עזרה בשאלה במיקרו כלכלה, בבקשה!!

bonbonyera

New member
עזרה בשאלה במיקרו כלכלה, בבקשה!!

בבקשה תעזרו לי אני צריכה להגיש מחר ואני מסתבכת. השאלה היא : במדינת "עזוז" פותח דגם חדיש של מטוס "פנתר". מטוס כזה אינו ניתן לרכישה בחו"ל הממשלה מעוניינת להפנות השנה גורמי ייצור לשם ייצור 100 מטוסים כאלו (הנח כי המשק נמצא על גבי עקומת התמורה שלו) מדינה ידידותית הבטיחה ל"עזוז" מענק לשם ייצור המטוסים. לפי הצעת מדינה זו יהיה המענק בגובה ההוצאות של ייצור המטוסים, בהתאם למס' המטוסים שיווצרו בפועל (אך לא יותר מ-100 מטוסים) ממשלת עזוז בקשה כי בכל מקרה יהיה המענק בגובה ההוצאות לייצור 100 מטוסים ולא יהיה תלוי במס' המטוסים שיווצרו בפועל. א. התווה על מערכת צירים אחת את עקומת אפשרויות הייצור(עקומת תמורה) ואת עקומת אפשרויות התצרוכת של מדינת עזוז. התווה את העקומה עבור מטוסי הפנתר מצד אחד לבין כל שאר המוצרים מאידך. הראה באמצעות עקומות את ההבדל בין הצעת המדינה הידידותית לבין בקשת ממשלת "עזוז". ב. שר הביטחון בממשלת עזוז הודיע כי בכוונת המשק לייצר בדיוק 100 מטוסים. לפיכך טען כי לדעתו לא ישא המשק בנטל כלכלי כלשהוא בגין ייצור המטוסים וזאת ללא קשר לשיטת מתן המענק (בקשת המדינה או הצעת המדינה הידידותית) חווה דעתך תוך כדי הסתמכות על התרשים בחלק א'.

למעלה