עידכון לגבי המסילות בשועפאט:

down under

New member
ד"ר עמית, אתה טוב במתמטיקה?

.. את העובדות (הודעה נשלחה טרם זמנה)
http://www.iba.org.il/bet/?entity=1022997&type=1
&nbsp
וכמה נעצרו על "טושים זוהרים"?
מתוך כמה מאות מתפרעים יהודים ביום ההלוויה בכניסה לירושלים (גשר המיתרים) ובאזור מחנה יהודה נעצרו כ-30 איש
ואילו כמה אלפי (בסדר, נניח שגם כן רק כמה מאות) מתפרעים בהתפרעות הרבה יותר חמורה מבחינת הנזק לרכוש ומבחינת המשמעות (בשועפט
הם אנטי ישראל ורוצים לראות במות היהודים או בגירושם) נעצרו רק 6.
בא למד אותי את הפרופורציות המתמטיות של זה ואח"כ נסה להסיק את המסקנה העולה מבין הנתונים...

amit1270

New member
אני לא מעוניין להסביר את אוזלת היד המשטרתית

מתוך כמה מאות מתפרעים יהודים ביום ההלוויה בכניסה לירושלים (גשר המיתרים) ובאזור מחנה יהודה נעצרו כ-30 איש
ואילו כמה אלפי (בסדר, נניח שגם כן רק כמה מאות) מתפרעים בהתפרעות הרבה יותר חמורה מבחינת הנזק לרכוש ומבחינת המשמעות (בשועפט
הם אנטי ישראל ורוצים לראות במות היהודים או בגירושם) נעצרו רק 6.
בא למד אותי את הפרופורציות המתמטיות של זה ואח"כ נסה להסיק את המסקנה העולה מבין הנתונים...
ואני מקווה (ומאמין) שה-6 הם לא העצורים האחרונים שם.

down under

New member
תופתע לשמוע אבל לא קראתי על עוד

ואני מקווה (ומאמין) שה-6 הם לא העצורים האחרונים שם.
מעצרים בקרב החלאות הבזויות דמתקראות מתפרעי ערביי מזרח/צפון ירושלים.
הם הרסו עמודי חשמולת של רכבת, הם שרפו, הרסו שלטים ותמרורים ורמזורים, זרקו כמעט 200(!!) בקבוקי תבערה
ומדוע לא יורים בהם כדורי גומי לכל הרוחות?
מדוע פה ושם אפילו לא יורים בהם אש חיה?

amit1270

New member
לא יודע אם אש חיה תרגיע את השטח...

מעצרים בקרב החלאות הבזויות דמתקראות מתפרעי ערביי מזרח/צפון ירושלים.
הם הרסו עמודי חשמולת של רכבת, הם שרפו, הרסו שלטים ותמרורים ורמזורים, זרקו כמעט 200(!!) בקבוקי תבערה
ומדוע לא יורים בהם כדורי גומי לכל הרוחות?
מדוע פה ושם אפילו לא יורים בהם אש חיה?

אין לי הסבר משכנע לפעולה המינורית (יחסית) של המשטרה. אולי זה החשש מנפגעים נוספים שיביאו להתמשכות והתגברות ההתפרעויות.
&nbsp
בכל אופן... http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/CdaNewsFlash/0,2297,L-4538076_184,00.html

down under

New member
אוי כמה שאתה דמגוג

אין לי הסבר משכנע לפעולה המינורית (יחסית) של המשטרה. אולי זה החשש מנפגעים נוספים שיביאו להתמשכות והתגברות ההתפרעויות.
&nbsp
בכל אופן... http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/CdaNewsFlash/0,2297,L-4538076_184,00.html
אוי כמה שאתה דמגוג
אני דברתי על כך שלא עצרו שלשום מתפרעים ערביים.
שלשום נזרקו עשרות בקת"בים על מבנים ועל שוטרים ועל סמלי משטר ישראלים והמשטרה
כמעט ולא עשתה כלום חוץ מלזרוק רימוני הלם וגז מדמיע.

אדוני, על בקת"ב יורים אש חיה או במקרה המינימלי כדורי פלסטיק (סוג של מעין כדור גומי קשיח יותר וקצת יותר מסוכן למי שזה פוגע בו).

אגב, כנראה שאשה ישראלית בת 60 נרצחה שלשום באזור פסגת זאב וקצת משתיקים את הסיפור. הכוונה ע"י פורעים מקרב ערביי צפון ירושלים.

אם אני הייתי ממ"ז ירושלים של מ"י הייתי נותן הוראה לירות קודם כל כדורי גומי על רוב ההתפרעויות וכן דורש לבצע הרבה יותר מעצרים.
כמו כן שולח די הרבה "מקררים" יס"מניקים עם אלות שישברו לחלק מהמתפרעים את העצמות כמו שהם יודעים לעשות בעת פיזור הפגנות.

