ענייניי חתולים

hadar146

New member
ענייניי חתולים

מה לעשות במקרה שחתולה באה בשביל שאלטף אותה בערך ל2 דקות מקסימום ואח"כ יכולה להתנפל ולשרוט.אפילו את בעליה,וכל מי שמלטף אותה באותו רגע. מה גם ,היא חתולה שלקחנו והבאנו אותה מהרחוב,היא הייתה גרה עם אימה ואחייה ואחיותיה במפעל נעליים.אז בקיצור לקחנו אותה כחיה פראית מטבע,לא מחנות.אז יש לה אופי פראי.גם עם הכלב בביתנו היא רבה כל יום.היא קטנה והוא גדול יחסית אליה והוא מפחד ממנה שתשרוט אותו.

gandu

New member
חתולה שורטת

גם החתולה האחרונה שאימצתי התנהגה ככה בהתחלה, אני חושבת שזה נובע מחוסר ביטחון. בכל מקרה זה מתמתן עם הזמן. היום כמעט שנה אחרי האימוץ היא הרבה יותר עדינה ניתן ללטף אותה יותר והנשיכות/שריטות הרבה יותר עדינות. אני בדרך כלל בוחנת אותה היטב כשאני מלטפת וכשאני רואה סימן להתקפה קרבה אני מפסיקה או מרחיקה את היד ואם היא תרצה שאני אמשיך היא תיתן סימן, כמו להתחכך בידי.

hadar146

New member
לgandu

חתולה שלי היום בת 8 שנים ולקחנו אותה מהמפעל שהייתה בו כשהיא הייתה בת שנה. בהתחלה היא הייתה פראית מאד,אבל לאט לאט התנהגותה התמתנה,אבל עדיין אי אפשר ללטף אותה הרבה זמן.כי אז היא מתחילה לשרוט.אבל כשהיא באה שיילטפו אותה ,זה כיף.

B0NB0N

New member
למה לכפות עליה ליטופים?

כמו שאנחנו לפעמים לא רוצים שיטלפו או יגעו בנו, מכל מיני סיבות - כך גם החתולים. כדי לנסות לפתות אותה לרצות ליטופים, שתבוא מעצמה. אחת השיטות היא למרוח על הידיים טונה או אוכל רטוב וזה יפתה אותה לבוא אליך ואז גם לתת לך לגעת בה, אבל לחכות שהיא תסכים. מותר לה לרצות או לא לרצות, נכון? כך אני הגעתי למצב, שכל החתולים שלי מרשים לי ללטף אותם מיוזמתי, אבל שוב, אני לא תופסת אותם לליטוף, אלא קוראת להם שיבואו אליי.

B0NB0N

New member
סליחה על שגיאות הכתיב....../images/Emo122.gif

כדי = צ"ל כדאי יטלפו = צ"ל ילטפו (מטלפים רק פרסות של סוסים
)

hadar146

New member
לBONBON

על מה אתה מדבר?לא כתבתי שאני כופה על חתולה שלי ללטף אותה.מאיפה הבאת את זה?

B0NB0N

New member
סליחה, אם טעיתי וקיבלתי את רושם מוטעה

לצערי, נתקלתי במשפחה שכפתה ליטופים על חתולה מפוחדת שהגיעה לביתם ובשל כך, החתולה לא הצליחה להתאקלם (וכמעט נזרקה החוצה) ואני רגישה בנושא. מתנצלת אם פגעתי ושמחה שאתם לא כופים ליטופים....

B0NB0N

New member
התכוונתי לרחוב, ומזל שגירגורים נכנסו לעניין

למרות שמצאתי להם פתרון גם במקום אחר.

irisFridman

New member
יש לי חתולה בת 10 שהיא בדיוק ככה...

וזה כנראה נובע מטראומה בילדות (היא הגיעה אלינו בגיל חודשיים במצב רע, וכנראה גם נפלה מגג) לא נראה לי שיש יותר מדיי מה לעשות... פשוט לתת לחתולה לחיות את חייה, להנות מהרגעים ה"שפויים" שלה, ולתפוס מרחק כשהיא חוטפת קריזה... אם זה ממש מפריע לכם - אפשר לפנות ליועצת התנהגות, יש גם יועצת בפורום, מרתה שכותבת תחת הניק "משתגעים על החתול" - אתם יכולים לשלוח לה מסר, ואולי יש משהו שתוכלו לעשות כדי למתן את התנהגות החתולה. אנחנו פשוט קיבלנו את המצב וזה שהיא כזאת...

למעלה