ערמוני

yoezer

New member
ערמוני

מה הסיכונים הכרוכים בניתוח להסרת הערמונית,מה תוצאות הלוואי? והאם מומלץ גם ללא מחלת הסרטן?

ניתוח הסרת הערמונית

אני מבין מדבריך שמדובר בניתוח ראדיקלי. אני עצמי סבלתי מערמונית מוגדלת מאד, דבר שהפריע לי מאד לאיכות החיים. השתנה כל חצי שעה. עברתי שלושה אורולוגים שתשובתם לא סיפקה אותי מפני שהם לא הצליחו להבהיר את הלוגיקה של עצותיהם. עברתי שתי ביאופסיות שליליות. אז הגעתי לאורולוג הרביעי ששכנע אותי לעשות ניתוח פתוח, אבל לא רדיקלי. בניתוח ראדיקלי ההסתברות לפגיעה בתפקוד המיני די ניכרת, ויש גם סיכון מסוים לשליטה בהשתנה. בניתוח לא ראדיקלי הסיכון נמוך בהרבה אבל לא אפסי. צריך לשקול היטב לשם מה מבצעים את הניתוח, ואני ממליץ להתיעץ לפחות בשני מומחים באופן בלתי תלוי. מה שחשוב זה לגלות אם יש ממאירות כי כזאת משנה את המשקל של ההמלצות. חשוב מאד גם להתחשב בגיל ובתנאים החיצוניים. פרופ' מצקין לא ענה זה עידן ועידנים. אם אתה רוצה עוד יעוץ האינטרט כדאי להכנס לפורום ערמונית ב"דוקטורס". שם דר' אריאלי גם עונה רק פעם בשבוע אבל התשובות שלו איכותיות מאד. אנא תן כמה שיותר פרטים. תוצאה של PSA של ביאופסיה אם היתה, כמובן גיל, תכיפות הטלת שתן, שארית שתן (לאו דוקא לפי סדר זה) תהיה בריא

ערמונית-ניתוח

ישנם שני סוגי ניתוחי ערמונית והתשובה שקיבלתה מדני מבלבלת מאד. ניתוח לא עקב סרטן- מומלץ רק לאנשים עם סבל -בעיות בהשתנה שלא מסתדרום עם טיפול תרופתי או למי שישנם סיבוכים כמו פגיעה בתפקוד הכליות כתוצאה מהחסימה הנגרמת מהגדלת הערמונית. תוצאות לוואי ה עדר שפיכה בסיום קיום יחסי המין וסיבוך מקומי כמו היצרות לאחר הניתוח המצריך הרחבה של צינורית השתן-השופכה. ניתוח רדיקאלי עקב סרטן מתבצע אך ורק כאשר יש הוכחה שאמנם מדובר בסרטן הערמונית. ההוכחה הינה בביופסיה של הערמונית. בניתוח רדיקאלי אשר הינו נרחב יותר מהקודם מסירים את הערמונית יחד עם בלוטות הזרע. סיבוכים הינם במנגנון השליטה על השתן במיעוט (5%) מהמיקרים ואובדן הזיקפה הספונטנית לקיום יחסי מין בלמעלה ממחצית המקרים.

למעלה