עזרה בבקשה

מאיה34

New member
עזרה בבקשה

שלום לכם, אני מקווה שאולי אתם תוכלו לעזור לי כי אני די מבולבלת. אבא שלי בן 90, גר לבדו ועצמאי לגמרי. הוא נפל ושבר את הרגל ולא יכול לחזור הביתה מביה"ח. אני בתו היחידה ואני ובעלי עובדים רוב שעות היום ולא יכולים לקחת אותו אלינו. מה אתם מציעים לנו לעשות? תודה, מאיה

מאיה היקרה

אני מבינה שהנפילה הפתאומית של אביך והשבר ברגל מבלבלים אותך מאוד ובוודאי גם את אביך. מצב משברי כפי זה שאת מתארת, מערער את השיגרה היומיומית. קיימות מספר אפשרויות לעזור לאביך, בביתו או במסגרת חוץ ביתית. אשמח אם תוסיפי פרטים נוספים ע"מ שאוכל לתת לך תשובה מדוייקת. האם הוא עדיין מאושפז? האם מותר לו לדרוך על הרגל עם הגבס? האם הוא מתגורר בקומת קרקע או גבוהה יותר? האם יש מעלית בבית בו הוא מתגורר? אשמח לעמוד לרשותך, מחזקת אותך, ליאת זיסקינד, עו"ס

מאיה34

New member
תודה על התגובה!

אבא כנראה ישתחרר ביומיים הקרובים, חשבנו שישלחו אותו לשיקום אבל בגלל שאסור לו לדרוך על הרגל עם הגבס 6 שבועות אין מה לעשות אתו בשיקום. הפיזיותרפיסטית במחלקה לימדה אותו ללכת עם הליכון אבל זה מאוד קשה לו. בבית הוא גר בקומה גבוהה אבל למזלנו יש מעלית. אני לא מצליחה למצוא פתרון שהוא יוכל להיות בבית כמו שהוא רוצה ולקבל עזרה. נואשת ומחכה לתשובה...

נואשת יקרה ../images/Emo201.gif

אני מקווה שהדברים הבאים יצליחו להרגיע קצת ולעזור. אני מבינה את הקושי של אבא לקפץ על רגל אחת תוך שימוש בהליכון. ניתן לברר בקופ"ח בה הוא חבר, האם מגיע לו שקום בבית ע"י פיזיותרפיסטים לאחר שישתחרר. אם קיימת האפשרות הכספית, ניתן לקחת את אבא לתקופה מסויימת של החלמה. בהחלמה הכוונה למחלקה כמו בבית אבות אשר יש בה טיפול סיעודי 24 שעות כמו בביה"ח. מנסיוני אני יכולה לספר לך, שהרבה אנשים עצמאיים שאיבדו את יכולת התפקוד באופן זמני, מוצאים כי החלמה כזו עוזרת להתאוששות. במידה ואבא מבקש לחזור מביה"ח לביתו, ניתן לפנות לחברות הסיעוד ולקבל עזרה בבית תמורת תשלום. עפ"י חוק ביטוח סיעוד של הביטוח הלאומי, זכאי אדם לעזרה בבית במידה וזקוק לעזרה בניידות, אכילה, רחצה, הלבשה ואם אינו שולט על צרכיו. הזכאות נקבעת עפ"י חוות דעת של הרופא המטפל ובדיקה בבית של אחות מהביטוח הלאומי. אני רוצה לציין כי בדיקת הביטוח הלאומי אורכת מעט זמן עד לקבלת התשובה, ולכן, אם יש באפשרותכם לממן עזרה כזו באופן פרטי, תוכלו לקבל עזרה מייד עם הגיעו של אבא הביתה. פרטים על חברות הסיעוד, על מקומות החלמה וטפסים רלוונטיים, ניתן לקבל מהעו"ס בביה"ח. בברכת רפואה שלמה וחזרה מהירה לשיגרה, ליאת זיסקינד, עו"ס

מאיה34

New member
תודה רבה על התשובות

עזרתם לי מאוד. נרגעתי קצת... בהצלחה בהמשך!

למעלה