עזרה באקורד

SVE

New member
אם אני לא טועה ורואה נכון

אז זה אקורד Sus4=suspended 4. מה שאומר שאת המדרגה השלישית באקורד אתה מחליף בקווארטה משורש האקורד.. כלומר, אם יש לך G7sus4 אתה בעצם מנגן- סול, דו (במקום סי), רה ופה.

ilanmar

New member
אתה מתכוון ל -

X7sus4? אם כן, אז ככה, בהסבר חובבני. האקורדים הנ"ל הם אקורדים בהם מושמטת דרגה 3 ביחס לשורש האקורד, כלומר הם אקורדים שמעשית מאבדים את זהותם כמג'וריים או מינוריים (או לחלופין - יכולים להחשב גם וגם...). במקום ה-3 יופיע באקורד ה-4 (קוורטה זכה). בקיצור, האקורד מכיל את צלילים 1, 4, 5 ו 7b. לגבי האקורדים בסטנדרט הנ"ל: G7sus4 = G, D, C, F C7sus4 = C, G, F, Bb קרא גם: http://en.wikipedia.org/wiki/Suspended_chord על איזה כלי אתה מנגן?

DimensiA

New member
אוקיי

אז כנראה שפשוט היה קשה לי לראות את האקורד אני מכיר את האקורד אבל תודה רבה על העזרה חוץ מזה באותו עמוד בחמשה החמישית אקורד אחרון מה זה? נ.ב מנגן בגיטרה

SVE

New member
Dm עם פרמטה?

האקורד האחרון בקטע זה Dm, ואם אתה מתכוון לסימן מעליו אז זוהי פרמטה. פרמטה מאריכה את 'זמן' האקורד (או תו אם היא רשומה מעליו) מעבר למה שהוא אמור להיות... אם אתה מנגן לבד זה נתון לשיקולך כמה להאריך או לא. הסימן הזה מופיע הרבה במוסיקה קלאסית כשיש מנצח שמבהיר מתי להמשיך לנגן.

DimensiA

New member
התכוונתי לשורה החמישית

האקורד האחרון שם זה A7 משהו...

למעלה