עידן רייכל עשה "ברית מילה" לתאומיו הגויים - מדחי אל דחי - בדיוק כמו לוסי וצחי המתבולל אהריש.

אני רחוק מלהבין על מה אתה מדבר חחחח

וואלה ? - לא שמעתי על כך....אתה בטוח ? :cool:

וואלה ? - לא שמעתי על כך....אתה בטוח ? :cool:
השכנים שהיו לי לפני 15 שנים - הילדות שלהן התחתנו במכוון רק עם פרסים.

היום בנות 40 בערך.

AVIKO13

Well-known member
והפואנטה ? ....אני באמת לא מכיר תופעה כזאת בקרב בני העדה הפרסית - אני מבין שאתה מאוכזב אך זו האמת :)
משפט שאני באמת זוכר מפרסים זה:
"תאמין לי, אני מפסיד, רק בשביל הספתח אני נותן לך כזה מחיר .."

אלפיני

Well-known member
אתה מקלל כי אתה עצבני ואתה עצבני מפני שאתה יודע שאני צודק.

"גוי לעתיד" זה יהודי שלא ישאר כזה לאורך זמן ( הוא או המשך שושלתו ) וזאת בשל החינוך הקלוקל אותו ספג או שהעביר לצאצאיו - חינוך לשנאה עצמית.

כתוב "יהודי כמוך" ככל שתרצה - אני אשאר יהודי ורובם המכריע של הסיכויים שצאצאי ישמרו על יהדותם להבדיל ממך שצאצאיך (אם יש לך בכלל) מצויים על נתיב יציאה מן היהדות.....עם אבא כמוך.....חחחח

האוטואנטישמיות המזוויעה אותה אתה משפריץ בפורום - מסבירה את ההבדל ביני לבינך.
אל תדאג נשמה. לאחר שנשיב את המדינה הזו למקום גם נדאג לתת למסלול הרפורמי את המקום הראוי לו על מנת שכל אחד יוכל לבחור אם הוא רוצה להיות שייך ליהדות אור או יהדות חושך ושטריימלים.

Harrington

Well-known member
מנהל
לאחר שנשיב את המדינה הזו למקום גם נדאג לתת למסלול הרפורמי את המקום הראוי לו על מנת שכל אחד יוכל לבחור אם הוא רוצה להיות שייך ליהדות אור או יהדות חושך ושטריימלים.
א. המדינה נמצאת לחלוטין על המסלול (אא"כ התכוונת לקפאון הפוליטי).
ב. אין שום בעיה לתת למסלול הרפורמי את מה שהגדרת "המקום הראוי לו". כמובן שאין קשר בין מקום ראוי זה ליהדות. הדת הרפורמית תקבל את המקום הראוי לה בקרב דתות שאינן יהודיות שפועלות בישראל, מדינה שפתוחה לכל דתות העולם (אך לא מקבלת את כולן כבעלות מעמד לאומי).

אלפיני

Well-known member
א. המדינה נמצאת לחלוטין על המסלול (אא"כ התכוונת לקפאון הפוליטי).
ב. אין שום בעיה לתת למסלול הרפורמי את מה שהגדרת "המקום הראוי לו". כמובן שאין קשר בין מקום ראוי זה ליהדות. הדת הרפורמית תקבל את המקום הראוי לה בקרב דתות שאינן יהודיות שפועלות בישראל, מדינה שפתוחה לכל דתות העולם (אך לא מקבלת את כולן כבעלות מעמד לאומי).
לא . הדת הרפורמית תהפך לזרם יהדות מקובל בדיוק כפי שהפכה בארה"ב ומערב אירופה . הגיור שלה יהפוך מקובל, כמו גם הכשרויות ושאר שירותים אותם מעניקה הרבנות הראשית בחסות מדינת ישראל כיום. מי שירצה בהשגחה אורתודוקסית יפנה לבד"צ וגם ישלם את המחיר המלא על כך ללא סבסודים צולבים הנהוגים כיום.

Harrington

Well-known member
מנהל
לא . הדת הרפורמית תהפך לזרם יהדות מקובל בדיוק כפי שהפכה בארה"ב ומערב אירופה
אכן יהיה מי שיכנה אותה כך. למעשה אין צורך לדבר בלשון עתיד. גם היום יש רבים שמכנים אותה כך. בעיני זאת דת אחרת. אני צופה שאם היא תימשך (מה שאני דווקא לא צופה שבהכרח יקרה) תוך פרק זמן מסוים העולם יכיר בה כדת אחרת. בדיוק כפי שקרה לנצרות שהתחילה בדיוק באותה דרך.
הגיור שלה יהפוך מקובל
מקובל על מי? על מאמיני היהדות היא לעולם לא תהפוך למקובל. על אלו שפחות אכפת להם או פחות נאמנים ליהדות, היא מקבל כבר היום. במילים אחרות שוב, אין כל סיבה להניח שמשהו בעניין ישתנה יותר מדי.
כמו גם הכשרויות
בחלק מכשרויותיה ניתן להכיר כבר היום. אף על פי כן אף יהודי שומר מצוות כמובן לא יתבסס על הכשר כזה, שלכתחילה אינו מבוסס על היהדות.
ושאר שירותים אותם מעניקה הרבנות הראשית בחסות מדינת ישראל כיום.
כאמור, אני לגמרי מסכים שמדינת ישראל פתוחה לכל דתות העולם ובהחלט יתכן שהדת הרפורמית תקבל גם היא את המשבצת שלה במסגרת זו. שוב אומר, במידה רבה זה קיים כבר היום, כך שהעתיד וההווה מתערבבים פה בדיון.
מי שירצה בהשגחה אורתודוקסית יפנה לבד"צ וגם ישלם את המחיר המלא על כך ללא סבסודים צולבים הנהוגים כיום.
יעני בכלל לא תהיה רבנות? אולי. העתיד ילמד. מקווה שלא נגיע לכך לאור הפגיעה הצפויה בציבור המסורתי.

