ערפדים, שדים ובני אדם

ketrina

New member
לאילן ושירה- אהלן!

אני כל פעם נדהמת מחדש איך יצאה סדרה בארץ שהיא כל כך מעולה ועוסקת בנושא הערפדים (ובעונה השניה גם בשדים) שאילו נושאים שלא רצו כאן אף פעם אלה תמיד יובאו. ישר כח! ולשאלות: 1.למה בחרתם שלערפד תהיה נשמה?מלבד שזה דבר מאוד לא שגרתי (נדלג על או שלא מאמינים שיש בכלל נשמה לאדם)-זה גם מאוד יהודי.הרעיון שנשמה יכולה לעבור למראה, להכנס לגוף אחר ולשכוח את שאר הגופות המארחים מלבד זה המקורי-מזכיר מאוד גלגול נשמות.משם הרעיון? 2.זו שאלה קצת טכנית אבל אשמח לתשובה, מסדר הדם ידע על ערפדים ואלה החליטה להתגלות דווקא לפניו.אחרי זה הערפדים יצאו מכלאי הסוד שלהם ונחשפו לעולם.ואז משהו לא הסתדר והם החליטו שהם מוחקים את כולם. מה שמביא לך שעכשיו הערפדים שוב מסתתרים וגם תלויים בבני האדם- מה הסיבה לבחירה כזאת?לא מצאתי רמז בסדרה שיסביר את המהלך שהיה כאן. 3. מדוע בחרתם לעמת ערפדים עם שדים ולא עם אנשי זאב?אנשי הזאב הם אלו שידועים בעיקר כאויבים לערפדים?? 4. דימה היה שומר מעיין הדול בר, והוצג לנו באצילות רבה. ועכשי מתברר שהוא חלק נחות מעולם השדים.מהו בעצם?מדוע הוא שמר על הדול בר של הערפדים? 5. שאלה אחרונה- מה משמעות השם דול בר? תודה רבה!

זה הכי חשוב??

הולכים בשמש, חבר'ה, יאללה, איך נכתבו סדרה על בית ספר שלי ביילכו באור יום, נעשה את כל הסדרה בלילה? מייבש קצת....הסברנו את זה בעונה הראשונה שזה שערפדים לא חיים בשמש זאת אגדה אורבנית כמו הרבה אגדות אחרות שהגיע הזמן להפריך אותה. חוץ מזה גם הערפדים עוברים אבולוציה, והשמש כבר לא מה שהיתה פעם...

