עידכון לגבי המסילות בשועפאט:

שוב - אין לי תשובות מהשרוול. אני רק

אגב,במידה והרכבת לא תעבור בשועאפט
מעניין אם במקרה זה תתוקן הפעימה שהייתה במזרח ירושלים,ותוחזר לקדמותה (וכך בינתיים גם בפסגת זאב,בפעימה שהייתה).
שוב - אין לי תשובות מהשרוול. אני רק
עידכנתי את אשר נמסר לי לפני שעה פלוס ע"י חבר בכיר ברק"ל.

לדעתי, וזו רק דעתי:

אגב,במידה והרכבת לא תעבור בשועאפט
מעניין אם במקרה זה תתוקן הפעימה שהייתה במזרח ירושלים,ותוחזר לקדמותה (וכך בינתיים גם בפסגת זאב,בפעימה שהייתה).
לדעתי, וזו רק דעתי:
חובה להקים מיד מסילות דיור במערב העיר לדייר בהן את מערכי הרק"ל בלילות ולהוציא כמה שיותר מערכים מהדיפו בשועפאט. מלכתחילה לא היה צורך להקים את הדיפו במקום שהוקם ומלכתחילה היה צורך להיקשר בחוזה עם יצרן אחר (לא צרפתי) כדי שלא יהיו תכתיבים חיצוניים להעביר מסילות בשועפאט. נעשו המון טעויות וזה לא סוף פסוק. אני מניח שבמוקדם או במאוחר יצליחו המתפרעים לפגוע גם בקרונות עצמם ובהרבה מהם. כמו שאני מכיר את הצד השני - הדרך שלו תהיה לשרוף מערכי קרונות. אם לא תינקטנה פעולות חירום לאבטחת המערכת מיד, הנזקים של עכשיו יתגמדו לעומת הנזקים העתידיים. החשש הגדול שלי היה תמיד מהתנגשות של משאית תופת עמוסת בלוני גז במערך של רק"ל מלא בנוסעים. במקרה כזה לא יישאר זכר מהמערך הנפגע. לא ראיתי שמישהו בירושלים באמת מודאג מזה. אבל אנחנו דואגים מארוע כזה. כרגע הוא כמעט לא אפשרי כאשר הרק"ל נוסע רק במקומות בטוחים.

אי אפשר להחנות את הרק"ל על המסילות

לדעתי, וזו רק דעתי:
חובה להקים מיד מסילות דיור במערב העיר לדייר בהן את מערכי הרק"ל בלילות ולהוציא כמה שיותר מערכים מהדיפו בשועפאט. מלכתחילה לא היה צורך להקים את הדיפו במקום שהוקם ומלכתחילה היה צורך להיקשר בחוזה עם יצרן אחר (לא צרפתי) כדי שלא יהיו תכתיבים חיצוניים להעביר מסילות בשועפאט. נעשו המון טעויות וזה לא סוף פסוק. אני מניח שבמוקדם או במאוחר יצליחו המתפרעים לפגוע גם בקרונות עצמם ובהרבה מהם. כמו שאני מכיר את הצד השני - הדרך שלו תהיה לשרוף מערכי קרונות. אם לא תינקטנה פעולות חירום לאבטחת המערכת מיד, הנזקים של עכשיו יתגמדו לעומת הנזקים העתידיים. החשש הגדול שלי היה תמיד מהתנגשות של משאית תופת עמוסת בלוני גז במערך של רק"ל מלא בנוסעים. במקרה כזה לא יישאר זכר מהמערך הנפגע. לא ראיתי שמישהו בירושלים באמת מודאג מזה. אבל אנחנו דואגים מארוע כזה. כרגע הוא כמעט לא אפשרי כאשר הרק"ל נוסע רק במקומות בטוחים.
בשעה שאין פעילות?

האמת שאם הנבואה שלך לא הייתה מתגשמת אז הייתי אומר שהיא דיי הזויה. אז מזל שלא אמרתי מלכתחילה. לפי דעתי כדאי להיכנס כבר היום לשועפאט ובית חנינא כדי להציל מה שאפשר מהתשתיות. חבל יהיה להיכנס עוד חודשיים ולמצוא כלום.

מסכים איתך ! אפשר אולי להחנות

בשעה שאין פעילות?

