עזרתכם

zazaza

New member
עזרתכם

שלום לכם, הגעתי לשלב כזה במחקר משפחתי שכבר מיציתי עד תום את הזכרון הארגוני של המשפחה ואני נאלץ לחפש קצוות אחרים... אני עומד לשלוח לעמה עשרות משפחות בארץ מכתב, על מנת לאתר קשר משפחתי. אנא עזרתכם בניסוח לא מאיים לדבר שכזה... תודה מראש.

דוגמא למכתב שאני שלחתי

מבין מכתבים רבים ששלחתי, אני מצרף אחד מהם. ניסחתי אותו כך שהוא מופנה לגבר/אשה, לא ארוך מדי ומציין את הפרטים החשובים. מכתבים כאלה עזרו לי מאוד ליצור קשר עם קרובי משפחה שלא ממש ידעתי על קיומם ועם רבים כאלה שוחחתי לאחר מכן - וגיליתי אנשים נחמדים ששמחים לעזור. ברור שתשמע גם סיפורים על מפח-נפש בעקבות שליחת המכתבים או פשוט... חוסר תגובה. בהצלחה, ארנון

yoavep

New member
עוד נתונים ...

לצערי אין בידי דוגמא של המכתב אותו שלחתי אך הוא דומה לזה של ארנון רק שלטעמי המכתב של ארנון קצת כללי מידי. אני שלחתי יותר שמות ספציפים ותאריכים. מנסיוני - כאשר שולחים שם כללי, כמו הרשקוביץ או טרופ (במקרה של ארנון) אנשים נוטים לא להתייחס גם אם אנו קרובים, אך כאשר שולחים שמות ופרטים קצת יותר ספציפיים, אנשים עונים. זה מנסיון. כמובן שכל אחד יכול לשלוח מה שהוא חושב לנכון. שיהיה בהצלחה.

zazaza

New member
מכתבים

קודם כל, תודה. דבר שני, יש לי דילמה נוראית. מאחר ואני פאראנואיד יש לי חשש רב לשגר פרטים כה רבים במכתב לעשרות משפחות שאיני מכיר. ומצד שני צודק yoavep שיש צורך לערב רגשית את הקוראים כדי לקבל מקסימום תגובות... דילמה, דילמה... אשמח לראות עוד גרסאות למכתבים, אם למישהו יש ומעוניין לחלוק.

לז.-אין ברירה...

צריך איךשהוא להתגבר על הבושה ולשלוח מיכתבים גם לאנשים שלולא חיפוש השורשים לא היית שומע עליהם לעולם.לאחרונה שלחתי מיספר מיכתבים לאנשים שמצאתי את כתובותיהם בגואיש גן.סיפרתי שגם אני מחפשת אחר אותו שם מישפחה וביקשתי מהם להחזרי לי תשובה.טוב לציין אפשרות לחילופי מידע. שלך חנה גונן

yoavep

New member
הצעה לדילמה

תראה - אתה מבקש מאנשים לא מוכרים שישלחו לך נתונים אודות משפחתם אז אני חושב שמין הראוי שתיתן קצת אמון ותשלח אתה גם כמה פרטים מזהים אחרת אנשים יכולים להיות כמוך, לחשוד ולזרוק את המכתב לפח ללא התייחסות רצינית. תחשוב על זה. עד היום שלחתי המון נתונים אודות משפחתי ועדיין לא אונה לה שום דבר רע. להיפך! רק מצאתי יותר קרובים. בהצלחה.

למעלה