על מקטרגי לפיד

אה, יש אירוניה?

וזה אפילו יותר אירוני... אין דבר יותר שטחי מהמועמד הפלקטי המגוחך הזה שאתם תומכים בו ברוב יאושכם וכמיהתכם לשינוי, מבלי שאתם מבינים בכלל מה יש לשנות.

רוצה דוגמאות?

יאיר לפיד נשאל מה דעתו על לגליזציה של סמים קלים.
הוא מתנגד.
הוא נשאל למה הוא מתנגד.
"כי זה לא חוקי".

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=62-ZFeovFy0

אדיוט כבר אמרתי?

הלאה,
יאיר לפיד אמר שאצלו במפלגה לא יהיו פוליטיקאים מכהנים מה"פוליטיקה הישנה".

חודשיים מאוחר יותר הוא מציע לציפי לבני שתיכנס למפלגה שלו.

ליצן כבר אמרנו?

הלאה.

יאיר לפיד נוזף בציפי לבני על כך שבמקום לאחד כוחות במרכז הפוליטי היא מסרבת להיות מספר שתיים שלו ובמקום זאת מעדיפה את האגו שלה ומקימה מפלגה חדשה.
(את האירוניה הזאת אתה מבין לבד נכון?)

בדיחה כבר אמרנו?

הלאה.

יאיר לפיד מסביר בטלויזיה שהוא "מסוג האנשים שהצביעו לבגין ואח"כ לרבין". יאיר לפיד היה צעיר מידי בשביל להצביע בבחירות האחרונות שבגין השתתף בהן.

שקרן כבר אמרנו?

הלאה.

יאיר לפיד מתגאה בהישגים של מספר ארבע ברשימה שלו, מאיר כהן, שבזמן שכיהן כראש עיריית דימונה אחוזי האבטלה ירדו פלאים.
בדיקה של הארץ מגלה שאחוזי האבטלה דוקא עלו בשנים האלו.

http://www.haaretz.co.il/news/elections/trueornot/1.1878955#.UL2ppo-pIbc.facebook

דביל שאפילו לא יודע לשקר כבר אמרנו?

הלאה.

יאיר לפיד מצהיר ששלי יחימוביץ' היא שמאל רדיקלי מבחינה כלכלית ומדינית, שהוא לא דומה לה ושבחיים לא יצטרף אליה.
יאיר לפיד חותם עם העבודה על הסכם עודפים. הסכם שבבסיסו נחתם בין מפלגות דומות במצען.

דמגוג מושתן כבר אמרנו?

ואתה יודע מה מצחיק?
שאלו רק הסתירות והשקרים שלו מהיומיים האחרונים!!!
אאאאא!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

אבל שום דבר שאני אגיד לא ישנה, אתם תמשיכו לתמוך בבדיחה הגרועה הזאת שמתיימרת לשנות את הפוליטיקה הישראלית, למרות שהוא כבר הצהיר שהוא יישב בקואליציה של ביבי, ואני אמשיך לדפוק את הראש בקיר נחרד מהגילוי כמה פתאים אתם יכולים להיות.

לבלוג שלי.
עוד אין רשומה על לפיד, אבל זה רק בגלל שאני צריך המון זמן פנוי בשביל לכתוב את כל מה שאני חושב על הליצן הזה.
http://www.tapuz.co.il/blog/net/userblog.aspx?foldername=SMOL

תודה על התגובה

קודם כל אציין שאני באמת תומך בו. אבל הפואנטה של ההודעה המקורית היא על אטימות, אופן שפיטה רווח וצורת השיח הפוליטי והחברתי, עם לפיד כדוגמה.
אגיב לכל הדוגמאות שלך:
- חבל שמראיון של 15 דקות נגזרה פחות מחצי דקה. בנוגע ל"אמירה" עצמה, היא נאמרה בשטף הדיבור, ולא כתגובה רשמית. לא כל מילה שאנחנו מוציאים מהפה נלקחת בצורה מילולית, מקווה שהבנת את כוונתי. ככה אני רואה את זה לפחות. ובכל מקרה הוא נתן טיעון משמעותי בהמשך הקטע הזה וגם פרסם תגובה רשמית משכנעת הרבה יותר בעמוד הפייסבוק שלו: "Yair Lapid - יאיר לפיד אני עדיין נגד הליגאליזציה של הסמים, מפני שמריחואנה היא מסוכנת, מפני שליוויתי קרובת משפחה באישפוז שלה בגלל נזקי סמים (שאתה וחבריך מכנים "קלים") ואם זה יעלה לי בקולות שלכם - אז שיעלה"

- אישית התאכזבתי מההצעה ללבני. גם כמאוכזב לבני בעצמי, אבל בעיקר מההבטחה שהופרה. כן, חד משמעית הוא אמר שללבני הוא לא יחבור ומבחינתי זה תקף עד שיבחר. אז התאכזבתי. אחרי שנרגעתי מהאכזבה ניסיתי למצוא היגיון במהלך ואני יכול להבין אותו. בקצרה: לפעמים בחיים צריך לעשות פשרות בשביל להשיג את המטרה. חבירה ללבני היא פשרה. אני לא רוצה שזה יקרה, מצד שני אני רוצה שיהיו לו כמה שיותר מנדטים.

