עזרה בבקשה

streetball

New member
עזרה בבקשה

השמש ידום בין עזה לרפיח נקדו את הפועל מבחינת דגשים והסבירו את מהות הדגשים, בבקשה. בערבית-חלון הוא שובאכ בעברית-תעתוק פונטי-שובך...... הקשר בין ערבית לעברית

streetball

New member
המשך השיר

בשדות האש יתם הקרב האחרון יתם-איזה דגש יש על הת', איזה בניין זה מה הן אותיות השורש? ויש לי בקשה, יש לי מבחן בלשון בימים הקרובים על כל הפרקים הראאשונים בתורת ההגה: שוואים, דגשים, עיצורים, תנועות, מפיק, חלוקה להברות, הטעמה, כללי הניקוד לפי ההטעמה וכדומה. איפה אוכל למצוא תרגול בנושאים הללו? האם יש כללים ברורים להטעמה בפעלים? או שזה לפי השמיעה? איפה אוכל למצוא תשובות בתודה מראש, דניאל

אִיתַי

New member
בקשר למבחן שלך בלשון

לפני בגרות הקיץ בלשון פרסמתי מספר שאלות בקומונה שלי. הייתי ממליץ לך לעיין גם בקישורי הפורום: יש שם לא מעט אתרים טובים ללימוד לשון, והם בהחלט יוכלו להיות לך לעזר.

streetball

New member
שיטות למציאת שוואים

מהי צורת היסוד של המילה: "בתוך" או כל מילה שמאוחדת עם מיליות יחס ואם אומרים לי להסביר אם שווה כלשהו הוא נח או נע בשתי השיטות(צורת יסוד וכללים על פי מיקום במילה), מה אני עושה במילה שמתחילה בשווא, לדוג: שבילים על פי הכללים השווא נע ועל פי צורת היסוד?מה אני אומר כאן? בתודה מראש, דניאל דגש אגב מישהו יודע למה אומרים: "דירה" בעברית מה השורש ומשמעותו? או ליודעי ערבית גם: טור, טורניר, אסיפה וכיוצ"ב מאותו שורש(בערבית) אם לא תדעו אני אכתוב

אסופית02

New member
דניאל חמוד,

השאלות שלך הן לא בנוסח שאלות מבחנים. במבחן לא יבקשו ממך לזהות שווא עפ"י שיטה מסויימת, או עפ"י שתי שיטות ביחד. יתנו לך מילה ותידרש לזהות את השווא. את השיטה של מציאת צורת היסוד כדי לזהות את השווא, צריך לקחת עם הכלל: שווא בראש מילה----->נע ואולי עוד איזה כלל שכרגע שכחתי. לזיהוי השווא במילה "בתוך" אין צורך למציאת צורת היסוד. הכלל הוא ששווא בראש מילה הוא נע. כלל זה קודם לכל דבר.

streetball

New member
תודה

אז מה היא צורת היסוד של מילה כמו: "בתשואות", "בשבילים" או כל מילה המתווספת לה מילית יחס? ותאחלו לי הצלחה במבחן... על כל תורת הפרקים הראשונים בלשון עד לניקוד המילה על פי חלוקת ההברות. יש לי ביום שלישי.. איך אוכל להתכונן כמו שצריך?

or99

New member
דורשים לנקד מילים בתיכון?!

האם זו דרישה לבגרות, או שזה רק אצל האליטיסטים בליד"ה?
זה באמת לא פשוט.

streetball

New member
חחח

אני בכיתה י' ודחו את לימודי הלשון עד לשנה זו. למנו רק חודש עד עכשיו ויש לנו מבחן על ניקוד וכל הפרקים הקודמים לכך.... חיים קשים חחח

למעלה