האמת שאם הנבואה שלך לא הייתה מתגשמת אז הייתי אומר שהיא דיי הזויה. אז מזל שלא אמרתי מלכתחילה. לפי דעתי כדאי להיכנס כבר היום לשועפאט ובית חנינא כדי להציל מה שאפשר מהתשתיות. חבל יהיה להיכנס עוד חודשיים ולמצוא כלום.
(לדייר) על חלק מהמסילות. פעולה לא פשוטה לקראת הכנת התנועה בבוקר.

Ccyclist

Well-known member
איפה יש מגרש מתאים במערב העיר ?

(לדייר) על חלק מהמסילות. פעולה לא פשוטה לקראת הכנת התנועה בבוקר.
קודם כל - תודה על העידכונים, לא יצא לי להגיב אתמול כי קראתי בעניין רב מהפלאפון.
&nbsp
לגבי שאלת הדיור - האם ניתן למקם דפו חדש או במגרש הריק שליד בי"ח שערי צדק, או במגרש (אולי זו גבעה?) שממש מדרום לתחנת הר הרצל?
&nbsp
אכן, ההערכתך המציאותית התגשמה בחלקה שהתייחס להתפרעויות בשועפת, ויש לפעול כדי שהיא לא תתגשם במלואה.

מול משרד החוץ יש מקום מתאים.

קודם כל - תודה על העידכונים, לא יצא לי להגיב אתמול כי קראתי בעניין רב מהפלאפון.
&nbsp
לגבי שאלת הדיור - האם ניתן למקם דפו חדש או במגרש הריק שליד בי"ח שערי צדק, או במגרש (אולי זו גבעה?) שממש מדרום לתחנת הר הרצל?
&nbsp
אכן, ההערכתך המציאותית התגשמה בחלקה שהתייחס להתפרעויות בשועפת, ויש לפעול כדי שהיא לא תתגשם במלואה.
מול משרד החוץ יש מקום מתאים.

מדוע זה יותר מסוכן מפיגוע בקניון פסגת זאב למש

לדעתי, וזו רק דעתי:
מדוע זה יותר מסוכן מפיגוע בקניון פסגת זאב למש
ומדוע לא ניתן לאבטח את המקום.

נתנאל531

Well-known member
הטיפשים פגעו בעצמם

גורם העובד ברכבת הקלה התקשר אליי לפני שעה ודיווח שקיים נזק עצום למסילות הרק"ל עצמן בשועפאט. בלילה נעקרו עשרות מטרים של מסילות ברזל באמצעות לומים ופטישי אויר וכלים הנדסיים ערבים. המסילות העקורות נגנבו ונלקחו מהמקום. כמו כן הושמדו סוללות שעלייהן מונחת המסילה. בשני מקומות יצקו המתפרעים במהלך הלילה בטון (כנראה מהסוג החזק ביותר) על קטעי מסילה שלמים. תחנות הרק"ל בשועפאט הושמדו לחלוטין. על-פי הערכה ראשונית זמן התיקון ייארך כחצי שנה לפחות. בחודשים הקרובים לא תיסע הרק"ל לפסגת-זאב.
נשקלת האפשרות להקים את התוואי על הכביש החדש מעל גבי הגשר.
נסיונות פגיעה בקרונות ארעו גם כן והדיפו מאובטח היום באופן יוצא דופן.
לצערי זו בדיוק התחזית שלי משנים קודמות.
הטיפשים פגעו בעצמם
מעכשיו לא יהיה להם חיבור תחבורתי יעיל לאיזור מרכז העיר ושער שכם, ומה שהיה להם פשוט עד אתמול, הופך להיות מסובך בהרבה.
&nbsp
לו הפגיעה במסילות הרק"ל הייתה קלה יחסית, היה מקום למרוח את חידוש השירות על פני פרק זמן בינוני, כעת בכל מקרה אין ברירה אלא להמתין פרק זמן ארוך.
&nbsp
מחסום משטרה קבוע ביציאה מהשכונה בתקופה הקרובה, שיגרום עיכוב עצום לכל היוצאים מהשכונה לעבודה וכו', יהיה תגמול הולם על ההתפרעויות והונדליזם.