- בהחלט אירוני, כנראה שהוא לא באמת רוצה לרוץ איתה. ומעבר לזה אני חושב שמי שהקים מפלגה עם פעילים ומטות ומערכת שלמה, לא ירצה לוותר ככה פתאום לפני שההשקעה יוצאת אל הפועל. בטח תסכים איתי בנוגע לזה. ללפיד יש אגו, אין ספק, לא רואה בזה פסול כרגע. חוץ מזה אין לי בעיה עם זה שהוא לא מושלם.

- היטפלות לקטנות, בדומה לדוגמה הראשונה. "מסוג האנשים" פותר לך את הבעיה. בכל מקרה הוא התנצל על הבלבול באופן רשמי. אגב, תראה לי פוליטיקאי שמודה בטעויותיו.

- לא הכרתי את זה. יכול להיות שזה נכון ויכול להיות שלא, 4 פסקאות בעיתון הארץ בוודאי לא מראות את כל התמונה. ישנה גם טענה שתהליך שינוי לוקח זמן, אם היתה מגמת ירידה לפני שנכנס לתפקיד אז הוא נפגע ממנה ולך תדע, אולי הוא מזער נזקים. אבל זאת באמת רק השערה, אני לא מכיר את הפרטים.

- יש לי השערות אבל אני לא בקיא מספיק במהות העניין, אז אני אשאיר לאחרים לענות לך על זה.

לגבי כל הכיוניים שהדבקת לו: אידיוט, בדיחה, ליצן, דמגוג מושתן וכו', זה לגמרי לא במקום ולא קשור. ודי מבזה את כל המעורבים, אפשר להיות ענייני בלי להכניס רפש.

אני תומך בו בעיקר בגלל הגישה שלו, פתיחות המחשבה ושקילה יסודית של דברים לפני החלטה.
אני לא חושב שהוא מרמה אף אחד, לא רואה אינטרס שיעשה את זה. בנוגע לאם יצליח לשנות אנחנו נראה. יש לו גם רשימה מאוד מכובדת ומבטיחה.

ידעתי.

כל הסתירות, כל השקרים הקטנים, הסילופים והסתם חירטוטים שיוצאים לו מהפה, לא ישנו את הדעה שלך עליו.
זה עצוב.

אתה צודק לגבי העלבונות שהטחתי בו, זאת לא רמה גבוהה במיוחד, אבל אני לא יכול אחרת.
כואב לי, זה באמת כואב לי, זה מרתיח אותי, זה מעציב אותי, זה עושה לי רע בלב, לראות איך אנשים מולכים שולל. לראות אנשים שבאמת רוצים לראות שינוי, אבל בכמה טריקים זולים ובובת פלסטיק מצודדת שמניחים מול עיניהם, מצליחים לגרוף מהם מנדטים שלמים, מנדטים שלמים שבלי ספק לא ישנו כלום ורק יחזקו את המערכת הקיימת, על כל מגבלותיה. זה עצוב לי לראות איך אנשים עושים כאלו טעויות ומצליחים כל כך טוב לעטוף את הטעות שלהם בהסברים ראציונלים. איך אנשים משכנעים את עצמם.
אני מצטער שאני מדבר באופן כה תקיף וכה חד משמעי. בדרך כלל, כאשר יש לי ספק קל שבקלים, אני לא מדבר בצורה כזאת, ושוקל את מילותי עשרות פעמים עד שבדקתי ווידאתי את כל העובדות. אבל במקרה הנוכחי, אין לי כל ספק, שאתה והחברים פה בפורום שמאמינים ביאיר לפיד ובממלכת הבינוניות שהוא מייצג, פשוט טועים בגדול. זה כל כך ברור, זה כתוב באותיות קידוש לבנה על כל הקירות האפשריים, זאת אמת כל כך חזקה וברורה שאין לי שום עכבות בעניין הזה.

לפיד הוא חרטטן. הוא מדבר יפה מאוד ועושה רושם נפלא. אבל כל פעם שאני או מישהו בודק את הנאומים שלו, את העובדות שהוא מציין, תמיד מוצאים שרוב העובדות פשוט לא נכונות, וגם, למרות שהרושם הכללי מעולה, השורה התחתונה עמומה יותר מפוק אחרי שעה.

