עזרה דחופה!!!!

מצב
הנושא נעול.
עזרה דחופה!!!!

עזרה דחופה!!!!
השקעתי סכום גדול בקרן אילנות אמריקה הלטינית ובאילנות חו"ל ובשוק הרוסי מתוך חשיבה שחלק המאחזקות הוא בחברות המשקיעות או יצרניות נפט והערכתי(אולי טעיתי) שלקראת החורף תהיינה עליות מחירים והדלק ימשיך לנסוק לא הערכתי את המצב שבורסות ארה"ב יפילו את השווקים ,נמסר לי ,ושוב לא בטוח אם זה נכון שבחודש נובמבר הבורסות עולות לאור כל זאת השקעתי סכום בקרנות שהוזכרו. כעת אני נבוך מאד אינני יודע לקרא את המפה האם יש בריחה משווקים מתעוררים עקב עליית הדולר ונניח שכך מה לגבי חברות הנפט שכלולות בתוך האחזקות ? מה ההשפעה שלהן? בכלל שאלה הרבה יותר פשוטה האם כדאי לברוח כי צפוי המשך ירידות או שלחכות בסבלנות מאד מאד מנסה למצא רמזים מקדימים ולא מצליח למצא אני מתוסכל מבקש את עזרתכם

אף אחד לא יעשה את החשיבה עבורך

עזרה דחופה!!!!
השקעתי סכום גדול בקרן אילנות אמריקה הלטינית ובאילנות חו"ל ובשוק הרוסי מתוך חשיבה שחלק המאחזקות הוא בחברות המשקיעות או יצרניות נפט והערכתי(אולי טעיתי) שלקראת החורף תהיינה עליות מחירים והדלק ימשיך לנסוק לא הערכתי את המצב שבורסות ארה"ב יפילו את השווקים ,נמסר לי ,ושוב לא בטוח אם זה נכון שבחודש נובמבר הבורסות עולות לאור כל זאת השקעתי סכום בקרנות שהוזכרו. כעת אני נבוך מאד אינני יודע לקרא את המפה האם יש בריחה משווקים מתעוררים עקב עליית הדולר ונניח שכך מה לגבי חברות הנפט שכלולות בתוך האחזקות ? מה ההשפעה שלהן? בכלל שאלה הרבה יותר פשוטה האם כדאי לברוח כי צפוי המשך ירידות או שלחכות בסבלנות מאד מאד מנסה למצא רמזים מקדימים ולא מצליח למצא אני מתוסכל מבקש את עזרתכם
ואף אחד לא יחליט בשבילך. זו אמירה לא רק עבורך, אלא גם עבור כל האחרים שבאים ומעוניינים שאנשים פה בפורום יעשו את ההחלטות הקשות עבורם. ראשית, ענה על השאלה הזו: מדוע חשבת שאילנות אמריקה הלטינית משקיעה ביצרניות נפט?

לירושלמי ,ראה את האחזקות העיקריות

ואף אחד לא יחליט בשבילך. זו אמירה לא רק עבורך, אלא גם עבור כל האחרים שבאים ומעוניינים שאנשים פה בפורום יעשו את ההחלטות הקשות עבורם. ראשית, ענה על השאלה הזו: מדוע חשבת שאילנות אמריקה הלטינית משקיעה ביצרניות נפט?
למשל באילנות אמריקה הלטינית אחזקה של כ8% בחברת פטרוליום משהו.. שסימנה בבורסה PBR תסתכל על ביצועיה . זה לגבי שאלתך הראשונה בקשר להחלטות ,אינני מעוניין בהחלטות של מישהו אחר. אני ילד גדול ולוקח את האחריות על החלטותי בעצמי .כל מה שביקשתי אלו חוות דעת (זהו פורום לא???)לדעתי תמיד טוב לשמוע עוד דעות ועוד הערכות ישנם אנשים המכירים את שוק ההון הרבה יותר טוב ממני גם את השוק הקטן שלנו וגם את השוק העולמי וחשבתי לתומי שבכל זאת יש אנשים שירצו לתרום מידיעותיהם , מותר לא???????? האמן לי את ההחלטה אם ארצה או לא אקח בעצמי ולא אבא לאיש בטענות פשוט רציתי לשמוע דעות

8% במניית נפט אחת.... וואו.

