עידכון לגבי המסילות בשועפאט:

raminec

New member
בכל תחנה של הרקלת ולאורך התוואי יש מצלמות

איך בדיוק תמצא את אותם "כמה עשרות מתפרעים"?
&nbsp
במעגל סגור שלפחות חלקן המשיך לפעול גם אחרי שהציתו את התחנות ועשו נזקים למסילות.

amit1270

New member
זה עדיין לא מבטיח 100% הצלחה בתפיסת המתפרעים

זה עדיין לא מבטיח 100% הצלחה בתפיסת המתפרעים
ואפילו לא קרוב לזה.

jp3raptor

Member
המצלמות הושחתו כבר בהתחלה

המצלמות הושחתו כבר בהתחלה
ורוב הפורעים מכסים את פניהם

כן, אבל המשטרה מפחדת להיכנס

זה גם נכון. אבל
אני בטוח שהמתפרעים צולמו ושוטרים יכולים להגיע לביתם באישון לילה ולקחת אותם למעצר עד תום ההליכים ושחרורם רק לאחר תשלום מלא של הנזק שנגרם לרכוש ציבורי.

כך עשו לאדם שהשחית מצלמת מהירות ומיצו איתו את הדין לא רק על עלות התיקון אלא אף התחשבנו איתו על כמה כסף הפסידה המדינה מהכנסות מדוחות וכן בכמה כסף היא היתה צריכה לפצות את מל"ם-תים (ושם דווקא שמחתי שמישהו השחית את המצלמה שלא רק שהיא אינה מונעת תאונות וכל מטרתה להכניס כסף לקופה, אלא אף מסכנת את הנהגים ועלולה לגרום לתאונת שרשרת).
כן, אבל המשטרה מפחדת להיכנס
למחנה הפליטים בשועפאט וזו גם הנחייה מלמעלה. כניסה לשם = אינתיפאדה שלישית מיד. אני גר 4 דקות משועפאט ומכיר היטב את הענינים שם.
אם זה היה יהודי - היו מגיעים אליו מיד. אבל כאשר מדובר בערבי, זה לא פשוט. הכל מורכב ומסובך וכמעט תמיד מצולם ומתועד. המסקנה מכל זה היא שהשלטון הישראלי הפך לאימפוטנט. לא מצליח להבין את השתיקה והפחדנות הנוראה של פחדניהו. מעולם לא היה לנו ראש ממשלה כל כך יונה.

המשטרע לא תעצור אף אחד מהערבים

זה גם נכון. אבל
אני בטוח שהמתפרעים צולמו ושוטרים יכולים להגיע לביתם באישון לילה ולקחת אותם למעצר עד תום ההליכים ושחרורם רק לאחר תשלום מלא של הנזק שנגרם לרכוש ציבורי.

כך עשו לאדם שהשחית מצלמת מהירות ומיצו איתו את הדין לא רק על עלות התיקון אלא אף התחשבנו איתו על כמה כסף הפסידה המדינה מהכנסות מדוחות וכן בכמה כסף היא היתה צריכה לפצות את מל"ם-תים (ושם דווקא שמחתי שמישהו השחית את המצלמה שלא רק שהיא אינה מונעת תאונות וכל מטרתה להכניס כסף לקופה, אלא אף מסכנת את הנהגים ועלולה לגרום לתאונת שרשרת).
המשטרע לא תעצור אף אחד מהערבים
היא עסוקה בתפסית אנשים מסוכנים יותר

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/279327

gen1

New member
לא הבנתי

הם לא ישלמו כלום לצערינו:
והם ימשיכו בשלהם כי הם רואים שאנחנו שפנים ולא מגיבים. אני חושב שיש לקחת החלטה אמיצה מאוד ולהתחיל מיד להקים את המסילה מצומת הגבעה הצרפתית דרך הכביש החדש והגשר אל פסגת זאב ללא דיחוי. את כל הרישוי וההיתרים לכך אפשר לקבל אח"כ ובדיעבד. קודם לבנות מסילה דרך הכביש החדש ולהשאיר בשועפאט את החורבן כפי שהוא מבלי לנקות או לסדר דבר. שישארו שם בחורבות של עצמם.
לא הבנתי
שלום! לא הבנתי, בתהליך הונדליזם השתתפו גם כלים כבדים בטון לא מגיע סתם כך למקום אז מדוע כל הכלים הכבדים שהשתתפו כולל מפעל הבטון שסיפק את הבטון מוחרמים עד להודעה חדשה ,מוצאים מכלל פעולה לצורך הענין .

תשאל את דנינו. לי אין תשובה לשאלתך.

