עיפות נפשית

yonitbrk

New member
עיפות נפשית

ערב טוב לכולם. מה אגיד לכם קראתי את כל ההמלצות על לקחת מידי פעם חופש כדי למלא את המצברים והאמת צודקים. אני כאמא לשלושה ילדים בעייתיים - שני תאומים עם תסמונת של PDD ועוד ילד עם בעיית קשב וריכוז אשר את ההיפריות שלו הוא מוציא בבית בעיקר וזאת משום שבבית הספר הוא מטופל בריתאלין וכאשר הגוף שלו מתנקה מהתרופה המצב הופך לקטסטרופלי במובן של צרחות והצקות לאחיו הקטנים וכל התופעות המוכרות להורים בעלי ילד שכזה. אני כותבת היום פשוט כי ביומיים האחרונים התחלתי להרגיש שאני צמאה לחופש חופש לעצמי ללא הילדים פשוט לראות את עצמי קמה בבוקר מבלי לדאוג לקניות,אוכל,ניקיון, כביסות וכו' וזה במקביל לטיפול השוטף בילדים. אני פשוט מרגישה ממוטטת נפשית ופיזית ולצערי אין לי אפשרות לקחת לעצמי פסק זמן. בעלי מפרנס יחיד שמשכורתי יחסית נמוכה ואין לנו עזרה של סבים/סבתות או קרובי משפחה שיכולים להירתם ולאפשר לי לצאת ליום חופשה שלא לדבר על יותר. בשבילי לצאת לחופש זה לצאת עם כל החבילה וכרגע באמת שאין לנו אפשרות לעשות את זה מה עוד שהקיטנות עומדות להסתיים ואם נצא לחופשה מרוכזת הדבר יחסל לנו את התקציב לשאר ימי החופשה ויסגור אותנו בבית לשארית החופש מבלי שנוכל לאפשר לעצמנו להמשיך ולבלות והרי שבד"כ את החופש שוכחים כבר אחרי יום וחוזרים מהר מאוד לשיגרה. מה אגיד לכם מקווה שאסיים את החופש הארוך הזה בשלום . כבר עכשיו כל דבר מעצבן אותי וגורם לי להרים טונים על הילדים ותאמינו לי טונים גבוהים מאוד שמשפיעים לרעה על הילדים כי בסך הכל ידוע לי שאין להם שליטה על מעשיהם וזה כל כך כואב לי ומתסכל. נקווה לטוב ושתהיה לכם המשך חופשה נעימה .לילה טוב.

mickya

New member
ליונית היקרה

קראתי את אשר ספרת כאן וגם בפורום PDD ואכן קשה לך, וקשה לשמור על שלוה ורוגע במצב בו את נתונה. עם זאת אולי כדאי לך להחליט שאת לוקחת פסק זמן בימים מסוימים במהלך השבוע מקניות, מכביסות ומבישולים. רכזי פעיליות אלו אם זה אפשרי פעמיים בשבוע, וכך אולי תוכלי להקל על עצמך בימים אחרים. באשר להפסקת הריטלין לבנך בתקופת החופש מה שהופך את המצב לדבריך לקטסטרופה, אולי כדאי לשקול בעצת הרופא המטפל את המשך נטילת התרופה בחופשה כדי שיתמרכז בתחומים בונים שיפיגו אצלו את השעמום וישמרו על איכות חייו. כרגע הוא מתעמר באחיו מה שגם מחמיר את מצבם, ויוצר לחץ נפשי עליך. את ממוטטת ומי ידאג להם אם את העוגן שלהם יפול!!! טיפול תרופתי חשוב במצב של איבוד שליטה, זה ישמור על איכות חייכם. מחזקת את ידכם , בברכה ד"ר מיקי אברמוביץ

