על מה רבות אמהות ובנות?

litzuf

New member
אני והבת שלי לא רבות על אף אחד מהדברים האלו.

היא עדיין קטנה ועוד לא הגיעה לסוד הדברים האלו... אני עדיין מכינה לה בגדים... כספים היא מקבלת ואין לה טענות... גם אם אמא שלי, איתי אף פעם לא היו מריבות כאלו... כי הייתי ילדה די כנויה ועושה כל מה שאמא אומרת... עם האחיות הקטנות היו מריבות...

כשהייתי ילדה הריבים שלי עם אמא היו

על ההתנגדות שלי לאכול, הייתי ילדה שמסרבת לאכול, ואני זוכרת את אמא שלי "נלחמת" איתי על האוכל, מעבר לזה הייתי ילדה מסודרת, חרוצה וממושמעת, עם הילדים שלי אני "רבה" על זה שהם לא הכי ממושמעים, על זה שאני אומרת להם בואו להתקלח והם אומרים לי עוד מעט ועוד רגע, לסדר את החדר שלהם הם מסדרים לבד או בעזרתי.

אמא שלי ואני לא הסתדרנו -תמיד היו לנו

חילוקי דעות. עם הבת שלי אני "רבה" על סידור חדר, כל השאר - אנחנו מסכימות ואין לנו חילוקי דעות.

mAmA MiSiSiPi

New member
אין ריבים

ולא זוכרת שהיו כשעוברים טרגדיה ונשארים לבד לומדים מהר לבחור את המלחמות שעליהן נלחמים חבל לבזבז זמן על שטויות

smagi

New member
אני ואמא שלי רבות על כל דבר!

אם אני אגיד יום, היא תגיד לילה וכו'. עם הבנות שלי אני לא רבה אבל מעירה להן בעיקר על הבלאגן האטומי שהן משאירות.

litzuf

New member
ממש לא נעים לריב עם אמא על כל דבר....

אבל אמא זאת אמא... וצריך לדעת לכבד ולאהוב, למרות הכל

אנאהיא

New member
צר לי לומר ../images/Emo10.gif

אך אימי תמיד חיפשה עם מי לריב, עם השכנים, בני המשפחה המורחבת ואפילו איתי ועם בעלי. והכל על שטויות, העיקר לפתוח את הפה שלה ולהצליף בלשונה. ותמיד היא חשבה/חושבת שהצדק איתה בלבד. אין מצב אחר! היא מעולם לא למדה שהדבר גורם רק לנזק, גם לה עצמה, וש"שתיקה שווה זהב". היום היא כבר חצתה את ה-80 , אך התנהגותה צרובה בזכרוני באופן חד וברור.

אנאהיא

New member
אוי ! smagi

ואני תמיד הודיתי לאל שהוא ברא רק אחת כזאת

mich78

New member
../images/Emo201.gif

המצב די מוכר אנאהיא וsmagi אתן בקשר עם האימהות שלכן ?

smagi

New member
אני בקשר עם אמא שלי

בעיקר בגלל הבנות שלי שקשורות ואוהבות אותה. כשאני יודעת שהיא מגיעה, אני נכנסת לכוננות ספיגה בבית. אין מה לעשות בגיל 65 אי אפשר לשנות אותה.

אנאהיא

New member
אני בקושי

אחרי שנים רבות של כעס, כאב והעובדה המצערת ש"אין עם מי לדבר", היה מקרה שלאחריו הורי הפסיקו לבקר אותנו כליל, ובהמשך נוצר נתק משך תקופה ארוכה. במהלך הנתק הם לא התעניינו בנו כהוא זה. הם כמובן היו ה"צודקים" וחיכו שאנו נבוא לקראתם. החלטנו שטוב לנו במצב הנוכחי וכך זה נשאר. מבחינתי אני חושבת שהצלתי את חיי. שבעתי מהתעללותיהם. הם אנשים קשים עד היום. "הורים מרעילים" כמו שאומרים. כיום אני מתקשרת אליהם לפעמים. ובזאת מסתיים הקשר בינינו.

אנאהיא

New member
ועוד פרט חשוב :

מאמא שלי למדתי איך לא להתנהג. אל בנותיי אני מתנהגת באופן שונה לחלוטין. ותודה לאל, אין בינינו מריבות
, וגם אם ישנן אי אילו חילוקי דעות, הכל מיושב בפתיחות וברוח טובה.

mich78

New member
נשמע שאני בדרך שלך

הביקורים מצידם פסקו לפני כמה חודשים- הטלפונים מזמן לפני כן לי אין צורך להתקשר או לבקר - והקשר מתנתק לו לאט ובטוח . . . לא יודעת עם זה טוב או רע - אני יודעת שאני חיה טוב יותר בלי להתכונן למפגשים איתם
היום בתחילת דרכי כאמא לילדה ראשונה מקווה מאוד שאדע כיצד לא להתנהג עם הילדים שלי . . .

אנאהיא

New member
הלוואי, מתאמנת ../images/Emo99.gif

כפי שכבר כתבתי כאן לפני מס' ימים, אני מאד מצטערת שאין לי אחות. אני חושבת שזה היה מתאים לכל המשפחה. ואולי בת נוספת היתה מאזנת את ההורים שלי לגבי האפליה ביני לבין אחי.

אנאהיא

New member
מסתבר שהסיפור שלי הוא לא נדיר ../images/Emo8.gif

אפליה בין ילדים ככ"ך פוגעת, גם לטווח ארוך. אני לא שוכחת ולא סולחת.

למעלה