gen1

New member
חבל שהנושא לא פורסם באופן מסיבי

גורם העובד ברכבת הקלה התקשר אליי לפני שעה ודיווח שקיים נזק עצום למסילות הרק"ל עצמן בשועפאט. בלילה נעקרו עשרות מטרים של מסילות ברזל באמצעות לומים ופטישי אויר וכלים הנדסיים ערבים. המסילות העקורות נגנבו ונלקחו מהמקום. כמו כן הושמדו סוללות שעלייהן מונחת המסילה. בשני מקומות יצקו המתפרעים במהלך הלילה בטון (כנראה מהסוג החזק ביותר) על קטעי מסילה שלמים. תחנות הרק"ל בשועפאט הושמדו לחלוטין. על-פי הערכה ראשונית זמן התיקון ייארך כחצי שנה לפחות. בחודשים הקרובים לא תיסע הרק"ל לפסגת-זאב.
שלום! חבל שהנושא לא פורסם באופן מסיבי כדי שיבחינו ידידנו באירופה למשל למי ולמה הם באמת מסייעים וכדאי שיזהרו זה יכול לקרות גם במטרו של פריז למשל

alantan

New member
אפשר לחשוב שאכפת להם, כולם בהכחשה...

שלום! חבל שהנושא לא פורסם באופן מסיבי כדי שיבחינו ידידנו באירופה למשל למי ולמה הם באמת מסייעים וכדאי שיזהרו זה יכול לקרות גם במטרו של פריז למשל
אפשר לחשוב שאכפת להם, כולם בהכחשה...
&nbsp

היתה בידיעות-אחרונות כתבה שבה

היתה בידיעות-אחרונות כתבה שבה
נכתב שמסילות נעקרו. עצוב ומיותר.

VASANA

New member
לא רק שזה לא פורסם

לא רק שזה לא פורסם
בהרחבה - לחו"ל
בערוצי התשקורת הישראלים לא ניתן לזה כיסוי!
כל היום מברברים את עצמם ואת "הרצח הנורא" (שאכן הוא מתועב) אך מזווית של אשמנו-רצחנו...
ומעניין מה הם מתכוננים לעשות בכל הפלדה שנשדדה
&nbsp

DarkShadow89

New member
עברתי היום ברחוב שועפת

עברתי היום ברחוב שועפת
בלית ברירה מטעם העבודה כמובן... לא מהרפתקה.
פשוט מדהים כמה הרס הולך שם. לא יודע אם נכתב היכן שהוא, אבל מסילות הרכבות הפכו לכביש מאחר והרחוב נחסם בצפרדעי זבל, מכוניות שחונות באמצע הרחוב, המון אבנים.
הנזק לתחנות הרכבת הקלה מעבר למה שניתן לתאר במילים ואף בתמונות, פשוט טוטאלי. לעניין של הרס המסילות עצמן לא כל כך שמתי לב, אבל כלום לא יפתיע אותי. אפילו הרמזורים ברחוב נופצו לחלוטין.
חיילים בכל כמה מטרים, ג'יפים של מג"ב, בלאגן.
אין ספק שצריך להעביר את הרכבת לפסגת זאב ישירות דרך איזור הדיפו ולדלג על שועפת ובית חנינא. לא מגיעה להם תחבורה ציבורית.

אפשר לתת להם את חברת התח''צ של מזרח העיר

עברתי היום ברחוב שועפת
פשוט מדהים כמה הרס הולך שם. לא יודע אם נכתב היכן שהוא, אבל מסילות הרכבות הפכו לכביש מאחר והרחוב נחסם בצפרדעי זבל, מכוניות שחונות באמצע הרחוב, המון אבנים.
הנזק לתחנות הרכבת הקלה מעבר למה שניתן לתאר במילים ואף בתמונות, פשוט טוטאלי. לעניין של הרס המסילות עצמן לא כל כך שמתי לב, אבל כלום לא יפתיע אותי. אפילו הרמזורים ברחוב נופצו לחלוטין.
אין ספק שצריך להעביר את הרכבת לפסגת זאב ישירות דרך איזור הדיפו ולדלג על שועפת ובית חנינא. לא מגיעה להם תחבורה ציבורית.
אפשר לתת להם את חברת התח''צ של מזרח העיר
מעניין אם אותה הם ירגמו...

עברתי היום ברחוב שועפת

עידכון חמור: גם עמודי החישמולת

עידכון חמור: גם עמודי החישמולת
ותשתית חשמל בתוך האדמה נעקרו ונחתכו. כלומר החזירו את המצב לכך שכאילו אין שם בכלל רכבת קלה. עמודי חישמולת רבים נעלמו, נוסרו ונלקחו מהמקום. פשוט לא ייאמן.

למעלה