למשל באילנות אמריקה הלטינית אחזקה של כ8% בחברת פטרוליום משהו.. שסימנה בבורסה PBR תסתכל על ביצועיה . זה לגבי שאלתך הראשונה בקשר להחלטות ,אינני מעוניין בהחלטות של מישהו אחר. אני ילד גדול ולוקח את האחריות על החלטותי בעצמי .כל מה שביקשתי אלו חוות דעת (זהו פורום לא???)לדעתי תמיד טוב לשמוע עוד דעות ועוד הערכות ישנם אנשים המכירים את שוק ההון הרבה יותר טוב ממני גם את השוק הקטן שלנו וגם את השוק העולמי וחשבתי לתומי שבכל זאת יש אנשים שירצו לתרום מידיעותיהם , מותר לא???????? האמן לי את ההחלטה אם ארצה או לא אקח בעצמי ולא אבא לאיש בטענות פשוט רציתי לשמוע דעות
מי המליץ לך על הקרן הזו? יועץ ההשקעות של דיסקונט? 8% לקרן שכזו במניה אחת זה פשוט גזל. רק שתבין, ישנה מגבלה של עד 10% בהשקעה במניה בודדת, ומכל שוקי אמריקה הלטינית הם בחרו להשקיע 8% דווקא במניה הזו. מדהים. אגב, אם רצית להשקיע במניות נפט, ישנה קרן סולומון אנרגיה שמשקיעה את כל כספה שם.

marko41

New member
ירושלמי חדש 1

מי המליץ לך על הקרן הזו? יועץ ההשקעות של דיסקונט? 8% לקרן שכזו במניה אחת זה פשוט גזל. רק שתבין, ישנה מגבלה של עד 10% בהשקעה במניה בודדת, ומכל שוקי אמריקה הלטינית הם בחרו להשקיע 8% דווקא במניה הזו. מדהים. אגב, אם רצית להשקיע במניות נפט, ישנה קרן סולומון אנרגיה שמשקיעה את כל כספה שם.
ירושלמי חדש 1
ירושלמי ואם יועץ השקעות של דיסקונט המליץ לי בתחילת השנה על הקרן הזאת ומאז היא עשתה 48% מה שלא עשתה אף קרן אז היועץ טעה? למה בגלל שהוא לא עובד בחברת השקעות פרטי? ואם בנק דיסקונט הרוויח יחד איתי אז מה איכפת לי ומה משנה לי אם הקרן השקיעה 8% במניה אחת או 10% העיקר היא התוצאה הסופית את הכסף סופרים במדרגות

אם הרווחת - אחלה

ירושלמי חדש 1
ירושלמי ואם יועץ השקעות של דיסקונט המליץ לי בתחילת השנה על הקרן הזאת ומאז היא עשתה 48% מה שלא עשתה אף קרן אז היועץ טעה? למה בגלל שהוא לא עובד בחברת השקעות פרטי? ואם בנק דיסקונט הרוויח יחד איתי אז מה איכפת לי ומה משנה לי אם הקרן השקיעה 8% במניה אחת או 10% העיקר היא התוצאה הסופית את הכסף סופרים במדרגות
אם הרווחת - אחלה
8% במניה אחת בקרן שמטרתה לעקוב אחרי תשואות יבשת שלמה - זו שרלטנות. אין מספיק מניות נפט באמריקה הלטינית כך ששמים 8% מהקרן במניה אחת? זה לא פיזור סיכונים ולא בטיח. לא כך מתנהגים מנהלי קרנות מקצועיים.

מרקו היקר , אולי תברר אצל היועץ מה

ירושלמי חדש 1
מרקו היקר , אולי תברר אצל היועץ מה
הוא ממליץ עכשיו? ותספר לנו? הוא יכל לשמוע מה שאנחנו לא שומעים????

זאלאמה

New member
תראה...תשמע...

תראה...תשמע...
לקחת סיכון אדיר...גם אמריקה הלטינית גם השוק הרוסי וגם אילנות חול שלושתן קרנות מאוד מסוכנות...תראה אם בקרן יש אחוז מסויים שמשקיע בחברת נפט והיא עולה אבל כל השאר משקיע בלא יודע מה וכל השאר יורד אז מן הסתם הקרן תרד...הכל תלוי באחזקות...קרן UBANK רוסיה לדוגמא מחזיקה כ-8 אחוז במניה של נפט (LUKOIL) אז גם אם המניה הזאת עולה בכמה אחוזים וכל שאר ה 92 אחוז יורד אז עדיין הקרן תרד...חוץ מזה אם כבר רוסיה אז לא נראה שיהיה סוף לירידות שם...אני האמת הייתי בטוח שזה יעצר באזור ה 950...עכשיו כבר 880 והיד עוד נטויה אז לך תדע...תהיה חזק...

