עלייה לארץ

nevo681

New member
אם אתה חי בארה"ב מספיק שנים

והתרגלת לכל מה שהולך שם ואתה אוהב את מה שיש לך....
כשתגיע לישראל סביר להניח שתתחרט.
צודק - גם אני שואלת את עצמי מאיפה כל הכסף הזה, שאנשים קונים דירות? במחירים כאלה מופקעים?
אבל הרבה מהם זה משפרי דיור והרבה מהם זה אנשים שההורים שלהם או הם עושים הרבה כסף...
בלי קשר גם אני ממעמד רגיל נקרא לזה יוצאת ומבלה וקונה, יש ברירה? רוצים ועושים? אתה עובד כמו חמור כל החודש לא תאפשר לעצמך לקנות משהו קטן? לשבת לארוחת בוקר? אלו הם אותם האנשים!
מכוניות? הרבה קונים היום במימון, ומתברר שיש הרבה נכים בארץ- לא צחוק בכלל, מה שמאפשר להם לקנות רכב חדש מהניילון... בחצי מחיר.
בתי ספר או חינוך כללי? אם הייתי נשארת בארץ (אני עוברת לאוסטריה בקיץ) הייתי חד משמעית מעבירה את ילדיי לבית ספר פרטי בעלות חודשית של ממוצע 1000 ש"ח לילד (ולי יש שלושה) , לא מוכנה להתפשר על חינוך, חלק מבתי הספר ברחבי הארץ מזעזעים בלשון המעטה, לפעמים זה גם תלוי במורה שהילד נופל עליו.... אבל אני שנפגעתי בעצמי ממערכת החינוך בארץ לא אעביר זאת לילדיי בשום מחיר.
אחת הסיבות העיקריות למעבר אם העקרית זה החינוך.
אספר לך דוגמא מחיינו- בני שעלה השנה לגן טרום טרום חובה , חוק חינוך חינם לגילאי 3 , להגיד לך שאני מרוצה מכך שבני הוא בכיתה של 33 ילדים עם גננת אחת וסייעת אחת? ממש לא! היו לו בעיות שפה לדעתי בעיקר בגלל הגן...
בנוסף הופכים אותם מהר מאוד להיות עצמאים שאין בכך רע, להיפך אבל זה משפיע ומלחיץ על הילדים. לדוגמא הם גמולים מחיתולים, בני למזלי גמול מגיל שנה ו-10 חודשים ושולט היטב בצרכיו, אבל הוא פעם אחת שילשל וחלק מזה היה על הבגדים והוא היה בהלם, אתה יודע מה התגובה בגן (ובכלל זה כל הגנים...) לשים אותו בפינה , להתקשר להורים שיבואו להחליף או לקחת את הילד..... אני עובדת במרחק של לפחות 40 דקות (עם תנועה - איך אפשר בלי) ובזמן הזה הילד עומד בפינה מושפל עם קקי במכנסיים... .כששאלתי איך נותנים למצב כזה להיות הן עונות שאין מה לעשות, זה נוהל של משרד החינוך שלא מאשר להם לנקות את הילדים....קחו כפפות ותתחילו לעבוד, אני רוצה לראות שהן היו ישנות בשקט אם לבן שלהם זה היה קורה.
אז תגיד לי אתה איזה חינוך יש פה...
דבר נוסף שנגעת פה, פה מנצלים עובדים נקודה. עובדים המון, שעות נוספות, ערבי חג, משכורות תלוי בתפקיד ובשנים. אבל שורה תחתונה, עובדים קשה והתנאים לא משהו. בעבודה ממוצעת מקבלים כ-12 ימי חופש בשנה. אם יש ילדים בתמונה והם חולים או בחופש, הרבה מזה כבר על חשבונכם....
משהו שלעומת זאת לא קורה במדינה שאנחנו עוברים אליה...

בכל מקרה בהצלחה!

nevo681

New member
נראה שלמרות הכל , קשה לכם מאוד בישראל

ואולי לא אחרי הניסיון שיש לכם בכל זאת קורצת לכם האפשרות לחזור חזרה?
כי מה לעשות חיים פעם אחת ועם כל הכבוד למשפחה, חשבונות לתשלום והכנסות בסופו של דבר הם שלכם...?

בטח קורצת

אתה מוזמן לקרוא את כל התגובות שלי בפורום, לרגע לא אמרתי שאנחנו פה וזה סופי.
האפשרות לחזור קיימת, החלטנו לא להחליט כמה שנים ואז נראה. בנתים מנסים לעשות את המקסימום בשביל להשתלב בארץ ולהנות ממה שיש בה.

תרבות חיים לא קשורה לבירוקרטיה

לגבי פשע רובו כתוב בעיתון , זה יותר צורת החשיבה של האנשים מאשר העובדות.
החשיבה שתארת מתאים לרבים מהישראלים שעברו לחו"ל שבארץ יש רק בירוקרטיה ופשע.
ראי את ארצות אמריקה המרכזית והדרומית התרבות די דומה בכל המדינות. הממשל\בירוקרטיה שונות ולכן המצב הכלכלי שונוה.

mgmoonlight

New member
ולריו, שאלה לי אליך

למה לבאס? זו המטרה שלשמה הצטרפת לפורום? גם לאמריקאים יש המון חסרונות, אף מקום לא מושלם וזה עניין של סדר עדיפויות.

ולריו

New member
ובכן, מטרת השתתפותי בפורום הינה להעלות נושאים

המצויים במרומי האקטואליה היום יומית בחיי תושבי מדינת ישראל, ובמידה ואפשרי למצוא ברי שיח הגיוניים ען שכל ישר והגון בלתי משוחד ולדון איתם בנושאים אלו.

ואכן, גם לאמריקאים יש חסרונות וגם לאנגלים יש חסרונות ולכולנו (חוץ מאישתי כמובן) יש חסרונות וזו דרכו של העולם

למעלה