עיסוי תינוקות

דינדיןן

New member
עיסוי תינוקות

שלום! נתנאל שלנו בן 6 חודשים.. מאז שנולד- אהב אמבטיות, אך לא את היציאה מהן... כשהיה יותר קטן הוא בכה אחרי האמבטיה והיה צריך להרגיע אותו בכדי להתחיל עיסוי... עברתי סדנת עיסוי כשהיה בן חודש וחצי אך עדיין לא היטיב להנות מהעיסוי(למרות שניסיתי כמה וכמה שיטות ורמות לחיצה...) היה מאפשר לעסות אותו רק כששכב על הגב ואז את הבטן הייתי מעסה לו בחופזה.. היום אני אובדת עצות! כשהוא כבר מתיישב ועומד על 6 ואפילו על 4 הוא ממש לא מאפשר את העיסוי(אלא רק במקרים נדירים וגם כשיש לו צעצוע לכרסם..) אני יודעת שצריך ליצור איתו קשר עין להתחלת העיסוי- אבל מובן שהוא 'לא רואה אותי ממטר', עסוק בנסיון זחילה(לא הספיק לו כל היום על השטיח?!) גם אור עמום, מוסיקה מרגיעה או שירה שקטה לא מרגיעים אותו... עליי לציין שהוא תינוק שמח,חייכן,חברותי ופעיל ביותר. עוד בעיה(ממש בימים האחרונים)שהוא מקשת את גבו ורוצה להתהפך על הבטן/על 6 - בדיוק בזמן החלפת חיתול,גם צעצוע לא עוזר... אמהות מנוסות ומזדהות-אשמח לתשובתכן
אנשי מקצוע- אולי רקע להתנהגות ופתרונות מנסיונכם...

מקפיצה לאימהות אחרות שיענו מנסיונן

מבחינה מקצועית הבן שלך נשמע לי נורמלי . רב התינוקות שלמדו לזחול מנסים להתהפך כשמחליפים להם חיתול. הסקרנות מובילה אותם קדימה . תשימי לב שקורסי עיסוי תינוקות מיועדים בדרך כלל לתינוקות לפני גיל זחילה בדיוק בלל הסיבה הזו.

דינדין שלום רב

אני אמא לתאומים בני שנתיים אוטוטו שמיום לידתם ועד היום נהנים יחד איתי מכמה דקות עיסוי אחד על אחד...כן..היו תקופות שהיה הרבה יותר קשה ליצור קשר עין בגלל המון סיבות..עייפות יתר, שלבי גילוי הזחילה/עמידה וכו...לעולם אל התעקשתי...ניסיתי..ובמידה ולא הלך פשוט חיכיתי לערב הבא. גם אצלי הם אוהבים מאוד את האמבטיה מלידה וקשה להוציא אותם..בגיל צעיר יותר החזקתי אותם עליי כמה דקות להירגע ורק אז פניתי למיטה איתם היום אני פשוט מרוקנת להם אתה מיים באמבטיה ואז הם מבקשים לצאת. אני הייתי מציעה לך להוציא מהאמבט עם המגבת ישירות לחיקך לכמה דקות ולהרגיעו עלייך ואז להניח על המיטה ליצור קשר עין ולהתחיל את העיסוי. כמו כן ליטוף מכיוון הבטן מטה מרגיע ומכין לקראת עיסוי. בכל אופן שיהיה המון בהצלחה ותהני מכל רגע

נאוה שפ

New member
תשובה מקצועית

נעים מאוד. הבן שלך ממש יצא מהספר של עיסוי תינוקות. מתנהג בדיוק לפי הכללים! יש סיבה שהסדנאות האלה מיעדות מגיל חודש ועד לשלב הזחילה. זאת משום שכשמגיע שלב הזחילה, אז העולם הרבה יותר מעניין אותם. גם אם תנסי, רוב הסיכויים שאין לך סיכוי. בכל הספרים זה מופיע. יש שלב ביניים שלפיו התינוק פשוט מפסיק להתעניין בעיסוי, ואין צורך לנסות שוב ושוב. תני לו את ההפסקה הזו. זה יכול לקחת אפילו כמה חודשים, כי כשהם מתחילים ללכת אז הם עוד יותר אנרגטיים. הבת שלי בת שנה ושמונה , ורק עכשיו התחילה לחזור לעיסוי, ואפילו שאמא שלה היא מדריכה לעיסוי תינוקות. אז אל תיבהלי, זה נורמלי לחלוטין, ותשחררי קצת בינתיים. מה שכן את יכולה לעשות זה מידי פעם בשעת ערות לא להתחיל ממש להפשיט ולהוציא את השמן, אבל נגיד הוא יושב עלייך ונשען אחורה על הרגליים שלך, אז את יכולה לעשות את התנועות של הבטן על הבגדים. או אם הוא יושב עלייך ורואה טלויזיה, אז את יכולה בינתיים לעשות את התנועות של הגב... את האצבעות בידיים תמיד אפשר לעשות, ככה למצוא לך הזדמנויות כאלה. אבל הכי חשוב זה לא לשכוח. הרבה הורים מגיעים לשלב הזה של הזחילה ואז מפסיקים לגמרי. וזה חבל נורא. אפילו אם זה לוקח שנה-בסוף אפשר לחזור לזה. הבת שלי הגדולה בת ארבע ומקבלת כל ערב עיסוי לפני השינה. אין לזה תחליף. בהצלחה.

למה להתעקש על עיסוי?

נכון שזה נהדר אם הילד אוהב את זה... אבל אם לא אז למה להתעקש? את לא אמא פחות טובה כי את לא מעסה
אני למשל לא עוה עיסויים כי הם לא אוהבים את זה, וגם אין לי ממש סבלנות לכך
- בינתיים שניהם גדלו יפה -D. החלפת חיתול - בעיה. לעסות את זה כמה שיותר קצר, או לחתל על מזרון על הרצפה כדי למנוע תאונה. בגיל יותר מאוחר ממש יש מאבקים על זה. משום מה הרבה תינוקות שונאים את זה וממש צורחים כאילו מכים אותם.

לא כל תינוק אוהב עיסוי

ומגע, אני מבין שניסית לעסות בדרכים שונות, אני ממליץ להשתמש עם טפיחות עם הידיים ועם אביזרים שונים (צעצוע מבד, פלסטיק, עץ וכו.. ועדיף עם רעש נלווה) בעוצמות ובקצבים שונים, מנסיוני השימוש בטפיחות עוזר לוויסות תחושת העיסוי (שלעתים לא נעימה ולעתים אף מציקה) ולחזור בהדרגה לעיסוי, כמו כן אני ממליץ על מגע עמוק (לחיצה חזקה וארוכה) לאורך הגוף. יתכן שבנך יעדיף חיבוקים ומגע חזק על פני עיסוי.

למעלה