הנה דוגמה אחת מיני רבות לבדיקה כזאת.
http://www.hahem.co.il/friendsofgeorge/?p=2833

הגישה שלו היא אחלה. יש לו אחלה יכולת להצביע על בעיות. אין לו שום יכולת להצביע על פתרונות. לגבי "שקילה יסודית של דברים", אתה תצטרך לסלוח לי... אני לא יכול לענות לזה... הדברים לעניות דעתי מדברים בעד עצמם...
זהו להיום...
זה ממש עושה לי חררה לדבר על זה...

אנחנו מסתכלים על זה אחרת פשוט,

עם רוב ה"סתירות" שהצגת אני לא מסכים. ובכל מקרה טיעונים מהסוג הזה, בדיוק כמו אלה שמוצגים בתמונה שפרסמתי, הם שטחיים ומתמקדים בטפל. התמונה הגדולה היא אחרת. אצל כל אחד תמצא סתירות ברמה כלשהי, גם אני לא חף מחלק מהדוגמאות שאציג בהמשך בעמוד הפייסבוק שלי להתנהגויות מגוחכות וצבועות. השאלה היא מה רואים בראייה מעמיקה וכוללת.
דרך אגב, זה אמנם לא מצדיק את קיומן של סתירות, אבל אני לא רואה אף פוליטיקאי אחר שעושים לו את מה שעושים ללפיד. היטפלות וניסיונות להציג דברים באופן שלילי לא נעשים כלפי אחרים באותה מידה, רחוק מזה אפילו.
אם היו שואלים את כל אחד מהתמודדים לכנסת (בכל רשימה) על הרקע שלו, על פעילותו בעבר, הישגיו ודעתו בנוגע לכל נושא שרק קיים, היינו היום במצב הרבה יותר טוב במדינה. אבל משום מה כיף לחפש את לפיד, ובאופן לא חיובי. ולמרות שבאתר שלו מפורטות תוכניות ועקרונות שלא תמצא בהיקף כזה ברוב המפלגות האחרות.

את הפיסקה השניה שלך אפשר להחיל על המפלגות האחרות. אני מקשיב לכל ראיון שאני מוצא עם מישהו מ"יש עתיד" וגם לעימותים עם חברי מפלגות אחרות. אתה יכול לראות הבדלים ברורים בסגנון הדיבור ובמסרים שמועברים. לא רואה בזה טריקים זולים, ואם אתה כן, אתה יכול להיכנס לאתר שלהם ולקרוא את התוכניות שלהם מלוות במינימום סיסמאות.

אם תוכל להראות לי את הכתובת הזאת שעל הקיר, אקח אותה בחשבון. לא קיים אצלי חוסר האמון הבסיסי בכל מילה שיוצאת לו מהפה, כפי שאני רואה אצל רוב המבקרים שלו. הבחירה שלך למי להאמין ולמי לא זאת בחירה שלך נטו. אני מקווה שהקריטריונים שלך לבחירה הזאת שווים כלפי כולם.

אם אתה מדבר על הסרטון שמסתובב של ב. מיכאל בתיק תקשורת, אז זה בדיוק הטפל עליו אני מדבר. היטפלות קטנונית וטפשית, שבוודאי שלא מפעיל אותה על אנשים הקרובים יותר לדעותיו.
הלינק שנתת ישן וכבר בפסקה הראשונה לא רלבנטי. מעבר לסלידתי מהסגנון של הכותב, הציניות, הזלזול והיהירות שלו, הוא שוב מחטיא את המסר ונטפל לעטיפה (גם העטיפה חשובה כמובן, רצוי לדייק בפרטים וכדאי שיתן תשומת לב נוספת, אבל המסר הוא העיקר). זה מה שעושים כשרוצים ללכלך ולא לדבר לעניין. בפוסט אחר שלו הוא עשה זאת על שי פירון, מה שגם היה שקר מוחלט.

כנראה שאנחנו חלוקים על הפתרונות, וזה בסדר.
לדעתי כל הבעיות שלנו יפתרו מהליך מעמיק במערכת החינוך. כל בעיה שתיקח ואיך שלא תסובב אותה, תגיע לזה שהבעיה מתחילה בחינוך.

המחבט

New member

hoshe

New member
לאור ההיסטוריה של מפלגות מרכז - כמה זמן...?

כמה זמן לדעתך המפלגה הזו תחזיק מעמד?

או: היש עתיד ל"יש עתיד"?