לירושלמי , למה אתה מתכוון ב"גזל"?

תראה...תשמע...
לקחת סיכון אדיר...גם אמריקה הלטינית גם השוק הרוסי וגם אילנות חול שלושתן קרנות מאוד מסוכנות...תראה אם בקרן יש אחוז מסויים שמשקיע בחברת נפט והיא עולה אבל כל השאר משקיע בלא יודע מה וכל השאר יורד אז מן הסתם הקרן תרד...הכל תלוי באחזקות...קרן UBANK רוסיה לדוגמא מחזיקה כ-8 אחוז במניה של נפט (LUKOIL) אז גם אם המניה הזאת עולה בכמה אחוזים וכל שאר ה 92 אחוז יורד אז עדיין הקרן תרד...חוץ מזה אם כבר רוסיה אז לא נראה שיהיה סוף לירידות שם...אני האמת הייתי בטוח שזה יעצר באזור ה 950...עכשיו כבר 880 והיד עוד נטויה אז לך תדע...תהיה חזק...
ולמה אתה אומר "מדהים" מה מדהים? סלח לי על הבורות אשמח ללמוד ממך אם תוכל להסביר אודה לך אגב יש להם באילנות אחזקות בחברות תקשורת ענקיות והאחזקות מפוזרות על פני כמה מדינות כמו כן אחזקות בבנקים גדולים בברזיל ועוד תראה יש אנשים היודעים ספרדית או הבאים מארצות אלו ויתכן שאף עוסקים בנושא וחשבתי שיוכלו להוסיף מידע. בנתיים מחכה לתשובתך

הקרן אמורה להשקיע בפיזור של מניות

ולמה אתה אומר "מדהים" מה מדהים? סלח לי על הבורות אשמח ללמוד ממך אם תוכל להסביר אודה לך אגב יש להם באילנות אחזקות בחברות תקשורת ענקיות והאחזקות מפוזרות על פני כמה מדינות כמו כן אחזקות בבנקים גדולים בברזיל ועוד תראה יש אנשים היודעים ספרדית או הבאים מארצות אלו ויתכן שאף עוסקים בנושא וחשבתי שיוכלו להוסיף מידע. בנתיים מחכה לתשובתך
הקרן אמורה להשקיע בפיזור של מניות
שייצג יפה את כל אמריקה הלטינית. מכל המניות שיש במדינות הללו, 8% לשים במניה אחת????

nestorcito

New member
אילנות לטינית וחו"ל

עזרה דחופה!!!!
אילנות לטינית וחו"ל
אני גם מושקע בקרנות הנ"ל.בתקופה האחרונה כל הבורסות יורדות בעקבות ארה"ב והחששות מאינפלציה שם.אני אופטימי ומאמין שבקרוב הבורסות בכלל והקרנות הנ"ל בפרט יחזרו לעלות.אם אתה מורווח יפה-אתה יכול לממש.אני מאוזן בקרנות ולכן עדיף לי לחכות.בהצלחה!

מה הקשר בין מחיר הקניה שלך

אילנות לטינית וחו"ל
אני גם מושקע בקרנות הנ"ל.בתקופה האחרונה כל הבורסות יורדות בעקבות ארה"ב והחששות מאינפלציה שם.אני אופטימי ומאמין שבקרוב הבורסות בכלל והקרנות הנ"ל בפרט יחזרו לעלות.אם אתה מורווח יפה-אתה יכול לממש.אני מאוזן בקרנות ולכן עדיף לי לחכות.בהצלחה!
לבין ההחלטה לקנות או למכור? ההחלטה צריכה להיות מובנית לפי הצפי שלך לתנודתיות שלה בעתיד, ולא למחיר שבו רכשת אותה.

nestorcito

New member
ההחלטה למכור

לבין ההחלטה לקנות או למכור? ההחלטה צריכה להיות מובנית לפי הצפי שלך לתנודתיות שלה בעתיד, ולא למחיר שבו רכשת אותה.
ההחלטה למכור
אני מוכר כשאני מורווח מספיק וקונה אחרי שהקרן ירדה מספיק(לדעתי).זה עניין אינדיווידואלי.כשאני מופסד בצורה משמעותית-אני חותך הפסדים.אילנות לטינית היא קרן תנודתית וצריך לצפות לזה.אתמול בורסות ברזיל ומקסיקו ירדו חזק ולכן הקרן הפסידה לדעתי כ3%

על מה אתה מסתכל? כמה זה "יותר מדי"?

