עז גמדית

nik 777

New member
עז גמדית../images/Emo24.gif

חיה מדהימה,יפה,מיוחדת ומאוד חכמה שכאשר היא מוחתמת מתנהגת בדיוק כמו כלב. ובגלל שהיא "גמדית" כלל לא צריך משק כידי להרזיק אותה. בהחלט מספיק גינה. ^^ *ושאלה לידע כללי: זה רק אני או שיש אנשים שמרזיקים אותם בתוך בתים?? אם כן איך? חח..מילא שהם אוכלות כל דבר, אבל הן הרי עושות קקי כל הזמן ובכל מקום. לא? ניתן לאלף אותן לא לעשות בבית או מה? חח.. ^____________________^ http://www.dervaesinstitute.org/presskit/pressphotos/goat-blackberry.jpg [תמונה של עז גמדית..אני מקווה שזאת אכן גמדית ושלא טעיתי].

Sweet Fantasy

New member
לא שמעתי על עיזים כחית מחמד בבית

אבל על חזירים כן, והם באמת נורא נורא חכמים.. וניתנים לאילוף... אני בלי קשר נורא אוהבת עיזות, הן כאלו חמודות
ויש לנו תמיד דו שיח פורה
"ממממממההההההההההההה"

nik 777

New member
על חזירים גם שמתי.

אבל זה בדר"כ חזירים גמדיים. חחח.. וכן, הם מאוד מאוד חכמים!!! וחברותים ברמות!!! לקרובת משפחה שלי ברוסיה יש חזיר גמדי בבית. חיה מדהימה!!! רק חבל שבארץ אין כמעט חזירים שלא לדבר כבר על חזירים גמדים. *יש איפשהו באחד האתרים מידע על חזירים גמדים בעברית. חפשו ותקראו זה מאוד מעניין. ______________________________________________________________________________________________ ועיזים אני אישית שמעתי על אנשים שמגדלים בבית. מה שכן אני לא בטוח שאלה היו עיזים גמדיות.

nik 777

New member
נ.ב

מה זה אומר כשמישהו מסומן באדום? נגיד כמו הכינוי של מיכל?

Sweet Fantasy

New member
"מומחה"

יש כאלו שבאמת מומחים עם תעודות - ד"ר, פרופסור ועוד כאלו שלמדו ואם הם באים להתארח בפורומים הם מקבלים צבע אדום, ויש כאלו שמקבלים צבע אדום כי יש להם ידע רב בתחום והם עונים ועוזרים לגולשים, לא הייתי קוראת לעצמי מומחית אבל כן אני לומדת וקוראת וצוברת ידע ותמיד שמחה לשתף ולעזור.. תודה בכ"מ

בהחלט חמודה ../images/Emo6.gif

עיזים גמדיות הן כמו עיזים רגילות סביר להניח שאפשר לגדל בבית אולי גם לחנך לא לחרבן בכל פינה
אבל לדעתי עדיף גינה אפילו קטנה
אבל באמת בגלל הגודל זה מאוד נוח

nik 777

New member
שמעתי הרבה דברים טובים על הזן.

פעם ממש רציתי לגדל. עדיין..רק שאין לי גינה. אבל אם תהיה בע"ה, אז ישר רצים לאיזו חווה לקנות עז גמדית, חזיר גמדי[אם אני לא טועה ככה קוראים לו], אווז[חיה חכמה כ"כ!!] ,ואיזה כמה תרנגולות כידי לא ליקנות את הביצים האלה של התרנגולות שסובלות כ"כ הרבה בישביל חביתה.

לא בדקתי על האופי של הגמדית

אבל סביר להניח שאכן הן ידידותיות מאוד כי גם ככה עז היא חיה ידידותית שתמיד כייף להיות בחברתה
דווקא שמעתי על עיזים רגילות שהיו בביתים של אנשים וגרמו הנאה מרובה לבעליהם
אז בטח שבטח גמדית שגם נוחה לגידול בגלל הגודל שלה

nik 777

New member
אני חושש שהתמונה האחרונה..

היא לא של עז גמדית. יש 2 עזים שיותר דומים לזאת שבתמונה. 1.אנגורה. 2.לא זוכר..חח..אבל יש לה שתי בליטות לבנות על הצוואר. :)

nik 777

New member
ומישהו יוכל לענות לי על השאלה?

חח..אולי שאלה כמו "איך בדיוק מחזיקים עז בבית? איך בדיוק מחנכים אותה לא לעשות קקי?" נשמעת שאלה קצת טיפשית. וזה משום שהיא באמת כזאת. אבל ממש מסקרן אותי!!!!!!!!! חח.. אז אם אתם מכירים מישהו שמגדל,גידל אז בבקשה תשאלו ותענו לי. טוב? חחח..סליחה על הפיגור^^

גם אני!

אני גם כן מאוהב בעיזים! אבא שלי פעם גידל בחצר ליד הבית! נקבה וגדי שאמי יש לנו בפינת חי להקה של עיזים גמדיות שמשמשות לנוי לא יותר! היא חיה מדהימה! ומאוד חברתית! לגבי הגידול בבית! אני לא יודע אם זה אפשרי בעיזים בגלל הצואה שלהם והריח! אבל חצר ליד הבית מאוד מתאימה! אצלנו שיחררנו ברחבי הפינת חי וליד החממות שיאכלו שמה

icy rain drop

New member
יו הייתי מתה לכמה עיזים אם היה לי בית פרטי...

אבל אני גרה בעיר ממש

למעלה