עזרה בנוגע לרחוב ברנר בקדימה. דחוףףף

nataliesh1

New member
עזרה בנוגע לרחוב ברנר בקדימה. דחוףףף

שלום, הנני תושבת אזור ירושלים. לאחרונה בעלי ואנוכי התחלנו להתעניין לגבי מעבר לקדימה. הראו לנו מגרש לבניה ברחוב ברנר בקדימה. נאמר לי כי האזור הינו מהפחות איכותיים בישוב, אך הוא בשלבי התפתחות. אשמח אם מישהו יוכל להאיר מעט אודות העניין. האם אכן האזור הינו אזור מתפתח או שמא לא להתקרב?! אנא סייעו לי בנושא. תודה תודה תודה!!

AMITBN890

New member
רחוב ברנר

כפי שנאמר לך "נאמר לי כי האזור הינו מהפחות איכותיים בישוב, אך הוא בשלבי התפתחות" לדעתי מדובר בהשקעה ארוכת טווח, הכל שאלה של מחיר.

nataliesh1

New member
רחוב ברנר

היי עמית, קודם כל, אני מאוד מודה לך על ההתייחסות והמענה. הננו זוג עם תינוקת בת מספר חודשים, כך ש"לטווח ארוך" אינו מאפשר לנו המתנה ארוכה מידי, מכוון שאוטוטו נצטרך להתערות בכל הנוגע לחינוך ילדים (גם פעוטון וגנים). השאלה היא, מה הסטאטוס של האזור כיום? האם מדובר על איזור בעייתי במיוחד? מה רמת האוכלוסיה הסוציואקונומית באזור? אשמח למענה. שוב תודה והמשך ערב נפלא.

nataliesh1

New member
רחוב ברנר

עוד שאלה חשובה; האם החינוך האיכותי שמזוהה עם קדימה (אחת הסיבות העיקריות בגינן הטנו פנינו לישוב) חל גם האזור הזה? או שמא בתי הספר באזור זה ברמה נמוכה יותר?

AMITBN890

New member
החינוך זהה

בכל הישוב ואם תשאלי את דעתי, חינוך זה בעיקר פועל יוצא של מה שעושים/לא עושים ההורים.

nataliesh1

New member
חינוך

מסכימה בהחלט, עם זאת, סוציאליזציה באה גם במגע ישיר עם אנשי חינוך (מורים) וחברים, כך שחינוך חיצוני, לא פחות חשוב מהחינוך אותו סופגים בבית. שוב, מודה לך על ההתיחסות. במידה וישנן תובנות נוספות על השכונה, אשמח לשמוע.

AMITBN890

New member
לדעתי כל מי שעוסק בחינוך בקדימה-צורן

עושה עבודה טובה. המועצה המקומית שמה דגש על מערכת החינוך ובסה"כ מתפקדת טוב בהשוואה למקומות אחרים בארץ. ברור שישנה הרבה ביקורת שחלקה מוצדקת וחלקה לא, טענות ומענות אבל זה טיבעי ונפוץ במחוזותינו בימים אלו. אני באופן אישי מאוד מרוצה ממערכת החינוך, מהמורים וממנהלי בתי הספר שיצא לי להכיר. כולם עושים עבודתם נאמנה ומונעים ממוטיבציה חיובית. כפי שאת יודעת קשה היום להתמודד עם התלמידים ולרצות את ההורים. אם תשאלי אותי עדיף להשקיע את הכסף בחינוך על חשבון גינון (לדוגמא).

תותח9

New member
לא בהכרח מסכים

המורים, הצוות החינוכי, וגם ההורים והילדים - טובים מחלקת החינוך עצמה לא מתנהלת כראוי בשנים האחרונות - תחלופת מנהלים ועוד, ולראייה - טיפול לא נכון בנושא סגירת הגנים. ראש המועצה עצמו ביקש לחקור ולבדוק איך הגענו למצב כזה.

nataliesh1

New member
חינוך קדימה צורן

אך באופן יחסי, לעומת מקומות אחרים בארץ, הוא נחשב לאיכותי, לפחות כך ממה ששמעתי ו/או קראתי.