ההחלטה למכור
אני מוכר כשאני מורווח מספיק וקונה אחרי שהקרן ירדה מספיק(לדעתי).זה עניין אינדיווידואלי.כשאני מופסד בצורה משמעותית-אני חותך הפסדים.אילנות לטינית היא קרן תנודתית וצריך לצפות לזה.אתמול בורסות ברזיל ומקסיקו ירדו חזק ולכן הקרן הפסידה לדעתי כ3%
על מה אתה מסתכל? כמה זה "יותר מדי"?
יש לך שיטה שלפיה אתה עובד?

דעתי האישית , לא תיתכן קריסה

לאורך זמןשל כל הבורסות החשובות , מילא בורסה אחת ,במדינה אחת אבל כשמעורבות יותר מדי בורסות זה כבר סיפור אחר ,או שיווצר משבר עולמי או שהם יתעשתו. לדעתי יש כבר גם הגזמה מחששות הפד לאינפלציה ,הרי התפוקה התעשייתית ירדה בצניחה גבוהה שלא הייתה כדוגמתה 25 שנה , אמון הצרכנים במשק האמריקאי כבר חודש שלישי בירידה ,הצריכה הפרטית הקמעונית המאפיינת צמיחה אמיתית במשק לא עלתה ,האבטלה עדיין גבוהה אז על מה הם מדברים שם ..אולי תהיה סטגפלציה , אבל אינפלציה ?...הם מגזימים שם בפד... אשמח לשמוע עוד דעות על הבורסות בחו"ל

מצאתי כתבה לטובת אמריקה הלטינית

לאורך זמןשל כל הבורסות החשובות , מילא בורסה אחת ,במדינה אחת אבל כשמעורבות יותר מדי בורסות זה כבר סיפור אחר ,או שיווצר משבר עולמי או שהם יתעשתו. לדעתי יש כבר גם הגזמה מחששות הפד לאינפלציה ,הרי התפוקה התעשייתית ירדה בצניחה גבוהה שלא הייתה כדוגמתה 25 שנה , אמון הצרכנים במשק האמריקאי כבר חודש שלישי בירידה ,הצריכה הפרטית הקמעונית המאפיינת צמיחה אמיתית במשק לא עלתה ,האבטלה עדיין גבוהה אז על מה הם מדברים שם ..אולי תהיה סטגפלציה , אבל אינפלציה ?...הם מגזימים שם בפד... אשמח לשמוע עוד דעות על הבורסות בחו"ל
מצאתי כתבה לטובת אמריקה הלטינית
לכל מי שמושקע באמריקה הלטינית ומחפש מידע מצאתי כתבה מענינת מתאריך ה17 לאוקטובר ולפיה כדאי להמשיך להחזיק במניות אלו . לכל המעונינים Latin America Sizzling for Will Landers By Gregg Greenberg TheStreet.com Staff Reporter 10/17/2005 7:09 AM EDT Click here for more stories by Gregg Greenberg U.S. stocks have been spinning their wheels all year, slowly sinking in the process. Meanwhile, Latin American stocks continue to cruise at warp speed, rising more than 30% year to date. Latin America fund investors surely aren't complaining about the outsized returns, but are their expectations getting a bit warped as well? 1. Just Ahead: Dow 40,000? 2. Sea Change at Nortel 3. Buy the Dip, Get Clipped 4. 'RealMoney' Radio Recap: Bottom's Up? 5. Mad Money Mailbag: Finding Free Cash Flow Don't take your foot off the Latin fund pedal just yet, says Will Landers, portfolio manager for the $239 million Merrill Lynch Latin America fund. Landers remains bullish on Latin America even if the U.S. economy starts to sag, oil prices fall and interest rates move higher -- a trio of events that has traditionally sunk South American stocks. According to Morningstar, Landers' fund is up 35% this year, after an impressive 43% increase in 2004. TheStreet.com checked in with Landers to find out why he believes this rally still has room to run, even when U.S. equities seem to be digging themselves into a deeper and deeper hole. Latin American stocks are up well over 30% year to date, even while domestic stocks are starting to sink. How long can they keep it up? We believe that we are only in the middle stages of the recovery for Latin American equities. As a region, the market continues to trade well below historic average multiples. It offers the best value-to-growth combination of all the world's regional markets, emerging or developed. According to the latest fund flows, loads of U.S. investors have been piling into international funds, whether they be Latin American or Asian. Why the big rush out of the U.S. and into foreign markets? The main reason for this large flow into emerging equities is that these regions offer better growth than is expected in the U.S. at significant discounts from a forward P/E standpoint. Furthermore, if you look at Latin America's three largest markets, Mexico and Chile are investment grade and Brazil has reduced its vulnerability to external shocks significantly -- I don't think this reduced risk premium has been fully discounted in equity markets. What will happen to Latin America if the oil rally stalls? Oil is coming down lately and close to 10% of your portfolio is in Petrobras (PBR:NYSE ADR - commentary - research - Cramer's Take) As long as the oil correction is not very sharp -- and I have a tough time envisioning oil prices falling dramatically -- this correction will have little impact on Latin equity markets. At the country level, Mexico is the most dependent on oil -- roughly 40% of the federal budget stems from oil revenues -- but the budget price is $27 per barrel. Go to NEXT PAGE זו דעת הכותב ,מקווה שיעודד את המשקיעים

