עזרה למבולבלת...

Black Star

New member
עזרה למבולבלת...

היי לכולם, אני יודעת שזה לא סוג ההודעות הכי חביב עליכם כאן בפורום, אבל באמת אשמח לעצות מאנשים שקצת מבינים בתחום. אני מתכננת להתחיל ללמוד באוקטובר 2007 אבל למרות שאני חוככת בכך כבר הרבה זמן, אני באמת לא יודעת מה אני רוצה ללמוד. בעיקרון כבר הרבה זמן אני שוקלת משפטים בשילוב עם תחום נוסף - יחב"ל, מדעי המדינה, או ממשל (תכנית הקיימת בבינתחומי בהרצליה). בנוסף קראתי קצת על התכנית פכ"מ - שילוב של פילוסופיה, מדע המדינה וכלכלה באונ' העברית וזה נראה לי מאוד מעניין. אז רציתי לשאול את מי שמכיר - א. קודם כל לגבי פכ"מ - האם מומלץ? שלושת התחומים מעניינים אותי מאוד, השאלה היא אם הנגיעה בכל אחד מספיק מעמיקה או שזה יוצא רפרוף קצת שטחי על יותר תחומים? האם יש אפשרות לשלב קורסי בחירה לפי תחומי העניין האישיים שלי? ב. לגבי שילוב עם משפטים - מה עדיף, עפ"י מה אני צריכה לבחון כל אחת מהאפשרויות? איזה קריטריונים אני צריכה לקחת בחשבון? ג. ראיתי שיש תחום שנקרא "לימודי אירופה" - מה שמאוד מושך אותי כי בעיקרון אני מאוד רוצה לעבוד באיזשהו תחום בינ"ל - שת"פ בינ"ל כזה או אחר, דיפלומטיה וכו', בדגש על אירופה. (סיבותיי עמי, אציין רק שזה לא איזו גחמה של מישהי שזה נראה לה נורא זוהר מבחוץ...). השאלה היא האם חטיבת לימודי אירופה לתואר ראשון באונ' העברית זה משהו ששווה משהו, או יותר מדי אקלקטי מכדי שבאמת יהיה לזה ערך? והאם מישהו מכיר את תכנית ההתמחות בלימודי אירופה לתואר שני ויכול לספר לי עליה? אודה לכל תשובה, יעלי

למעלה