עזרה / יעוץ איזה נתב ומגדיל מתאים לי

חיברתי 019 מהירות 100 מגה (זה המהירות המקסימלית שכל החברות הציעו לי באיזור מגורי)
לקחתי מהם בהשכרה נתב ומגביר ב10 ש"ח לחודש
אני מבין ממש ממש קטן בתחום לכן אשמח לעזרה והכוונה איזה נתב ומגביר במחיר סביר כדאי לי לקנות כדי שיהיה טוב יציב מהיר וחזק ככל הניתן במגבלת המחיר שאני מוכן להשקיע עד כ700-800 ש"ח לנתב ומגביר יחד.
כרגע מה שהם נתנו לי למרות שהפס הוא 100 מגה בפועל הגלישה על המגדיל טווח במרחק של 6 מטר מהמגדיל הוא רק 15 מגה הורדה ו11 מגה העלאה 21 פונג (לא ממש מבין מה אני כותב אבל זה תוצאת הבדיקה).
אשמח לדעת מה רצוי לקנות איכותי שישפר את המהירות גלישה הורדה והעלאה.
הבית שלי 2 קומות אבל סך הכל 85 מ"ר כל קומה, החיבור עצמו בקומה למעלה המגדיל למטה.
תודה רבה מראש

sys_admin

Active member
מקפיץ
אודה מאד לעזרה בבקשה
תודה רבה
אנסה לעזור ולהסביר קצת על מה מדובר. דבר ראשון, ככל שידוע ל 019 אין בכלל שום תשתיות משלה. ובגלל זה אתה מחובר על תשתית שהיא לא של 019, אלה רק משלם ל 019 והם כבר לוקחים את החלק מהתשלום ואת ובשער משתמשים משלמים לספק תשתית אמיתי, בכדי שהוא כבר יחבר אותך לתשתית שלו. וספק זה יכול להיות למשל בזק. בגלל שאנו לא יודעים מה סוג החיבור ומי הספק תשתית אמיתי ששיש לך, כי לא כתבת את זה, אז גם יהיה טיפה קשה עד בלתי אפשרי להציע לך נתב מתאים שמתחבר ישר לתשתית זו ולא אחרי ציוד קצה שאתה משלם עליו כבר.
נניח שמדובר על תשתית VDSL2 של בזק. אז במקרה כזה רק הנתב ביתי הכי פשוט וזול שתומך בתקנים נדרשים לשנים האחרונות יעלה לך כבר כ 700 ש''ח, למשל כזה:
ראוטר אוניברסלי משולב Iskratel Innbox U92 Universal Fib (ksp.co.il)

עכשיו בקשר לאזור נוסף בבית שלך שבו קליטה WI-FI לא תקינה ואתה רוצה לתת שם כיסוי WI-FI תקין. מן הסתם ששום מגדיל טווח, MESH, מגבר או כל בלוף אחר לא יעזור לך עם זה, ללא שאתה מעביר לשם קו רשת תקני מהנתב ולא מחבר שם נקודת גישה לקו זה שתעביר. כי מן הסתם אין יש מאין ואם אין שם קליטה תקינה מראש, אז, אם תנסה לקלוט במקום זה את מה שאין בו ולשדר אותו מחדש, אז רק תגרום להפרעות נוספות בקליטה. כך שמה שאתה צריך זה מכשיר שיכול לשמש כנקודת גישה אלחוטית שתתחבר לכבל רשת שתעביר לשם. מכשיר זה עולה מינימום עוד כ 400 ש''ח, אפילו, אם לוקחים לא את נקודת גישה אמיתית שעולה הרבה יותר, אלה נתב הכי זול ומגדירים אותו כנקודת גישה. ומכשיר זה יכול להיות למשל כזה:
ראוטר TP Link AX3000 Dual Band Gigabit Wi Fi 6 Archer (ksp.co.il)

ועכשיו לחלק נוסף בסיפור. לפי השאלות שלך עד כה, רוב הסיכויים שבכדי להעביר את הכבל בין הקומות, לחבר את המחברים בקצוות שלו ובשביל להגדיר את כל הציוד רשת המדובר, אתה תצטרך איש מקצוע ועבודה זו שלו תעלה גם ו"טיפה" יותר מהציוד עצמו. וגם את זה אתה צריך לקחת בחשבון.