זהבה נ

New member
יונית יקרה, אני מכירה את התחושות

שהעלית על הכתב מקרוב ויודעת שאת כמו הורים רבים ניצבים בפני הקושי הכלכלי מול הצרכים המשפחתיים הגדלים כל הזמן ובכלל אין מה לדבר או להזכיר מותרות, כי במצב זה כל מה שניתן להסתדר בלעדיו הוא מותרות... צר לי שאין ביכולתכם להיות צרכנים של צןורך חשוב והוא חופשה, בנוסף לנושא שהנכם הורים לילדים עם צרכים מיוחדים מאוד יש לכם גם צורך חשוב לאוורר את החיים שלכם ולמלא מצברים בכדי שיהיו לכם כוחות להיות בשבילם כל מתי שהם זקוקים לכן וכעת זה הכי ביותר. אין לי שפנים בתוך הכובע וגם לא פתרונות קסם, אולי גםן לא קיים פתרון לתקופות מסוימות של גיל הילדים כי כידוע לך יש גילאים הרבה יותר קשים איתן ויש צקופות יותר קלות, שוב רק באופן יחסי. אני מכירה אם לילדה אוטיסטית שיצרה קבוצה של הורים פעילים והם בכל שנה יוצאים במרוכז לחופשטות עם הילדים האוטיסטים בתקופת הקייץ, זה נראה לי פתרון מדהים ומתאים לתקופה שלך כעת, להתארגן עם הורים נוספים לקבוצה וכאשר אתם קבוצה ניתן לקבל מחירים אטרקטיביים במיוחד והיות שהנכם כוח קניה מתאפשר לכם ללחוץ על מנת לקבל הצעות משתלמות במיוחד לנופש של שבוע ימים שיכול לעשות נפלאות לכולם. מה גם שזו הזדמנות להיות יחד עם הורים נוספים שחווים את החויה של לגדל ילדים עם צרכים מיודים וכולם נמצאים באותה הסירה עם אותם קשיים, כאחים לצרה יש את המכנה המשותף והוא לעתים קרובות עושה נפלאות לכל המשפחה. אם תבקשי אותי אני אפנה אותך לשרית האימא המדוברת והיא תשמח לסייע לך ולכוון אותך, היא פעילה בארגון אלו"ט ובקו הפתוח, היא אדם מדהים וזה בלשון המעטה. אני מבינה שהתאומים נמצאים במסגרות של חינוך מיוחד הפועלות בחודש יולי כקיטנה וזה למשפחתך ערך מוסף בכל הסיפור, אני חושבת לעצמי כמה חשוב היה להתחיל ולהפעיל את חודש הלימודים הנוסף, כידוע לך הוא לא היה מיושם תכף לאחר יישום חוק החינוך המיוחד, אלא יושם בהדרגה כמה שנים לאחר חקיקת החוק. הזכרת את תגובות הריבאונד של בנך עם הפרעת הקשב, אני מתוך ניסיון של בני מכירה את זה מקרוב מאוד ויודעת בדיוק למה כוונתך, בזמנו בני קיבל חיזוק נוסף כשעה לפני שהריבאונד החל, דבר שהשפיע עליו לטובה, ויכול להיות ששוה לך להתייעץ עם הרופא ולחשוב יחד על הכיוון הזה בנוסף למה שהוא קבל היום. בכלל כל תקופה שאין מסגרות חינוך היא תקופה יותר קשה להורים כמונו, אבל יש דרכים להתמודד עם זה כאשר מכינים סדר יום קפדני שיכלול את כל הזמנים הריקים והמועדים לפורענות,כדיא לשבת ולהכין תוכנית כזו, אכן יש בזה השקעה, אבל היא מאוד משתלמת לאור התוצאות. את חייבת להיות עם אורך רוח וסבלנות אין קץ בכדי להמשיך ולשרוד את חודשי הקייץ הללו ולנסות להתממודד עם המצב בצורה היעילה עבורכם, אסור לך להישבר או להרים ידיים, כי הקטנים זקוקים לך מאוד כעת ומתוך מרחק של זמן(למרות שישמע לך קל לומר זאת), התקופות הללו הן יחסית זמניות ומגיעים לאחר מיכן תקופות יותר קלות, הילדים גדלים ואת עוד בעתיד תביטי לתקופה הזו בגעגועים(זה מה היה לי בזמנו...), הילדים גדלים מהר עם הקשיים או בילעדיהם, זה לא תמיד מפריע להם, לנו זה יותר קשה... תנסי לעשות לעצמך קל בצורה שהכי פחות תכביד על התקציב המשפחתי ולנוח פעמיים בשבוע בשעות הצהריים, כן שינת צהריים הגונה מה שקוראים "ביוטי סליפ", תמורת תשלום לבייבי סיטינג, יש הרבה נערות כעת בחופשה שניתן להיסתייע בהן והן תשמחנה למעט דמי כיס, לעתים זה יכול להיות לך כמה שעות של בילויי עם בעלך או שניה הגונה שתתן לך כוחות להמשיך. אני זוכרת תקופות בהן אני הייתי עושה כך והיה נהדר, הרי לא חובה לצאת למלון? אפשר לעשות חופש בבית, לצאת למסעדות ולקחת שמרתפית, כמה פעמים בשבוע בשעות הערב זה עושה נהדר לזוגיות וכאשר הזוגיות פורחת שום דבר כבר לא קשה כי הכל עושים בשותפות ולכל אחד יש את התפקידים שלו. מחזקת אתכם ושולחת חיבוקים.