בסופו של יום, באוקטובר 2000 הרג 13 המתפרעים ימ"ש ופציעתם של מעל ל-100 אחרים, מתוכם כמה עשרות בינוני קשה ואנוש, היא זו שעצרה את האינטיפאדה של
ערביי ישראל תוך יומיים.

zahipan10

New member
יש אכיפה רק נגד יהודים!

לא נראה לי שיש אכיפה רק נגד יהודים
&nbsp
יש אכיפה רק נגד יהודים!
האם שמעת על עצור ערבי אחד שהסית בפייסבוק כנגד יהודים?
יש אלפי סטטוסים כאלה ברשת של ערבים שמסיתים כנגד יהודים ואין התקשורת פוצעת פה!

amit1270

New member
כמה יהודים שהסיתו נגד ערבים נעצרו בפועל?

יש אכיפה רק נגד יהודים!
האם שמעת על עצור ערבי אחד שהסית בפייסבוק כנגד יהודים?
יש אלפי סטטוסים כאלה ברשת של ערבים שמסיתים כנגד יהודים ואין התקשורת פוצעת פה!
http://www.haaretz.co.il/news/education/1.2365555

הארץ אחלה מקור לקחת ממנו דוגמה

אבל לא משנה, אני יכול להגיד לך שישי יותר מ40 עצורים, באותה הפגנה ביום של ההלוויות, שלא לדבר על צווי הרחקה מיהודוה ושמרון לכמה תושבים, ועוד מעצרים מנהלים, רק שאם זה יקרה חס ושלום לשמאל כל התשקורת תעמוד על רגליה, ותגיד לא חוקי, האם בזמנו העמידו את הפרוספור על ההסתה נגד המתישבים של יהודה ושמרון? כמבן שלא, אבל אם חס ושלום קוראים לחסל מחבלים זה כבר הסתה.

amit1270

New member
הם לא קראו לחסל מחבלים

אבל לא משנה, אני יכול להגיד לך שישי יותר מ40 עצורים, באותה הפגנה ביום של ההלוויות, שלא לדבר על צווי הרחקה מיהודוה ושמרון לכמה תושבים, ועוד מעצרים מנהלים, רק שאם זה יקרה חס ושלום לשמאל כל התשקורת תעמוד על רגליה, ותגיד לא חוקי, האם בזמנו העמידו את הפרוספור על ההסתה נגד המתישבים של יהודה ושמרון? כמבן שלא, אבל אם חס ושלום קוראים לחסל מחבלים זה כבר הסתה.
הם לא קראו לחסל מחבלים
&nbsp

benshap2

New member
דין משמעתי באוניברסיטה לא קשור ל

לנושא עליו אנחנו מדברים.

ולגבי מספרים - אמרו אתמול שעצרו לחקירה 20 פעילי ימין על סטטוסים בפייסבוק.
מהכיוון השני לא תמצא ולו אחד.

amit1270

New member
אני מנסה להבין משהו

לנושא עליו אנחנו מדברים.

ולגבי מספרים - אמרו אתמול שעצרו לחקירה 20 פעילי ימין על סטטוסים בפייסבוק.
מהכיוון השני לא תמצא ולו אחד.
אני מנסה להבין משהו
מה שמפריע לך זה שעצרו (או עיכבו לחקירה) מסיתים יהודים או שלא עצרו מסיתים ערבים?

benshap2

New member
מפריעה לי אכיפה סלקטיבית באשר היא

אני מנסה להבין משהו
מה שמפריע לך זה שעצרו (או עיכבו לחקירה) מסיתים יהודים או שלא עצרו מסיתים ערבים?
מפריעה לי אכיפה סלקטיבית באשר היא

benshap2

New member
כמובן

השאלה שלי היא אם יש לך בעיה עם הסתה בכלל
או רק כשהיא באה מצד אחד.
כמובן
אבל אני סבור שקריאות כלליות, אפילו כמו "מוות לערבים" (או להיפך - מוות ליהודים) לא מהוות הסתה, בדיוק כפי ש"בן זונה" לא מהווה לשון הרע - לצערנו, זה הפך למטבע לשון ולא באמת קריאה לרצח עם.
זאת בניגוד לאמירות ספציפיות יותר כמו: "יש להיכנס לכפר X ולהרוג שם את כולם" או "יש לבצע פיגועי התאבדות באוטובוסים בישות הציונית".

אבל זה כבר דיון משפטי שלם שבו נשאלת השאלה עד לאן צריך למתוח את הגבול בין חופש הביטוי לבין עבירה פלילית חמורה כמו הסתה.

raminec

New member
צודק! "מוות לערבים" זה כמו "בוקר טוב"

כמובן
אבל אני סבור שקריאות כלליות, אפילו כמו "מוות לערבים" (או להיפך - מוות ליהודים) לא מהוות הסתה, בדיוק כפי ש"בן זונה" לא מהווה לשון הרע - לצערנו, זה הפך למטבע לשון ולא באמת קריאה לרצח עם.
זאת בניגוד לאמירות ספציפיות יותר כמו: "יש להיכנס לכפר X ולהרוג שם את כולם" או "יש לבצע פיגועי התאבדות באוטובוסים בישות הציונית".

