עיגולים ביקום!

עיגולים ביקום!

עם נצייר קו עקום בצורה סימטרית כל שהוא, אחר-כך נמשיך אותו באותו כיוון, בסוף נסגור מעגל. נעביר לו משיק בנקודה כל שהיא, אחר כך ניישר קצת את הקו ונסרטט מעגל נוסף, המעגל השני יצא יותר גדול מהראשון. בעצם כמה שהמעגל יותר ויותר גדול, כך בכל נקודה שלו הקו ילך ויתיישר יותר ויותר. במעגלים קטנים השינוי הוא מינימלי, אבל במעגל גדול מאוד, שהגודל שלו שואף לאין-סוף, בכל נקודה הקו יראה ישר, אבל בסוף הוא מתחבר עם עצמו. נגיד עם ניקך נקודה ביקום, נגיד, כדור-הארץ, ונוציא ממנו קו ישר לכיוון אחד, אחרי אין-סוף מרחק הקו הישר יחזור לאותה הנקודה בדיוק - כדור-הארץ. זה קצת דומה לתורת היחסות הכללית, אבל בעצם זה שונה. יש לי תאוריה שלמה מבוססת על הנושא

geostant

New member
ממממממממ.........

זוכר שרשמת בהודעה הקודמת שלך שאתה מחפש משהו לחלוק איתו את הדעות שלך בנושאים גרעיניים... ושאף אחד לא מבין אותך ? האמת... אני עדיין לא מבין אותך
הגרעינים היחידים שאני מכיר זה גרעיני חמנייה/דלעת/אבטיח
אבל בכל זאת יש לי עניין בכורים גרעיניים וקרינה מייננת (ראיתי בלונדון איך מקימים כור כזה מהיסוד ועד שלב ההפעלה)

galahead

New member
אין לי איך להגיב בדיוק למה שכתבת

מכיוון שההודעה מאוד מאוד לא ברורה (לא כי אני מתעקש לא להבין אותך, אלא כי אתה משתמש במונחים שאינם מדוייקים, כנראה). אם תוכל לנסח את הטענה שכאן בצורה קצת יותר מדוייקת (אולי תוסיף ציור או משהו), אני אוכל להתייחס ולשתף אותך במה שאני יודע ומבין מההיכרות שלי עם תורת היחסות הכללית. בנוסף, תורת היחסות הכללית מכילה כמה היבטים: ההיבט המתמטי, ההיבט הפיזיקלי וההיבט הקונספטואלי (או פילוסופי, לא משנה). אתה לא כל כך יכול להגיד שמשהו דומה לתורת היחסות הכללית. אולי הכוונה היא שהטענה שלך (ואולי אף טענות אחרות) מזכירות או שקולות בצורה כלשהי לטענות או תוצאות של תורת היחסות, אבל, אנא, פרט לאיזה סוג של דימיון ולאיזה אובייקט הדימיון הזה מתייחס. תודה, יאללה ביי

2_be

New member
אולי זו רק אני ../images/Emo9.gif

ציור יכול אולי לעזור?

masorti

New member
רדיוס העקמומיות...

"זמן מחצית החיים" מדבר על כך שלכל עקום שאינו קו ישר יש רדיוס עקמומיות, ושאם נמשיך את העקום נקבל בסופו של דבר עקום סגור. למעשה, כל הדיון המתמטי שלו הינו על מושג רדיוס העקמומיות של עקום. (ואכן, רדיוס זה יחסי הפוך למידת העקמומיות של הקו = לסטייתו מקו ישר) מצורף לינק להגדרת המונח ולהסבר קצר עליו. נראה לי שזה נותן את הבסיס המתמטי לדיון.

לא היתי משתמש במושג הזה בדיוק...

רדיוס העקמומית זהוא מושג שיותר שייך לאופטיקה, את ההוכחה שלי עשיתי עם פרבולה סימטרית בצורת חלק ממעגל, כאשר המרחק בין נקודות החיתוך שלה עם ציר X גדל נגזרת הפרבולה בשני נקודות קבועות לאט, לאט מתיישרות זה לצד זה. וכאשר המרחק הזה שואף לאין-סוף, שיפועה שני הנגזרות שואף לאפס, כמו בקו ישר! בעצם כשהיתי בן 4 פיתחתי תאוריה מעניינת על זה, פיתחתי אותה במשך השנים ככל שיכולתי, בסוף בכיתה ט´ הגעתי לנוסחאות ממש מסובחות שמצריכות ידע בחדו"א ו חז"ל ו קיצונים, שנסיים ללמוד השנה! אבל אני מאמין שאני יצליח להוכיח מתמטית את התשובה לשאלה: מה יקרה עם אני אחזור לעבר ואהרוג את עצמי בצעירותי?

לא היתי משתמש במושג הזה בדיוק...

רדיוס העקמומית זהוא מושג שיותר שייך לאופטיקה, את ההוכחה שלי עשיתי עם פרבולה סימטרית בצורת חלק ממעגל, כאשר המרחק בין נקודות החיתוך שלה עם ציר X גדל נגזרת הפרבולה בשני נקודות קבועות לאט, לאט מתיישרות זה לצד זה. וכאשר המרחק הזה שואף לאין-סוף, שיפועה שני הנגזרות שואף לאפס, כמו בקו ישר! בעצם כשהיתי בן 4 פיתחתי תאוריה מעניינת על זה, פיתחתי אותה במשך השנים ככל שיכולתי, בסוף בכיתה ט´ הגעתי לנוסחאות ממש מסובחות שמצריכות ידע בחדו"א ו חז"ל ו קיצונים, שנסיים ללמוד השנה! אבל אני מאמין שאני יצליח להוכיח מתמטית את התשובה לשאלה: מה יקרה עם אני אחזור לעבר ואהרוג את עצמי בצעירותי?

יניב ריז

New member
השאיפה לאינסו של נגזרת הפרבולה

כאשר X שואף ל מינוס אינסוף או אינסוף ערך הנגזרת הוא 0 לפי המתמטיקה האינפטסימלית. זו לא הגדרה מסובכת כ"כ. תלמד על LIM זה תחום מענין.

יניב ריז

New member
ולגבי פרדוקס "הסבא"-

של "מה היה קורה אילו היתי חוזר בזמן ורוצח את סבא שלי", הפתרון המסתמן כיום מבחינה תיאורטית כסביר ביותר הינו מימדים מקבילים. כך שאתה למעשה תרצח את סבא שלך ביקום מקביל.

לא בדיוק...

לפי הטאוריה שלי, כל הזמן הוא קבוע- לא אנחנו נעים בזמן אלה שינויים שאנו יוצרים, נגיד בתנועה! אבל השינויים לא יכולים להתבצעה מידית, הם עוברים בזמן אחד אחרי השני. אני רק צריך לחשב, באיזו מהירות או - תדירות זמן הם נעים!

*GormE*

New member
אם כבר פרדוקסים...!

היתה תקופה שמאוד התעניינתי בהם, עד שהחלטתי לקחת ספר וממש ללמוד עליהם קראתי אולי רק את ההתחלה כי זה נראה לי שטותי לחלוטין!! כל הפרדוקסים שהציעו שם (הספר "פרדוקסים" של האוניברסיטה המשודרת) היתה בהם טעות יסוד בהגדרה ובגלל זה נוצר הפרדוקס. אני מאוד מאמינה במושג הזה אבל מאז אותו ספרון מאוד התאכזבתי

vizini

New member
לא אתה. זמן מחצית החיים מקצועי מדי

בשבילי. ראית איזה תיאוריות הוא פיתח כבר בגיל 4?

למעלה