עזרה ביחסי סבתא נכדה

שי ספיר

New member
עזרה ביחסי סבתא נכדה

בתי בת שנתיים וחצי. אמא שלי בת 70 וגילו לה סרטן לפני זמן קצר. בשבועות האחרונים בתי לא רוצה לראות את סבתא שלה אותה היא היתה רגילה לראות כמה פעמים בשבוע. כשהיא מגיעה לביקור בתי מתעלמת ממנה וכועסת עליה. מהמעט שהצלחנו לדובב, בתי אומרת שהיא כועסת על סבתא ולמרות שאנחנו מסבירים לה כמה שהיא עצובה ושאסור להישאר כועסים, זה לא משתפר. המצב מוסיף לעצבות והחרדה של אמי שגם ככה התגברה לאחרונה בגלל המחלה. צריך לציין שלאמא שלי יש גם קשיים בהליכה ולכן היא אף פעם לא היתה הסבתא ה"כיפית" שמשתוללים ומתרוצצים איתה. בתי מראה העדפה ברורה לסבתא השנייה אותה היא רואה מקסימום פעם בשבוע ואני דואגת שזה ישפיע לרעה על אמי ועל הכוח שלה להילחם במחלה. מה ניתן לעשות?

נראה שבתך מגיבה באופן טבעי לשינוי

שקורה בחייה וכאשר סבתא שלה לא יכולה (ולה אין זה משנה מדוע) להיות כמו תמיד, היא תופסת מרחק וכועסת. זאת דרכה. באשר לאמך, החיים שלה השתנו בהרבה אופנים ודאי והתרחקות הנכדה הוא אחד מהם . אני מאמינה שחלק מלהרפא ממחלה קשה הוא גם לקבל אותה. לקבל את העובדה שדברים יהיו אחרת. דברים שהיו פעם חשובים , מפנים מקום לדברים אחרים. את המקום שמילאה הנכדה האהובה צריך למלא בדרך אחרת. יש לעזור לאמך לקבל את העובדה הזאת. ולרכך את הקושי.אני חושבת שאם הזמן בתך תכיר את סבתה באופן האחר שלה ותרצה להיות במחיצתה. אפשר ללמוד משהו מהקטנה, היא אינה מוכנה לקחת על עצמה את תפקיד "הריפוי של סבתא" התפקיד הזה כדאי שיהיה שמור לחולה ואתם המבוגרים תימכו ועיזרו לה לרצות בזה. בריאות שלמה לכולכם!

למעלה