עכשיו לא הבנתי...

• פותח הנושא ab85
  • פורסם בתאריך

ab85

New member
עכשיו לא הבנתי...

מה ההבדל בין פסיכולוג לפסיכותרפיסט? ואיך אני יודע איזה סוג טיפול יעזור לי? כי אני יודע שיש כל מיני סוגי טיפול שפסיכולוג נותן השאלה היא איך אני אמור לדעת? ומה זה פסיכואנליטיי?

צבינגית

New member
קצת סדר:

כעיקרון, אני מציעה לך לערוך חיפוש מסודר באינטרנט ולבדוק מה זה מה. אלו ההסברים שלי, אבל יתכן ותמצא אי דיוקים. פסיכולוג הוא מי שלמד פסיכולוגיה וסיים תואר שני + סטאג' בטיפול פסיכולוגי. כל פסיכולוג מטפל בגישה שמועדפת עליו, דינמי (פרוידאני), הומניסטי, מערכתי, משפחתי וכו'. פסיכוטרפיסט: מי שלמד פסיכוטרפיה. אלה לימודים מתקדמים ברוב המקרים לימודי תעודה לאחר תואר שני, בהם לומדים טיפול. לימודי פסיכוטרפיה יכולים ללמוד כל סוגי המטפלים; עובדים סוציאלים, פסיכיאטרים, ופסיכולוגים. העניין הוא שבתחום זה יש יותר אנשי טיפול שלא למדו פסיכותרפיה אבל מטפלים ואז הם מגדירים עצמם כפסיכותרפיסטים. כמו עובדים סוציאלים ופסיכיאטרים שנותנים טיפול, הם אינם פסיכולוגים, כי לא סיימו תואר שני בפסיכולוגיה, אבל הם מטפלים. פסיכואנליזה היא שיטת טיפול השייכת לגישה הפסיכו דינאמית. היא יותר "חופרת לעומק" והכללים בה שונים במקצת. מבחינת ההתפתחות ההיסטורית היא ישנה יותר וקרובה יותר לדרכו של פרויד עצמו. עצתי לבחירת טיפול היא: א. קבל המלצות ממישהו שמכיר אותך ואת המטפל המיועד. ב. בדוק את הניסיון שיש למטפל ואת תחום ההתמחות שלו. למשל, שאל אותו : "טיפלת פעם באנשים עם בעיה של דיכאון שנובע מרקע כזה וכזה?" ג. האם יש לך חיבור איתו? אתה חש איתו בטוח? הוא נראה לך נחמד/אמין/מקצועי, או כל דבר אחר שחשוב לך? אל תפסול את האדם על רקע התואר שיש לו. לעיתים יהיו הפתעות מכיוונים שלא ציפית להם. העיקר הוא האדם המטפל ולא התואר שיש לו. בהצלחה.

למעלה