תותח9

New member
זה לא סותר את מה שאמרתי

יש חינוך טוב למרות המועצה, לא בגללה

nataliesh1

New member
חינוך

זו אחת הסיבות העיקריות בגינן בעלי ואנוכי מעוניינים לעבור לישוב. אני מניחה שאתה תושב קדימה, האם אתה מכיר את האזור הוותיק (רחוב ברנר), קרוב לשיכונים. האם האזור כיום נחשב לבעייתי במיוחד? היית מציע לגדל שם ילדים? האם איכותי כשאר חלקי הישוב? אשמח להתייחסות. תודה.

תותח9

New member
אני גר בצורן

אני מכיר את המקום - בתים פרטיים, חלקם ישנים וחלקם חדשים, סמוך לשיכון. אני לא מרגיש מספיק מומחה כדי לתת לך תשובה מוסמכת. תחושת הבטן שלי היא שאין בעיה. קחו בחשבון שאולי בעתיד יהיה פרוייקט של פינוי-בינוי בשיכון ואולי גם שכונה מוספת מדרום-מערב לאיזור זה

nataliesh1

New member
חינוך

זו אחת הסיבות העיקריות בגינן בעלי ואנוכי מעוניינים לעבור לישוב. אני מניחה שאתה תושב קדימה, האם אתה מכיר את האזור הוותיק (רחוב ברנר), קרוב לשיכונים. האם האזור כיום נחשב לבעייתי במיוחד? היית מציע לגדל שם ילדים? האם איכותי כשאר חלקי הישוב? אשמח להתייחסות. תודה.

AMITBN890

New member
כוונתי באופן כללי

המורים, מנהלי בתי הספר וכל הצוות החינוכי שעושה את העבודה ישירות מול הילדים הם חבורת אנשים מופלאה, מצוינת שעושים עבודה נהדרת בשכר נמוך. לעיתים הם מקדישים לילדים יותר ממה שההורים מקדישים לילדיהם הם. במועצה, כמו בשאר המועצות המקומיות בארץ תמיד ניתן לשפר. זאת מחלה ידועה בגופים הללו. תקלות תמיד תהינה אבל אני מסתכל על התמונה הכוללת. המועצה המקומית וראש המועצה, שבעברו עבד עם נוער, מנסים כל הזמן לקדם את מערכת החינוך במסגרת אילוצים שחלקם מובנים במערכות האלו. עצם העובדה שראש המועצה הודה בטעות, זאת כבר נקודת חיובית והתחלה של מהלך שיפור. אתה יודע, מי שלא עושה גם לא טועה..... לגבי אגף החינוך, דעתי ידועה. תקורה מיותרת שעדיף להעביר את תקציבו ישירות למנהלי בתי הספר אבל זה חלק מהמגבלות המובנות של מועצות מקומיות בכל הארץ.

חינוך...

את הגנים אני פחות מכיר, הילדות שלי היו בגיל בית ספר כשעברנו לקדימה, אבל שמעתי שיש גנים טובים מאד. הילדות שלי למדו ב"ניצני השרון" והוא מעולה. אני פחות מכיר את האחרים. לעומת זאת חטיבת הביניים "גוונים" בעייתית בעיני. רמת הלימודים שם, בעיקר במקצועות הריאלים, נמוכה לעומת אבן יהודה השכנה. כשמגיעים לתיכון, קדימה ואבן יהודה לומדים ביחד ב"הדסים" ואז יש בעייה של הבדלי רמות שלא קל להתגבר עליהן. ילדי צורן, לעומת זאת, לומדים בתל מונד ואני לא יודע מה קורה שם (חוץ מכשהם זורקים חומצה אחד על השני...) אבל לפי מה שאת כותבת עוד חזון למועד בשבילכם, אולי עד שילדיכם יגדלו אפילו יהיה תיכון בקדימה-צורן!

AMITBN890

New member
לא הייתי מגדיר את האיזור כבעייתי במיוחד

אבל בהחלט בהשוואה לשכונות האחרות בקדימה-צורן הייתי אומר שהסיווג הסוציואקונומי של השכונה נמוך יחסית (אולי תתפלאי לשמוע שאני מאוד אוהב את האנשים שגרים שם). אם אתם מחפשים מקום "פנסי" זאת לא השכונה המתאימה. בכל מקרה המיקום לא מגביל אותך בבחירת המסגרת החינוכית לילדייך.

למעלה