וגם: האם מקובלת עליך הקביעה שזו מפלגה סקטוריאלית של מעמד הביניים-פלוס?
ואם כן - האם בכך "יש עתיד" תורמת לפילוג החברה הישראלית?
(כמו כל מפלגה סקטוריאלית אחרת)

אני מקווה שהרבה זמן

ושתפתח מגמה שתעודד אנשים טובים נוספים להצטרף כדי להשפיע.

גם אם תחזיק רק 4 שנים, זה עדיין שווה מבחינתי.
כל מפלגה היתה חדשה פעם. חלק שרדו, חלק פחות. אם לא ננסה, אז מה כן נעשה? נמשיך להצביע לרע במיעוטו? ללפיד אני לא אצביע כברירת מחדל, אלא כי אני באמת מרוצה, זה לא דבר טריוויאלי בכלל.

לדעתי לא, המפלגה יוצאת כנגד תרבות השבטים, זה מפורר את החברה הפיצית שלנו.
אם נתעקש להגדיר את קהל הבוחרים בכל זאת, אז אפשר להגדיר אותו כרוב האוכלוסייה. זה לא סקטור. אני בטוח שהדאגה של המפלגה ליצור שיוויון אמיתי בחברה יצור פחות חלוקה כזאת לסקטורים ויתן תקווה מחודשת לאופי של המדינה.

"אם לא ננסה, אז מה כן נעשה?"

הצעה-

תצביע למפלגות עם אידאולוגיה.
תצביע מרצ, תצביע חד"ש, תצביע איחוד לאומי. למישהו שאומר משהו ברור לכאן או לכאן.

קיצוניות איננה יתרון, ומורכבות איננה חיסרון.

זה שאתה מעדיף לא להקשיב/לקרוא לא אומר שאין מה להגיד. (ראה תמונה)

Bragi Boddason

New member
לתמוך בלפיד זה חלק מתסמונת הישראלי המטומטם.

זה מאוד משעשע אותי כמה הישראלים מתנהלים בטמטום. אתם תומכים בלפיד כי הוא קונצנזוס, לא כי אתם באמת מסכימים איתו, וכמו שרשום בשרשור למטה ובדיון ביני למנהלת הפורום הזה, אתם אוסף כבשים תמימות שהן לא יותר מחלומו של כל פוליטיקאי. בוא אני אסביר לך למה לפיד לעולם לא יביא שינוי - זה כי הוא לדקה אחת לא טורח להתבונן בבעיות האמיתיות של הארץ, שהרשימה מטה מהווה רק חלק מזערי מהן -

1. אנחנו מדינה במצב של עודף אוכלוסין. אנחנו מדינה עם ריבוי טבעי גבוה ומדיניות הגירה המבוססת על אידיאלים שהיום מהווים לא יותר מנעץ שחודר עמוק לבשר (כי לייבא כל כמה זמן איזה שבט יהודי נידח מאיזה חור זה רעיון כל כך טוב למדינה עם שטח מועט). אם כעת אתם מתלוננים על המחירים, גם אם יצליחו להוריד את מחירי המחייה, הירידה תהיה זמנית בלבד. עם הזמן אנחנו נגדל, ולמדינה משאבים מוגבלים (בפרט שטח, לכל האנשים הקוראים לדיור מוזל). מה הפתרון? להנהיג מדיניות הגירה של מדינה מערבית ממוצעת (כי מה לעשות, ישראל היא לא מדינה בעלת שטח של רפובליקה מזרח אירופאית ממוצעת שיכולה להרשות לעצמה לחלק דרכונים על ימין ועל שמאל), ולקצץ מיד את קצבאות הילדים כך שמעבר ל2-3 ילדים (מה שדרוש לצורך פירמידה דמוגרפית תקינה), מי שיעשה עוד ילדים יצטרך לממנם מכיסו.

2. לישראל אין חוקה וכללי משחק מוגדרים בכנסת, ואפשר תיאורטית (ולאור הכנסת האחרונה, אפשר לראות שגם מעשית) לבטל את בג''ץ ואת הדמוקרטיה ברוב רגיל בכנסת. אמנם לפיד כן מקשקש על חוקה שתבוא דרך הסכמים בחברה הישראלית (מילה יפה לכניעה לדתיים, או במילותיו של לפיד - "לייצג את כולם"), אך עד שהוא לא יאמר בדיוק מה רוצה בחוקה הזאת, אלה הם לא יותר מדיבורים באוויר.