אנסה לעזור ולהסביר קצת על מה מדובר. דבר ראשון, ככל שידוע ל 019 אין בכלל שום תשתיות משלה. ובגלל זה אתה מחובר על תשתית שהיא לא של 019, אלה רק משלם ל 019 והם כבר לוקחים את החלק מהתשלום ואת ובשער משתמשים משלמים לספק תשתית אמיתי, בכדי שהוא כבר יחבר אותך לתשתית שלו. וספק זה יכול להיות למשל בזק. בגלל שאנו לא יודעים מה סוג החיבור ומי הספק תשתית אמיתי ששיש לך, כי לא כתבת את זה, אז גם יהיה טיפה קשה עד בלתי אפשרי להציע לך נתב מתאים שמתחבר ישר לתשתית זו ולא אחרי ציוד קצה שאתה משלם עליו כבר.
נניח שמדובר על תשתית VDSL2 של בזק. אז במקרה כזה רק הנתב ביתי הכי פשוט וזול שתומך בתקנים נדרשים לשנים האחרונות יעלה לך כבר כ 700 ש''ח, למשל כזה:
ראוטר אוניברסלי משולב Iskratel Innbox U92 Universal Fib (ksp.co.il)

עכשיו בקשר לאזור נוסף בבית שלך שבו קליטה WI-FI לא תקינה ואתה רוצה לתת שם כיסוי WI-FI תקין. מן הסתם ששום מגדיל טווח, MESH, מגבר או כל בלוף אחר לא יעזור לך עם זה, ללא שאתה מעביר לשם קו רשת תקני מהנתב ולא מחבר שם נקודת גישה לקו זה שתעביר. כי מן הסתם אין יש מאין ואם אין שם קליטה תקינה מראש, אז, אם תנסה לקלוט במקום זה את מה שאין בו ולשדר אותו מחדש, אז רק תגרום להפרעות נוספות בקליטה. כך שמה שאתה צריך זה מכשיר שיכול לשמש כנקודת גישה אלחוטית שתתחבר לכבל רשת שתעביר לשם. מכשיר זה עולה מינימום עוד כ 400 ש''ח, אפילו, אם לוקחים לא את נקודת גישה אמיתית שעולה הרבה יותר, אלה נתב הכי זול ומגדירים אותו כנקודת גישה. ומכשיר זה יכול להיות למשל כזה:
ראוטר TP Link AX3000 Dual Band Gigabit Wi Fi 6 Archer (ksp.co.il)

ועכשיו לחלק נוסף בסיפור. לפי השאלות שלך עד כה, רוב הסיכויים שבכדי להעביר את הכבל בין הקומות, לחבר את המחברים בקצוות שלו ובשביל להגדיר את כל הציוד רשת המדובר, אתה תצטרך איש מקצוע ועבודה זו שלו תעלה גם ו"טיפה" יותר מהציוד עצמו. וגם את זה אתה צריך לקחת בחשבון.
ואוו תודה בן אדם איזה תגובה מפורטת
אכן 019 יושב על בזק
איך אני יודע איזה תשתית יש לי / מתאימה לי? (איפה אני רואה אם זה אכן כמו שכתבת "תשתית VDSL2 של בזק"?)
תודה רבה רבה

sys_admin

Active member
ואוו תודה בן אדם איזה תגובה מפורטת
אכן 019 יושב על בזק
איך אני יודע איזה תשתית יש לי / מתאימה לי? (איפה אני רואה אם זה אכן כמו שכתבת "תשתית VDSL2 של בזק"?)
תודה רבה רבה
לבזק ללקוחות פרטיים יש היום בגדול שני סוגי תשתית, והן חיבור של VDSL2 על גבי קווי טלפון, למהירויות של 100 ושל 200 מגה במקומות מסוימים ו PON על גבי סיבים אופטיים, למהירויות של עד 2.5 ג'יגה. אם אתה מחובר לאינטרנט על קו טלפון ומקבל מהירות עד ל 100 מגה, אז מן הסתם זה חיבור VDSL2. ואם אתה באתר של בזק בודק את הכתובת שלך ומגלה שיש לך אפשרות להתחבר לסיבים אופטיים, אז זו אפשרות לחיבור יותר מהיר.

אין לי פריסת סיבים, גם בזק הציעו לי רק עד 100 מגה
אז זה אומר שאני על תשתית בזק חיבור VDSL2.
אם כך מה מומלץ לי תכלס' כראוטר קבוע וכמגבר?
שוב תודה רבה

sys_admin

Active member
אין לי פריסת סיבים, גם בזק הציעו לי רק עד 100 מגה
אז זה אומר שאני על תשתית בזק חיבור VDSL2.
אם כך מה מומלץ לי תכלס' כראוטר קבוע וכמגבר?
שוב תודה רבה
אז, אם כפי שכבר ניחשתי מההתחלה יש לך חיבור תשתית VDSL2 של בזק, מומלץ בדיוק את מה שהסברתי בתגובה הראשונה ויש שם אפילו קישורים ישירים לציוד הנדרש.
וכמובן בכדי להזכיר מחדש, כפי שהסברתי לפני זה, לא להשתמש בשום מגבר ל WIFI בשום מקרה.

למעלה