א רויטל

New member
../images/Emo24.gif../images/Emo24.gif../images/Emo24.gif

חברה שיש לה ילד PDD ושני בניה מקבלים ריטלין ספרה לי שהם אמורים לצאת לנופש בצפון מטעם אחת האגודות המטפלות בילדים אלו , עם פעילויות מיוחדות לילדים עם אותם צרכים. אנסה לברר אצלה יותר פרטים עבורך.

א רויטל

New member
המשך

חברתי מספרת שהנופש הוא דרך אלו"טבע ועזרה במימון יש דרך מח' הרווחה ברשל"צ שבה נפתחה יחידה מיוחדת לילדי PDD

זהבה נ

New member
בשל תקלה במחשב או בשרת נבצר

משרית להיכנס ולהשיב ולכן היא שלחה את תגובתה אלי במייל ואני מעתיקה אותה כלשונה. היי זהבהל'ה עקב בעייה באינטנט אין ביכולתי להגיב (אני לא יודעת אם זו בעייה באתר, כי אני לא יכולה לגלוש בכלל רק להוריד דאר כך שנכנסתי דרך הקישור שלך....) אז מצרפת את תגובתי לאם, אנא שלחי אותה במקומי. אמא יקרה שלום. מי כמוני מבינה לליבך ולמצוקתך. אולם בטוחה אני שמצוקת רבים - נחמת טפשים וכל אשר אומר יהיה מיותר. לכן אתמקד בטיפים יעילים: 1. רישום ביחידה לאדם הלוקה באוטיזם (דרך מחלקת הרווחה- עו"ס נכויות) - הרישום מתבצע בהליך פשוט: שליחת החומר דרך עובדת סוציאלית ליחידה בירושלים (איבחון ). הועדה מתקיימת שלא בהשתתפות הורים. עלייך לבקש שעות חונכות (וחבל שלא עשית זאת קודם- כהכנה לקראת הקייץ) אין ספק ששעות אלו היו יכולות לעזור לך לצאת מהבית לבד לכמה שעות. למרות שמידע זה לא יעזור לך לעבור את הקייץ הנוכחי אבל אל תשכחי שאת זקוקה לעזרה זו לאורך כל השנה ולכן אף פעם לא מאוחר להתחיל לפעול בנושא- במיוחד לקראת חופשות אחרות . 2. ניתן לפנות לעזר לציון - החבר'ה האלו מפעילים קייטנות לילדים בעלי צרכים מיוחדים. העלות היא סימלית ביותר והילדים נהנים מאד (שלא לדבר על החופש שלך ושמירת השפיות). קיימת בעייה קטנה - בעיית ההסעות. אבל ייתכן ותוכלי לפתור זאת בשיחה איתם. 3. אני לא יודעת בני כמה הילדים שלך - אבל ידוע לי על קייטנה לילדים בגיל בית ספר אשר תתקיים בסוף אוגוסט בבית צ'ימס בתל -אביב - ניתן לברר מידע זה באלו"ט. 4. לצערי אני לא מציעה לך את הנופשונים של אלו"ט (אלוטבע וים המלח) וזאת מסיבה פשוטה- כבר אין מקום!!! מאחר ואני האמא אותה הזכירה זהבה אני חייבת לציין משהו ממקום מאד אישי: מעצם היותי פעילה הכרתי הורים אשר נמצאים במצוקה כמוני. נוצרה חברות מדהימה אשר מלבד הכייף שבדבר אנו למעשה תומכים אחד בשני באופן טבעי (כי מי כמונו מבין??) לכן המלצתי לך: למרות הקושי האדיר (גידול הילדים, ההתמודדות והמצב הכלכלי) ודווקא בגלל , לפנות לבית לורן (המרכז למשפחה של אלו"ט) ולהשתתף בקבוצת תמיכה. השתתפות בקבוצה תעצים אותך, תתן לך הרגשה שאת לא לבד ואולי גם תפגשי הורים לחברות . הטלפון של בית לורן: 6703077- 03 בימים א- ה משעה 8:30 עד השעה 14:00. וברגעים של משבר את תמיד מוזמנת להתקשר לקו הפתוח (העונים הם הורים) בימים א-ד בין השעות :00 19:00-22: אני וחברי נשמח להיות לך לאוזן קשבת ולתמיכה. בברכה שרית

למעלה