3. ישראל נמצאת במצב מלחמה נצחי, ולביטחון יש מונופול על הכל. בנוסף על כך, ישראל עושה את המקסימום כדי להפוך נסיגה מיהודה ושומרון לבלתי אפשרית מבחינתה (במילים אחרות, הרחבת התנחלויות), אלא אם כן בסוף יחליטו לבצע נסיגה בנוסח הנסיגה הצרפתית מאלג'יר. אם נתעלם לדקה שזה יוביל בטווח הרחוק למדינה דו לאומית (ובטווח הקצר לאפרטהייד או אתנוקרטיה לכל הפחות, ולמלחמה נוסח יוגוסלאביה במקרה הרע), הבה ונסתכל כמה כסף אותם היישובים עולים לנו. אתם יכולים לנחש לבד שהרבה, וזה בלי לדבר על כל מני דילים לגבי גנבי אדמות שככל הנראה נמצאים מעל לחוק. הגיע הזמן שהם יעופו משם ושרק צה''ל ישאר שם, אני מבטיח לכם שזה יקל על המיסים של כולנו. אבל לקרוא נגד ההתנחלויות יפגע בקמפיין של לפיד בחברה פשיסטית כמו ישראל, נכון?

4. הדת לא מופרדת מהמדינה. זהו מתכון לאסון, בפרט שנתח הדתיים באוכלוסייה גדל והכסף שהולך אליהם גדל בהתאם. כבר עכשיו הסיבה היחידה שיש מתנחלים ביהודה ושומרון (ראו 3) היא בעיקרה משיחית-לאומנית מטורפת. זה עולה לנו כסף. זה בלי להזכיר את מערכות החינוך הנפרדות והסקטוריאליות בארץ שכולן חיות על חשבון החינוך החילוני. אין תוכנית מסודרת.

5. צה''ל פרה קדושה שמפחדים לגעת בה. בואו נודה, גיוס חרדים לצה''ל זה אחד הדברים המטומטמים ביותר שניתן לעשות. חשבתם לדוגמא כמה זה הולך לעלות לנו עם כל ההתאמות המיוחדות שהם ידרשו, ופתיחת עוד תוכניות לחרדים? לדקה אחת חשבתם כמה תקציבים זה יזלול? לא, נכון? אז אולי במקום לקרוא לגיוס חובה לכולם לצה''ל או לש''ל (כאשר יש עודף כ''א בצה''ל) תבצעו רפורמה כלשהי במודל הגיוס שבמקום להעמיס על המערכת תהיה גם יותר שוויונית ויותר יעילה? אבל הרי ללא צה''ל, איך כולנו נעבור בכור היתוך ונהיה עם אחד? כיצד יוכלו קצינים להסתדר כאשר ארבעה חיילים עושים עבודה של אחד? וזה בלי להכנס לעניין שכל פעם שמדברים על קיצוץ בביטחון ישנו איום במלחמה, כאשר כל השאר נשחק. החינוך נשחק, הרווחה נשחקת, וכיו''ב. אך עזבו, זה שכולנו נהיה עם אחד או איזה פיקציה בסגנון הזה שרווייה בברברת לאומנית זה הרבה יותר חשוב. הרבה יותר חשוב ש"כולנו נהיה עם אחד" מאשר לייעל מערכות. וזה בלי להכנס על המונופולים של איגודי עובדים בארץ, שהוא שערורייתי למדי.

אבל עזבו, תמשיכו לתמוך בלפיד. תמשיכו לדבר על אידיאלים נלעגים שלא מחזיקים מים. רק עשו טובה, אם אתם בכל זאת מחליטים לתמוך בקריסתה של ישראל בדמות מפלגות קקיוניות כגון הליכוד ביתנו, הבית היהודי (או איך שלא קוראים ללובשי החולצות החומות, סליחה, כתומות), יש עתיד, ש''ס, וכיו''ב מזיקים, תעשו את זה מספיק לאט כך שלאנשים השפויים יהיה זמן לעוף מהמקום הזה שאתם מחרבים בכזאת גאווה.

לפיד לא קונצנזוס.

תסתכל בסקרים ובטוקבקים זורעי שנאה, ותבין שהוא לא. ביבי יותר קרוב לזה.

1. אני לא מסכים עם ההנחות, התחזיות והספקולציות כאן, אתה מתאר תסריט די מדויק, באופן קר אפשר לקבוע שהסיכוי שלו להתגשם לא גבוה.
גם הפתרונות שאתה מציע (אני בטוח שאתה יכול לפרט עליהם עוד, אבל לגבי אלה שהצגת-) נראים לי כמו איזה פיתרון נקודתי שלא באמת פותר את הבעיה, מה גם שאני לא מסכים עם זווית הפעולה הזאת.

2. לא ביקרת כאן את לפיד בעצם. באופן אישי אני לא בטוח שחוקה היא הפיתרון, אבל וריאציה כלשהי של העניין נראה לי כפיתרון נכון.

