לפקפק בו עכשיו עוד יותר. למה שהוא יעשה את זה?)
וכתוצאה מכך, לא את האיחוד של TFW

בקיצור, מטטרון ממש לא כותב את הפרק, ולא את העונה. הוא כל כך בטוח בעצמו וחוטא בחטא ההיבריס, שהוא לא שם לב מה קורה.

יעלי1232

New member
אני ממש ממש לא בטוחה בזה (אני די בטוחה שלא )

שימי לב מה הראו לנו בסצינה לפני שקסטיאל הולך למלאכים.
הוא רואה את אות קין אצל דין . הוא מודאג.
הוא אומר לסאם לשים עין על דין.

ורק
אז
הוא הולך למלאכים.
לדעתי הוא מתכנן משהו גדול יותר, קסטיאל הוא לא מישהו שילך לפי התסריט של מטטרון. לא Now Cas.

שימי לב לזה:
Bart: Join me in leading the angels
Cas: No
Hannah: You are our leader.
Metatron: become a leader
Every damn fangirling angel: become our leader
Cas sees Mark of Cain on Dean.
*Summons angels to lead them*

למעלה