articlimon

New member
מה זאת אומרת "דעה אישית" ?

למזלנו אפשר לדעת (עדיין) מה היה בעבר וללמוד מההסטוריה ללא קשר לדעה אישית זו או אחרת. מצורף לינק עם כמה גרפים של כמה בורסות בעולם (רק להדגמה - אפשר להוסיף עוד אם תרצה). אמליץ להתמקד בתחום שבין שנת 2000 לשנת 2003 ולקבל אולי דעה אישית קצת אחרת...

לארטיקלימון

למזלנו אפשר לדעת (עדיין) מה היה בעבר וללמוד מההסטוריה ללא קשר לדעה אישית זו או אחרת. מצורף לינק עם כמה גרפים של כמה בורסות בעולם (רק להדגמה - אפשר להוסיף עוד אם תרצה). אמליץ להתמקד בתחום שבין שנת 2000 לשנת 2003 ולקבל אולי דעה אישית קצת אחרת...
לארטיקלימון
אכן הגרפים 2000-2003מלמדים ,אם כי זו לא קריסה זו מגמה.. בשנים 2000-2003 הדולר עלה מ4.17 בערך לסביבות 5 והבורסות הגיבו בהתאם תמיד יש יחס הפוך בין הדולר לבורסה. אבל תראה ארטיקלימון באיזה גובה הבורסות היו ב2000 הרבה יותר גבוהות מעכשיו.והן צנחו בערך חמישים אחוז בשנתיים אבל היה להם ממה לצנוח . נראה לך שהתנאים זהים כעת?? הבורסות לא הגיעו לשערים של 2000 ואם הן יצנחו באותו אופן זו כן תהיה קריסה..לדעתי.... אשמח לשמוע דעתך היא נראית לי מאד מאלפת ומלמדת

articlimon

New member
קטונתי מלנתח ולנבא את כיוון הבורסות

לארטיקלימון
אכן הגרפים 2000-2003מלמדים ,אם כי זו לא קריסה זו מגמה.. בשנים 2000-2003 הדולר עלה מ4.17 בערך לסביבות 5 והבורסות הגיבו בהתאם תמיד יש יחס הפוך בין הדולר לבורסה. אבל תראה ארטיקלימון באיזה גובה הבורסות היו ב2000 הרבה יותר גבוהות מעכשיו.והן צנחו בערך חמישים אחוז בשנתיים אבל היה להם ממה לצנוח . נראה לך שהתנאים זהים כעת?? הבורסות לא הגיעו לשערים של 2000 ואם הן יצנחו באותו אופן זו כן תהיה קריסה..לדעתי.... אשמח לשמוע דעתך היא נראית לי מאד מאלפת ומלמדת
קטונתי מלנתח ולנבא את כיוון הבורסות
בעולם. מה שבסך הכל רציתי להראות, זה שלמילים "לא יתכן" אין מקום בניתוח כלכלי של השווקים. גם במילה "לדעתי" יש להשתמש בהרבה זהירות, כי מה לעשות - פעמים רבות השוק מפתיע גם את הנביאים המוכשרים ביותר. לדעתי (
), הצורה שצריך משקיע לחשוב היא לא לנסות לנבא את העתיד ולנחש איזה שוק יעלה או ירד ולפי הנבואה לרכוש או למכור, אלא לקבוע כללים ברורים לפעולה (כניסה או יציאה משוק מסוים) על פי תנאים מדידים וברורים. כמובן שגם זה לא מבטיח הצלחה, אבל לפחות מחייב אותנו לעשות עבודה מעמיקה ולהבין את הסיבה שנכנס לשוק מסוים או נצא ממנו.

מצב
הנושא נעול.
למעלה