3. לא. (ואני מתנגד לקביעה כי החברה שלנו פשיסטית). באתר של המפלגה יש תוכנית מפורטת וכתוב איזה גושי התיישבות ישארו ואיזה לא. נראה לי שגם תוכל להסכים איתה. אם יש לך ספק, אני מסכים שהבטחון הוא גורם שבעדיפות עליונה בישראל. ובנוסף, תיארת את המצב הקיים שהוא לא טוב, וגם על זה יש הסכמה, גם מצד לפיד.

4. אין תוכניות מסודרות כרגע במדינה. ל"יש עתיד" דווקא יש תוכניות מסודרות בנושא. בנוגע להפרדת דת ומדינה לא בדיוק אמרת לאן אתה שואף. החזון של לפיד הוא מקובל עלי. אני לא רוצה מדינה דמוקרטית ללא זכר ליהדות, אחרת אלך לגור בנורבגיה. מדינה ציונית שפויה ומתחשבת זאת מדינה שאני רוצה לחיות בה. למען הסר ספק אני ממש מתנגד לכפיה דתית, וצריך למצוא את המקום בו אנשים ירגישו חופשיים לחיות את חייהם ועדיין המדינה תהיה יהודית.

5. אתה טועה כי לא הקשבת לתוכנית של המפלגה. מדובר גם על שירות אזרחי. יש את הדוגמה המנצחת של לפיד שמדבר על התנדבות חרדים לתמיכה בניצולי שואה, לשבת איתם ולדאוג שהסיפור שלהם ישמע. ובתוכנית כזאת יש כל כך הרבה ממה שצריך להיות פה, יש קירוב לבבות ועזרה לזולת, גם חיסכון כלכלי קיים פה. אגב כלכלי, לפיד מדבר על ישום התוכניות לשירות שווה ללא חורים בתקציב.

נראה לי שהקשבת לאנשים שאמרו לך את דעתם הלא מבוססת. אני מציע לך לצרוך את הדעות שלך ממקור ראשון. אם שמת לב הפנתי אותך לאתר שלהם לאורך כל ההודעה. אז אל תאמין לי, לך להקשיב לרעיונות בעצמך.

Bragi Boddason

New member
דיברת הרבה לא נתת תשובה

1. אני רוצה את הסיבות בגללן זה לא יתגשם.

2. אני ביקרתי את המערכת בארץ באופן כללי. לפיד הוא חלק מהתסמונת הנ''ל. לפיד עצמו איננו קונצנזוס, אבל הוא משווק את עצמו כ"של כולם". וכולנו יודעים מה קורה לפוליטיקאים כאלה, לא?

3. נכון, כי בישראל הלאום הוא לא מעל הכל. כי הרשימות המובילות לבחירות לא נוטפות מלאומנות ושנאה.
הביטחון בעדיפות עליונה זה דבר אחד, מכאן ועד מזללת הכספים והסירוב להתייעל זה סיפור אחר. ולא, פעולות שיטור בהתנחלויות לא נראה לי כביטחון אלא כבזבוז כסף.

4. לאן אני שואף? ללאומיות יהודית חילונית. חד וחלק. ניתוק הרבנות וניתוק החינוך הדתי בארץ. מי שרוצה חינוך כזה שיממנו מכיסו. דת מופרדת במדינה, לאומיות חילונית שאיננה לאומנית. זה מה שאני מאמין שיהיה בריא כאן. הדת תורמת כמויות של נזק בינתיים, ואם נדייק, דברים טובים היא לא מוציאה מקרבה במהלך כל קיום המדינה.

5. אחחח, אתה לא קראת עד הסוף, נכון? לחייב בשירות אזרחי זה מטומטם באותה מידה. אם לא צריך כל כך הרבה אנשים, חשבת על זה?
אין תפקיד המדינה לעזור בקירוב לבבות. הדבר היחידי שאני מסכים איתך כאן זה ניצולי השואה. ושירות שווה ללא חורים בתקציב? איך זה הולך לקרות בדיוק? כי העלויות יעלו אם תכריח עוד אנשים לשרת, אלא אם תוריד את הכסף שחייל/ש''ל מקבל בחודש ל0.

בינתיים לא ענית על אף טענה, רק נתת כמה משפטים ריקים מתוכן.

השבתי נקודתית, תשובות מלאות נמצאות באתר שלהם

אני ניסיתי לתת לך מענה למה שכתבת בתקווה שכדי ליישב את כל שאר התהיות, באמת תלך לאתר שלהם ותקרא, או תקשיב לאיזה נאום או ראיון. אני לא נציג של המפלגה, הרבה מהשאלות שלך פשוט נענות שם.
1. הנה כמה נקודות: הנגב ריק, לא רואה עודף אוכלוסין. אז בעצם עם מדיניות הגירה שונה אפשר למנוע את כל התסריט מראש. התחזית שלך על הורדת מחירים מבוססת על הרגשה בלבד, לא רואה למה זה יקרה.