אלפיני

Well-known member
מקובל על מי? על מאמיני היהדות היא לעולם לא תהפוך למקובל.
בארה"ב הזרם הרפורמי הוא רוב והגיור שלה מקובל בקהילה. בישראל דת היא חלק מהממסד. ברגע שניתן יהיה להפריד זאת אז יקרה אחד מהשתיים: או שהרבנות תפורק או שימצאו לה אלטנרטיבות שהרי כבר היום יש לשירותיה אלטרנטיבות כמו הבד"צ מחד ורבני צהר מאידך, או שהמסגרת הרבנות הראשית תשאר אבל תאלץ להכיל עוד כמה מותגי הכשר ותיתן לציבור להחליט מה כשר בעינו . תרתי משמע.

Harrington

Well-known member
מנהל
בארה"ב הזרם הרפורמי הוא רוב והגיור שלה מקובל בקהילה. בישראל דת היא חלק מהממסד. ברגע שניתן יהיה להפריד זאת אז יקרה אחד מהשתיים: או שהרבנות תפורק או שימצאו לה אלטנרטיבות שהרי כבר היום יש לשירותיה אלטרנטיבות כמו הבד"צ מחד ורבני צהר מאידך, או שהמסגרת הרבנות הראשית תשאר אבל תאלץ להכיל עוד כמה מותגי הכשר ותיתן לציבור להחליט מה כשר בעינו . תרתי משמע.
אינני נביא. לא יודע מה יקרה בעתיד. לא רואה מצב בו בישראל יפרידו את הדת מהממסד. לא בגלל שמישהו מתנגד (ודאי שלא האורטודוקסים), אלא בגלל שזה פשוט בלתי אפשרי. כך או אחרת מבחינתי הדת הרפורמית היא דת חיצונית ליהדות. אמנם מבוססת עליה, בדיוק כמו שהנצרות מבוססת על היהדות, אבל עדיין חיצונית ולא חלק ממנה. אם בעתיד יאפשרו גם לדת הזאת להשיא וכו' בישראל? אין לי שמץ של מושג. לא יותר מדי עקרוני מבחינתי, זולת העובדה שזה יביא לפיצול ביהדות הישראלית וספק לפיצול המדינה. אבל בכל מקרה עוד חזון למועד. נכון להיום אנחנו רחוקים משם וטוב שכך.

1ספי11

Well-known member
אתה מקלל כי אתה עצבני ואתה עצבני מפני שאתה יודע שאני צודק.

"גוי לעתיד" זה יהודי שלא ישאר כזה לאורך זמן ( הוא או המשך שושלתו ) וזאת בשל החינוך הקלוקל אותו ספג או שהעביר לצאצאיו - חינוך לשנאה עצמית.

כתוב "יהודי כמוך" ככל שתרצה - אני אשאר יהודי ורובם המכריע של הסיכויים שצאצאי ישמרו על יהדותם להבדיל ממך שצאצאיך (אם יש לך בכלל) מצויים על נתיב יציאה מן היהדות.....עם אבא כמוך.....חחחח

האוטואנטישמיות המזוויעה אותה אתה משפריץ בפורום - מסבירה את ההבדל ביני לבינך.
אני לא מקלל אלא מגיב לדבריך באופן שקול ומאוזן.
אין לך אפשרות לדעת איך ואיפה יבחרו ילדיך לחיות את חייהם.
ואחזור על דברי,אולי תבין ותפנים. יהדות היא רבת פנים ויש בה אורתודוקסים ויש רפורמים ויש כמוני ויש כמוך.

marabo

Well-known member
אני לא מקלל אלא מגיב לדבריך באופן שקול ומאוזן.
אין לך אפשרות לדעת איך ואיפה יבחרו ילדיך לחיות את חייהם.
ואחזור על דברי,אולי תבין ותפנים. יהדות היא רבת פנים ויש בה אורתודוקסים ויש רפורמים ויש כמוני ויש כמוך.
בשיטה שלך שכל דת שלקחה כמה עקרונות מהיהדות והלכה לדרך היא יהדות רבת פנים אפשר להכניס גם את האסלם והנצרות בין הפנים של היהדות. גם הם לקחו כמה עקרונות מהיהדות.

1ספי11

Well-known member
בשיטה שלך שכל דת שלקחה כמה עקרונות מהיהדות והלכה לדרך היא יהדות רבת פנים אפשר להכניס גם את האסלם והנצרות בין הפנים של היהדות. גם הם לקחו כמה עקרונות מהיהדות.
בשיטה שלך רק הרב כהנא הוא יהודי.
היהדות לקחה לא מעט עקרונות מאמונות שקדמו לה וכמו שבנצרות לא מעט כתות שמגדירות עצמן כנוצרים,כך גם ביהדות.

למעלה