לא הבנתי
שלום! לא הבנתי, בתהליך הונדליזם השתתפו גם כלים כבדים בטון לא מגיע סתם כך למקום אז מדוע כל הכלים הכבדים שהשתתפו כולל מפעל הבטון שסיפק את הבטון מוחרמים עד להודעה חדשה ,מוצאים מכלל פעולה לצורך הענין .
תשאל את דנינו. לי אין תשובה לשאלתך.
מתנצל.

אתה מעניש את מי שלא גרם לנזק.

אין מה להקים אותה בתוואי הנוכחי
הם קיבלו את הזדמנות שלהם, וגם בטרם חירבו את המסילה לגמרי - לא הפסיקו לזרוק אבנים וסלעים על הרכבת.
שיקימו את המסילה החדשה למעלה על הגשר, זה גם יחסוך תחנות...
אין שום סיבה לעונש קולקטיבי. להפך צריך להקים שוב את המסילה שם
וכמובן לתבוע את מי שעשה זאת.
וזה שלא הצליחו לאבטח את המקום זה מחדל.

david80

Member
צריך לרחם יותר על תושבי פסגת זאב!

jp3raptor

Member
ירידה משמעותית באיכות החיים

ירידה משמעותית באיכות החיים
גם אם חס וחלילה יבנה התוואי שוב במיקום הנוכחי, אני מתקשה לדמיין את תושבי פסגת זאת עוברים דרך שועפאת ברק"ל בבטחה

cwen

New member
אבל איך תוודא שזה לא יקרה שוב?

אתה לא רוצה ענישה קולקטיבית ולכן רוצה לחדש את המסלול. אוקי. נכון, תושבי שועפט שרוצים דרך נוחה להגיע למערב העיר יקבלו את הרכבת שלהם. אבל גם הוונדליסטים המתפרעים יקבלו שוב הזדמנות להשמיד הכול. הנזק הזה זו לא עבודה של אדם אחד מופרע, אתה יודע.

גם התוואי החדש של המסילה קרוב לשועפת.

אתה לא רוצה ענישה קולקטיבית ולכן רוצה לחדש את המסלול. אוקי. נכון, תושבי שועפט שרוצים דרך נוחה להגיע למערב העיר יקבלו את הרכבת שלהם. אבל גם הוונדליסטים המתפרעים יקבלו שוב הזדמנות להשמיד הכול. הנזק הזה זו לא עבודה של אדם אחד מופרע, אתה יודע.
גם התוואי החדש של המסילה קרוב לשועפת.
&nbsp

הבעייה שאז יהיה עוד יותר קשה לאבטח אותה

אין מה להקים אותה בתוואי הנוכחי
הם קיבלו את הזדמנות שלהם, וגם בטרם חירבו את המסילה לגמרי - לא הפסיקו לזרוק אבנים וסלעים על הרכבת.
שיקימו את המסילה החדשה למעלה על הגשר, זה גם יחסוך תחנות...
הבעייה שאז יהיה עוד יותר קשה לאבטח אותה
כי היא עדיין תעבור ליד שועפת אך מי שגר שם לא יוכל להשתמש בתחנה.

אגב,במידה והרכבת לא תעבור בשועאפט

עידכון לגבי המסילות בשועפאט:

גורם העובד ברכבת הקלה התקשר אליי לפני שעה ודיווח שקיים נזק עצום למסילות הרק"ל עצמן בשועפאט. בלילה נעקרו עשרות מטרים של מסילות ברזל באמצעות לומים ופטישי אויר וכלים הנדסיים ערבים. המסילות העקורות נגנבו ונלקחו מהמקום. כמו כן הושמדו סוללות שעלייהן מונחת המסילה. בשני מקומות יצקו המתפרעים במהלך הלילה בטון (כנראה מהסוג החזק ביותר) על קטעי מסילה שלמים. תחנות הרק"ל בשועפאט הושמדו לחלוטין. על-פי הערכה ראשונית זמן התיקון ייארך כחצי שנה לפחות. בחודשים הקרובים לא תיסע הרק"ל לפסגת-זאב.
נשקלת האפשרות להקים את התוואי על הכביש החדש מעל גבי הגשר.
נסיונות פגיעה בקרונות ארעו גם כן והדיפו מאובטח היום באופן יוצא דופן.
לצערי זו בדיוק התחזית שלי משנים קודמות.
אגב,במידה והרכבת לא תעבור בשועאפט
מעניין אם במקרה זה תתוקן הפעימה שהייתה במזרח ירושלים,ותוחזר לקדמותה (וכך בינתיים גם בפסגת זאב,בפעימה שהייתה).

למעלה