2. איך לפיד חלק מהתסמונת בדיוק? עוד לא היתה לו ההזדמנות להשפיע וכבר הכרזת עליו כנכשל? ואתה מנסה להכליל אותו עם "כאלה", לא שותף לקביעה הזאת ולדעתי היא גם בכלל לא מבוססת. כל איש עומד בפני עצמו. אותך לא נפנפתי עם "כל השמאלנים האלה לא מבינים כלום", כי זה חסר משמעות.

3. איך זה קשור למה שלפיד מציע?

4. לא מבין איפה אתה רואה כאן אי הסכמה. אני רואה 95 אחוז הסכמה.

5. למה אתה חושב שלא קראתי? מי אמר שלא צריך? יש הרבה מקום למתנדבים בשירות ממגוון סוגים. ההתנדבות לניצולי שואה זה בגדר השירות. זה לא תפקיד המדינה אבל היא מרוויחה מזה בצורה שלא ניתנת לכימות. שוב, תשובות לשאלות אלה נמצאות באתר שלהם.

אתה משליך את התסכול שלך מהימין על לפיד, ושלא בצדק.
אני שוב שולח אותך לאתר "יש עתיד" לקרוא את התוכניות. אולי אז תרגיש שדווקא כן עניתי לך.

Bragi Boddason

New member
ושוב

1. והאם בנגב יש תשתיות לתמיכה באוכלוסייה גדולה? לא. וכאן נשאלת שאלה נוספת - האם אתה רוצה לחסל את כל שטחי הבר במדינה, בהנחה שאפשר לייצר תשתית כזאת (מהלך של עשר שנים לכל הפחות עד שזה יהיה אפשרי)? זה ששטח ריק לא אומר שצריך לבנות בו מעל לכל ביקורת, ובריבוי הטבעי הנוכי זה מה שיקרה.

2. יאיר לפיד מסמן את הטמטום. במקום לדבר בלשון ברורה בעד אידיאלים כאלה הוא נותן מצע מעורפל למדי שאפשר למתוח אותו לכל כיוון בו תנשוב הקואליציה. אני חושב שצריך להיות מאוד תמים כדי לא לקרוא בין השורות האלו.

3. זה קשור מהסיבה שלפיד מפחד להיות מהפכן בדעותיו, ולקרוא לריאל פוליטיק. אני אישית לא רואה מה ההבדל בין המצע שלו למצע של מפלגות אחרות שמתקראות מרכז, ובפועל כל השימוש בהם הוא מחממי כיסא.

4. 95% הסכמה? אצל מי בדיוק? ואיך זה משתלב עם זה שלפיד קבע רב במקום שני (ועוד איזה רב... הומופוב מהמסיון בשם צהר שאתה יכול לקרוא בדיון למטה בדיוק מה הוא חושב בעניין כפייה דתית). איפה לפיד קורא גם במצע שלו להפרדת דת ומדינה בצורה שתיארתי? זה "שיש הסכמה" לא אומר כלום מבחינתי, אני רוצה הבטחה בכתב.

5. למה? כי אתה ממהר לקרוא לשירות אזרחי בלי להשיב באמת לטענות שלי בדבר עודף כוח אדם. קראת את הנתונים בשלל וועדות שאומרות שיש עודף כוח אדם? חשבת על זה שאולי הפיתרון הנכון הוא לבטל את מסגרת החובה ולעבור לחצי חובה במקום לזרוק את העודף הזה על השירות הלאומי (ואתה באמת רוצה את העומס הזה בשירות לאומי רק בגלל אידיאל?)? (ולא, אני לא בעד צבא מקצועי). המצע שלהם הוא לא ריאל פוליטיק, ולפיכך, יכול להוות אחלה של נייר טואלט שירד לביוב עם שאר המצעים בזמן שנשאר למדינה הזאת.

התסכול שלי הוא לא מהימין, כי גם השמאל הישראלי מטומטם באותה מידה. התסכול שלי הוא שאף אחד, כולל אבירך לפיד, לא חושב לטווח הארוך. אף אחד כאן לא חושב ריאל פוליטיק, וחוץ מהמפלגות הסקטוריאליות (היה רגוע, בקרוב אנו החילונים נהפוך לסקטור) שבהדרגה הולכות ומתעצמות, כולם מנסים להתחבב על כולם בצורה שלא תעבוד ולא יכולה לעבוד.

