עטיפות פסייח

melancholy man

New member
עטיפות פסייח

אמרנו שזה פורום "תרבות ואומנות פסיכדלית", בעיקר בשביל להסתיר שמה שמעניין את רובנו כנראה זה מוסיקה פסיכדלית, אבל אני רוצה על המקום שבו "אומנות" ו"מוסיקה" נפגשים הכי יפה, עטיפות של תקליטי וניל, אז בואו נתחיל עם שרשור עטיפות הפסייח שלכם (אגב, לא רק לאלבומים פסיכדליים יש עטיפות פסיכדליות). מה עטיפת הפסייח האהובה עליכם?, מי מעצב העטיפות החביב עליכם?, אם יצא יפה נעשה מזה את הגלריה הראשונה של הפורום, אז תנו לי בעטיפות...

Jflyaway

New member
יש כמובן את העטיפות של

HIPGNOSIS - עיצובים יפים אחד אחד... אבל בחרתי פה דווקא משהו יותר צנוע, ועדיין פסיכדלי למהדרין. עטיפת אלבומם של TOMORROW - תקליט PSYCH מצויין, חובה בכל בית. העטיפה יפה במיוחד בעיקר כשהיט מוגדלת

modulo1000

New member
כחובב פסיכדליה מדרום אמריקה

תקליט מופלא מארגנטינה 1968 JFLYAWAY יסכים איתי שהוא לא נופל מהדברים הטובים ביותר שנעשו בשנה זו באנגליה וצפון אמריקה ובעטיפה עסקינן..... מופלאה לא פחות....לדעתי..... להזכירכם ....לפני לד זפלין הראשון שיצא ב1969

forever changes

New member
לסרג'נט פפר יש עטיפה מעולה.

אני גם אוהב את הבננה שעל הולוט אנדרגראונד.

Jflyaway

New member
אכן האלבומ(ים) של LOS WALKERS

היו מהטובים והמקצוענים שבסצינה. יש לך עוד עטיפות מן היבשת ההיא?

modulo1000

New member
אני אשלח כמה ואולי תהיה גלריה

אני גם מוכן לכתוב על פסיכדליה מדרום אמריקה

Chocoholic

New member
ואני תוהה

למה בגירסת ה CD של האלבום הנפלא הזה, ה"עטיפה" היא בשחור לבן...
לפחות את הדיסק עצמו הם עשו מגניב, ערבוב של עשרות מנורות לבה (או הנוזל שבתוכן, ליתר דיוק) בשלל צבעים.

מורנא007

New member
העטיפה של הגפרסון איירפלינז

ולנטירז
לפורום החדש
אני כמובן מחבב את העטיפות של רוג'ר דין. כמעט כתבתי הווארד דין

Miss CB

New member
מחייה בקנאה את הדיון

ומפנה לעטיפה המקסימה הזאת
אם היא הכי יצירתית או הכי נחשבת אלוהים יודע (no pun intended..) אבל אני בכל אופן אוהבת אותה, גם אלבום מעולה, גם עטיפה חמודה לאללה. ודקה דומייה לזכר המושבים ברויאל אלברט הול שאנחנו לא נשתמש בהם כמשענת לתיק במאי הזה (בכל אופן, רובנו לא, אלו שכן מוזמנים להוציא לשון ולהתרברב..). על כמה עומד המחיר בנתיים? כמה מאות פאונדז?

melancholy man

New member
אכן מקסים

אגב, חידה, כיצד הגיע יוצר העטיפה ללהקה? ואיזה שיר נולד בעקבות המפגש הזה?

Jflyaway

New member
צ'יבי.... את צריכה לראות

את העטיפה שהזכרת בגירסת האלבום....יש בפנים המון פרטים .

Miss CB

New member
בדיסק,

בצד השני של העטיפה המוכרת (החיצונית) יש עוד תמונה, עם העין הגדולה, עם המון פרטים.. אליה אתה מתכוון? כן, היא יפה, וקונספט נחמד, אבל החיצונית יותר
אני יודעת שזה עמוס, שמתי לב.. אבל אני דווקא אוהבת את זה, זה כאילו מעמיס על העין אבל בעצם יוצא מאוד אסטתי (לעין שלי בכל אופן).

...

אם יש עטיפה שאני באמת שונאת, זאת היא. נראית לי בעיקר כקולאז' מעוות, של אחד מסומם מדי (1). היא צעקנית מדי, חסרת כל התמקדות בפרטים ומה שבא בזול, הולך ביוקר. מה שכן, העטיפה של קרוזנשטרן ופרוהוד - סונגס, מדהימה לטעמי. היא גם פסייכית לעילא, לטעמי - למרות שהקשר למוזיקה עצמה מוטל בספק. (1) - היה אלבום ששם לשיר ניתן בטעות מכיוון שמשהו לא הצליח לקרוא את כתב היד, איזה אלבום זה? כמדומני, DG. אבל באמת לא זוכרת (בשביל זה יש לי אותכם).

melancholy man

New member
אולי את מתכוונת ל באדג'?

השיר שכתב הריסון נקרא במקור bridge (גשר, אין לי מושג אם האיות נכון) אבל קלפטון שר באדג' בטעות וזה הצחיק כל כך את קלפטון והריסון שזה נשאר. אגב, שיר מצויין.

Jflyaway

New member
הביאי ונראה את העטיפה של

קרוזנשטרן ופרוהוד , ללא קשר לז'אנר (סה"כ זה שרשור ART... לא מוסיקה) - אני סקרן.

...

במחשבה שנייה, אני לא יודעת מה זה 'אמנות פסייכית', והאם זה בכלל מתאים. אבל זאת עדיין עטיפה מעיפה מבחינתי.

Jflyaway

New member
עטיפה מעיפה בהחלט

והאמיני לי - אף אחד לא יודע מה זה אמנות פסייכית, אבל כיף להשתעשע

למעלה