עלוקה

diamond992

New member
עלוקה

מישהוא יכול לעזור גיליתי על הכלבה שלי מין גידול שניראה כמו גרעין תירס לאחר שהיסרתי אותו במשיכה זה היפריש דם האם זאת עלוקה ? מה יש לעשות מאין זה בא ואיך לעימנה מתופעה כזאת בתודה מראש יגאל

Snooopy Girl

New member
הממ../images/Emo41.gif../images/Emo107.gif

ממה שתיארת זה נשמע לי כמו קרציה... יכול להיות שהוצאת אותה בכוח חזק מדי, הראש נתקע. אולי עדיף ללכת לוטרינר שיראה מה גורם לדימום.. אבל אתה יכול לתאר? איזה צבע?כמה רגליים? כל פרט על התיאור שלה כדי שנדע בדיוק מה זה? מצורפת תמונה של קרציות, כדי שתראה איך הן נראות. תגיד אם זה באמת היה קרציה.

matansolomon

New member
גם לי זה נשמע כמו קרציה../images/Emo20.gif

אם זה נראה כמו בתמונה שאיה נתנה אז זה קרציה, ומאוד יכול להיות שירד דם, זה קורה הרבה. בקשר לטיפול, יש ספריי או קפסולות של פרונטליין, אפשר לקנות אותם ברוב חנויות בעלי החיים, או אצל רוב הוטרינרים, הקפסולות הם לפי משקל, ופשוט שמים אותם על צוואר הכלב, והם לפי משקל, ואת הספריי מרססים על כל הגוף, בחר מה שיותר נוח לך, או יותר כדאי וקנה... צריך לעשות טיפול תקופתי נגד קרציות, על מנת למנוע אותם...

diamond992

New member
עלוקה קרציה

האמת שלא בדקתי אם יש למה שהוצאתי רגליים האם קרציה מוצצת דם ומיתנפחת כך שכאשר מןציאים אותה יש דם ראיתי כרציות וזה לא דומה אלה אם הקרציה הזאת מוצצת דם ומיתנפחת כך שהיא ניראת כמו משהוא הדומה לשק קטן תודה מראש מצפה לתשובה

Snooopy Girl

New member
../images/Emo41.gif../images/Emo107.gif

כן,קרציה מוצצת דם וכתוצאה מכך מתנפחת, לפעמים ממש הרבה, תלוי כמה זמן היא על הכלבה. בדרך כלל צריך למחוץ אותה עם דברים אחרים קשים כדי שהיא תימחץ לגמרי, אבל אולי איכשהו הצלחת למחוץ אותה כשניסית להוציא ולכן יש קצת דם כל הכלבה?

matansolomon

New member
לא לא לא ../images/Emo3.gif../images/Emo20.gif

כאילו יכול מאוד להיות שהוא פיצץ אותה, אבל אני מתאר לעצמי שהיה דם כי שהקרציה מוצצת דפ היא עושה פצע קטן, הרי איך היא מוצצת דם
ואחרי שמוציאים אותה נשאר פצע קטן, ויורד לרוב גם קצת דם...

Snooopy Girl

New member
....../images/Emo41.gif../images/Emo107.gif

כשאנחנו מוציאים לתיקי קרציות, כמעט ואף פעם לא יורד דם. יורד דם אם אתה מוציא אותן מהר מדי, אז הראש עלול להישאר במקומו ואילו הגוף אצלך ביד...

diamond992

New member
קרציה

אני מודה מאוד לכל המשיבים אני חייב לציין שפורום זה ניראה לי רציני בלי קישקושים מיותרים ישר ולענין שלא כמו בפורומים אחרים שאני מכיר שם פטפטת וחוסר רצינות הם העיקר ושוב תודה יגאל

matansolomon

New member
אני ממליץ לך על הטיפול שרשמתי למעלה

קרצינה זה דבר מאוד לא נעים, ומאוד מגרד לכלבים, וגם יכול להעביר המון מחלות, גם לבני אדם... שנית כל אני ממליץ למחוץ כל קרציה שאתה מוצא, או לזרוק לשירותים, אם לא הקרציה תמשיך ללכת ותעלה על כלב/ה אחר/ת מה שלא כדאי שיקרה..

gozala

New member
אם זו הייתה קרציה...צריך להסיר אחרת

כשהיא אחוזה כך וצמודה (אם זו הייתה קרציה בכלל), צריך למרוח עליה אלכוהול רפואי ואז היא נושרת מעצמה ולא משאירה שאריות של (אני לא מצליחה להזכר במונח
) "עוקצים" תקועות.

לי פעם אמרו

לשים את הקרציה בטישיו לקחת מצית או גפרור ולשרוף ולזרוק לשירותים ... כי אחרת היא יכולה לעלות במים של האסלה ... נ.ב אני חדשה כאן אז היי לכולם ... יש לי כלב טרייר מעורב עם פודל בן חמש וחצי העונה לשם מקס

adam boy

New member
אני לא חושב שצריך לישרוף...

אם את עוטפת את הקרציה בנייר\טישו וזורקת אותה לאסלה ומורידה את המים אז אני לא חושב שהיא תחזור. נ.ב ברוכה הבאה לפורום

למעלה