לסיכום:

1. אולי הנקודה היחידה שלך ששווה דיון מעמיק, כי היא לא מדברת בירידה לקטנות ולכלוכים שטחיים. לא יודע אם יש פוליטיקאי שמדבר על זה בכלל. אני מבין בזה מעט ואני מגיב למעט שאתה אומר. שווה להעלות את זה לדיון בדפי הפייסבוק של הפוליטיקאים.

2. לכלוכים מיותרים. זה שאתה לא יכול להדביק עליו תווית "שמאל" או "ימין" או תוויות אחרות שנוהגים להדביק, לא אומר שזה מעורפל. אני חושב שצריך להיות מאוד ציני כדי להגיד דברים כאלה.

3. אין מפלגות אחרות שמתקראות מרכז. יש את לבני ואין לה מצע. אם אתה חושב שלפיד בא לכנסת בשביל כיסא, חזרנו לנקודת ההתחלה, וחשבתי שעברנו אותה.

4. האמת שהתכוונתי שההסכמה היא בינינו. אבל זה לא סותר. "רב" לא שווה בהכרח "כופה את דתו על אחרים", תקשיב לו לפעמים. ובנוגע להומואים, זה רק מראה כמה אתה לא מיודע ומסיק מסקנות ביהירות: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4302571,00.html
לפיד קורא להתחשבות ושיתוף פעולה. יש כאן ציבור דתי גדול, אתה לא יכול למשוך לקיצוניות של הפרדה מוחלטת, אלא צריך ליישם פתרונות מקומיים. כמו תחבורה ציבורית בשבת בישובים עם רוב חילוני (הרב פירון תומך בזה אם שאלת).

5. אני יודע על בשרי שיש מחסור חמור בכ"א אדם בצה"ל והתנהלות שגויה באופן כללי בעניין הזה. נראה אותך אומר לי שיש מספיק כ"א בבתי חולים. המצע מדבר על רפורמה באופן השירות. והוספת גם לכלוכים מיותרים...

בשורה התחתונה, עם פסימיות קשה להתווכח. אם אתה חושב שהוא יעשה רק רע, זה לא משנה מה אני אגיד וגם לא מה הוא יגיד. למרות שאולי תגלה שהוא בעצם אומר הרבה דברים טובים מבחינתך.

Bragi Boddason

New member
ואני אחזור -

2. לא לכלוך מיותר, אתה מוזמן לבדוק בהיסטוריה. המצע שלו לא מספיק ברור כדי שיהיה ניתן לומר עליו שהוא לא בא עבור זה. למרות שזה בסדר, בפוליטיקה בארץ גם אם יש לך מצע בארץ אתה בא עבור הכיסא, ראה ערך טומי לפיד.

3. ראיתי את הכתבה הזאת. הוא עוד לא חזר בו מדברים אלה, וכל עוד אלה ארגוני להט''בים דתיים זה לא שווה דבר וחצי. אני רוצה התבטאות ממנו שהוא שינה את דעתו שאומרת שהוא חוזר בו ממה שאמר בנושא, עד אז מה שהבאת זה מס שפתיים נלעג למדי. שלא לדבר שככה או ככה הוא נציג מיסיון, ומבחינתי זה פוסל אותו בלי קשר לדעותיו בנושאים אלה.
אבל תסלח לי, המצב הנוכחי הוא התחשבות בדתיים. במצב הנוכחי מתחשבים רק בהם. התחשבות בהם אומרת כפייה נגדנו, זה מה שאתם לא מבינים וזאת הרעה החולה. שיתחילו להפנים שכמו שבברוקלין אין להם בעיות הגיע הזמן שגם כאן הם יתאפסו על עצמם. לא יהיה שיתוף פעולה איתם מהסיבה הבאה - הם רוצים עוד. אתה לא מבין שהבעיה שלהם היא לא שיש תחבורה ציבורית לידם, אלא זה שיהודים אחרים לא שומרים מצוות. ועד שלפיד לא יבין את העובדה הזאת הוא פשוט מוכיח שהוא לא מבין את כללי המשחק.

5. אני גם יודע על בשרי שיש הרבה מקומות עם עודף. ומה הקשר? חוויות אישיות זה לא תוצאות וועדה שחקרה את הנושא. אתה לא יכול לשלוח לבית חולים אדם בלי הכשרה רפואית. שירות לאומי זה לא תחליף לכוח אדם מיומן. אם יש מחסור בצוות רפואי בין אם אחיות, רופאים, מטפלים וכיו''ב שיפתרו אותו בלי להביא ילדים שרק סיימו תיכון ולא מבינים דבר וחצי שיהיו עבדים. כל מה שניתן לעשות עם אנשים כאלה שם הוא לתת להם להיות פקידים בקבלה או לחלופין אם יש להם מעט ידע, להיות באמבולנס. לא מעבר.

למעלה