אבל זה כבר דיון משפטי שלם שבו נשאלת השאלה עד לאן צריך למתוח את הגבול בין חופש הביטוי לבין עבירה פלילית חמורה כמו הסתה.

benshap2

New member
תקרא פסיקה בנושא לשון הרע

תקרא פסיקה בנושא לשון הרע
ואת המבחנים אשר מאזנים בין חופש הביטוי לבין זכויות שונות, ותגלה שמה שכתבתי רחוק הרבה יותר ממה שאתה חושב.
אני גם מדבר על הסתה מבחינה משפטית, לא מבחינות אחרות - קרי, האם האימרה, בהקשר שנאמרה במיקום שנאמרה וחשוב לא פחות מול איזה קהל נאמרה, עוברת על הקודקס הפלילי של מדינת ישראל.

קשה קצת להסביר זאת למי שאינו משפטן...

amit1270

New member
כשמאות מפגינים צועדים ברחוב וקוראים

כמובן

"בוקר טוב"... סליחה... "מוות לערבים", וכמה מהם גם מנסים לפגוע פיזית בערבים, זה כבר מחוץ לגבולות חופש הביטוי.

benshap2

New member
אבל זו לא הסיטואציה שדיברתי עליה

"בוקר טוב"... סליחה... "מוות לערבים", וכמה מהם גם מנסים לפגוע פיזית בערבים, זה כבר מחוץ לגבולות חופש הביטוי.
וזה בדיוק מה שרציתי להגיד קודם:

כשבוחנים האם הביטוי מהווה הסתה או לא, הנסיבות חשובות מ-א-ו-ד.
דינו של מי שכותב מול 100 חבריו בוול בפייסבוק "מוות לערבים" לא זהה לדינו של מי שעומד מול כפר ערבי, עם נשק בידו, מול מאות אנשים, צועק "מוות לערבים" ורץ קדימה.
לדעתי כשאדם פרטי כותב בפייסבוק האישי שלו "מוות לערבים" - זו לא הסתה.
זאת לעומת מצב בו איש ציבור עם עוקבים רבים אומר זאת, למשל.

לסיכום, לדעתי הביטוי לכשעצמו - לא מהווה הסתה ברמה הפלילית, אלא בצירוף לנסיבות מסוימות בלבד.
לבוא ולרדוף עכשיו אנשים שכתבו בפייסבוק האישי שלהם מוות לערבים, או שאמרו זאת מול כמה חברים במשחק פוקר - זה לא הסתה לעניינה הפלילי, וזו אכיפה שרירותית ברמה חסרת כל פרופורציה לאור כל האמירות שנאמרו ברשתות חברתיות לאורך השנים. "אין עונשין אלא אם מזהירין", ויש צורך לאיזון מאוד עדין בין חופש הביטוי לחופשים האחרים, שכן חופש הביטוי הוא בסיס חשוב מאוד לחברה דמוקרטית.

amit1270

New member
כמה אנשים *נעצרו* על סטטוסים בפייסבוק?

וזה בדיוק מה שרציתי להגיד קודם:

כשבוחנים האם הביטוי מהווה הסתה או לא, הנסיבות חשובות מ-א-ו-ד.
דינו של מי שכותב מול 100 חבריו בוול בפייסבוק "מוות לערבים" לא זהה לדינו של מי שעומד מול כפר ערבי, עם נשק בידו, מול מאות אנשים, צועק "מוות לערבים" ורץ קדימה.
לדעתי כשאדם פרטי כותב בפייסבוק האישי שלו "מוות לערבים" - זו לא הסתה.
זאת לעומת מצב בו איש ציבור עם עוקבים רבים אומר זאת, למשל.

לסיכום, לדעתי הביטוי לכשעצמו - לא מהווה הסתה ברמה הפלילית, אלא בצירוף לנסיבות מסוימות בלבד.
לבוא ולרדוף עכשיו אנשים שכתבו בפייסבוק האישי שלהם מוות לערבים, או שאמרו זאת מול כמה חברים במשחק פוקר - זה לא הסתה לעניינה הפלילי, וזו אכיפה שרירותית ברמה חסרת כל פרופורציה לאור כל האמירות שנאמרו ברשתות חברתיות לאורך השנים. "אין עונשין אלא אם מזהירין", ויש צורך לאיזון מאוד עדין בין חופש הביטוי לחופשים האחרים, שכן חופש הביטוי הוא בסיס חשוב מאוד לחברה דמוקרטית.
כמה אנשים *נעצרו* על סטטוסים בפייסבוק?
&nbsp

למעלה