על אהבה עצמית מתוך הספר...

על אהבה עצמית מתוך הספר...

"שימרו על טוהר המילה. זהו ההסכם הראשון שעליכם לקבל אם ברצונכם להתעלות מעל רמת הקיום שהיא הגיהנום. השתמשו במילים בדרך הנכונה. השתמשו במילים כדי לחלוק את אהבתכם. השתמשו בקסם, ראשית כלפי עצמכם. אמרו לעצמכם: כמה שאתם נפלאים כמה שאתם מוצלחים. עד כמה אתם אוהבים את עצמכם. השתמשו במילה כדי לבטל את כל אותם הסכמים פעוטים אשר גורמים לכם סבל. זה אפשרי." עמ' 42 תנאי ראשון לחיים בגן עדן הוא אהבה עצמית. האם את/אתה אוהב/ת את עצמך? האם את/אתה מביט במראה ומסתכל/ת על החצ'קון, או על הקמט ומתבאס/ת או שמא את/אתה מסתכל/ת על העיניים היפות? על תווי הפנים המושלמים? האם את/אתה מסתכל/ת על השלם המושלם או על החלק הפגום? התמקדו באהבה עצמית. לא באנוכיות. לא בהלקאה עצמית. פשוט התרכזו בטוב. ראו את חצי הכוס המלאה. אולי בכלל צריך לומר - ראו את הכוס. יש כוס. זו כבר התחלה טובה. גם אם היא ריקה, אפשר למלא אותה. האין זה נהדר? אז התמקדו בטוב וממילא הרע יעלם בעצמו. זו הבטחה. באהבת עולם ובברכת שבוע נהדר וטוב,

mikilk

Active member
אוי, כמה שאני מנסה....

אבל שוב, אני חוזרת לאותה נקודה בה אנחנו איננו רובוטים ואיננו יכולים לתכנת עצמנו ורשותינו. כן, השומן על הגוף מציק, הקמטים המתהווים בגיל כה צעיר מציקים, הפנים הנפולות (שלא לדבר על חלקים נפולים אחרים
) קשה להתעלם, קשה שלא לראות במראה את הפגמים וקשה עוד יותר להשוות ל"מה שהיה" יש כוס, אבל לעיתים היא עכורה, הזכוכית איבדה מהברק וקשה לראות את החצי המלא, ואני גם לא מסכימה שהרע יעלם (במרבית המצבים) אבל צריך כן ללמוד לחיות עם מה שיש ולהפיק את מירב התועלת - זה כן.

סבגבגית

New member
../images/Emo99.gif../images/Emo99.gif../images/Emo99.gif

אני הגעתי למסקנה שלהסתכל על הטוב ולהתעלם מהרע לא ממש עובד עבורי. אני מעדיפה להסתכל גם על הדברים הטובים, וגם על הדברים הפחות טובים, ולקבל הכל באהבה, כמכלול שלם (ולא מושלם) שהוא, כנראה, אני. פעם שאלו את אורנה פורת (השחקנית והאדם המדהים) האם היא לא חשבה לעשות ניתוח פלסטי להעלים את הקמטים על פניה. היא שללה את הרעיון וענתה: "הרווחתי כל קמט ביושר". זו בחורה כלבבי.......

למעלה