קטרינה הגדולה

תודה על המחמאות, גם אנחנו כל פרק נדהמים מחדש זה בסדר זה הכי לא מובן מאליו, זה שבכלל אישרו לנו לעשות סדרה כזאת זה שהיא יצאה ככה וזה שאוהבים אותה, הכל הפתעה. שאלה מצוינת לגבי הנשמה של הערפד, ואין לי תשובה ברורה עליה, זה פשוט הסתדר לנו ככה, ברור שג'יגלנו ברעיון של גלגול נשמות אבל בכלל בהקשרים של סדרות אחרות, ואנחנו לגמרי בתוך העולמות האלו, אבל אני חושבת שלצאת לדרך לסדרה יומית עם דמויות שאין להם לב או נשמה זה מאד קשה כי אין להם כל כך לאן להתפתח, ערפדים,ככל שיהיו, עדיין אנחנו כותבים דרמה והיינו צריכים שיהיה להם מה לאבד ולהרויח. אודיי, את שואלת לגבי נקודמת המוצא של העונה השניה, חיפשנו סטטוס קוו חדש, שנפתח עונה שניה לא באותו מצב כמו בראשונה, מה שהבנו זה הרי שאלה התגלתה כבר, כולם יודעים עליה, הרי היא עשתה שלום בין המסדר לערפדים לבני האדם, והיא כבר נביאה וגם נגמר הדול בר, בכל זה היינו צריכים להתחשב, זאת אומרת שעכשיו המצב הוא כזה שמועצת הערפדים לשעבר עשתה שלום עם המסדר, הם דאגו שבני האדם יתרמו מנות דם לערפדים, אבל אפילו אמנון גרין בעצמו הבין שבני אדם, ההמון הרב, לא יוכלו לאורך זמן לתרום דם לאחרים בלי לבקש משהו בתמורה ושזה מצב נפיץ, ככה שהתרומות נאספות כביכול למחסן חירום ומועברות לערפדים ובני האדם נמחקו ולא יודעים על קיומם.גם החברים הכי קרובים של אלה אמורים להימחק עקב אותה החלטה אלא שהיא מחליטה שהם לא ומסכנת את כולם ואת עצמה. שאלת אנשי הזאב, בראש ובראשונה כי ההפקה בארץ לא היתה יכולה לייצר אנשי זאב ראויים שלמם, זאת עבודהת מחשב מורכבת ומסובכת וגולם היו צורחים שאנשי הזאב בדמדומים נראים יותר טוב ושעוד פעם העתקנו מכולם. הלכנו על זן חדש, אחר, מסוכן לא פחות, בקיצרו פשוט המצאנו משהו משלנו שלא מזכיר דברים אחרים, זה לא שיש לנו משהו נגד אנשי זאב, להיפך, אני מגדלת אחד כזה כחיית מחמד. דימה הוא דמות חידתית, ובעצם כבר בעונה הראשונה התברר שהוא יכול להיות כל דבר. הוא שמר על הדול בר כי הוא חיכה לראות שזה ייגמר כדי שיתחיל עידן חדש וכדי להיות עם היד על הדופקף, הדבר היחידי שמעניין אותו באמת זה להעיר את המלכה של השדים שהוא מאוהב בה עד עמקי נשמתו, ואם הייתם רואים את המלכה במציאות גם אתם הייתם מתאהבים בה. דימה הוא דמות מטורללת שנורא מצחיקה אותנו ואנחנו יכולים למשוך אותה לעד וכל פעם לשנות אותה, זה מה שכיף בכזאת סדרה. דול בר אם תהפכי את האותיות תקבלי רד בול, זה המצאה של אילן, זה מצחיק אותו הדברים האלה ומי אנחנו שנפריע. תודה

Indie62

New member
אה, באמת תהיתי לגבי הרד בול...

אז אני מניחה שגם "גיא זוהר" זה לא במקרה...

Indie62

New member
נראה לי שקראו לזוג בתוכנית "גיא" ו"זוהר"

בגלל גיא זוהר, מנחה בערוץ 10.

ketrina

New member
../images/Emo6.gif ואני לא מבינה למה כל פעם שאמנון אומר גיא

וזוהר -- זה נשמע לי מוכר. אבל הקטע עם הדול בל=רד בול הכי קרוע :)

היי שנכם,

כמה שאלות, איך נולד "רעיון" בכללי? כיצד נולד הרעיון של ליצור סידרה? האם אתה מחליט שאתה הולך לכתוב סידרה לנוער וחושב על הרעיון, או שבא לך רעיון הסידרה ואז אתה מתאים לקהל היעד? איך בדיוק מוצאים אותו לאור, למי פונים, למה פונים? האם חשבתם שהסידרה תצליח כל כך בחו"ל? היה איזה שהוא התלבטות בין אם למכור ל''יס' או ל'הוט'? ומדוע לא הסידרה לא הפכה לסידרה יומית לנוער בערוץ הילדים ? כשבאתם ל'הוט' עם הרעיון, מה הייתה תגובתה? מה תגובתכם בכל עייני 'דימדומים'? האם שאבתם משם רעיונות? בשלב הפיתוח, האם עלה הרעיון לנסות להתאים את הסידרה לקהל יעד יותר בוגר? ברמה של סידרת דרמה יומית [ הוט 3 בערב] קרה לכם מקרה ב'חצויה' שהיה לדעתכם רעיון גאוני, אך לדעת הממונים עליכם שזה לא ילך ויש להוריד את זה? קרה לכם באיזה שהוא פעם שחשבתם שעדיף לרדת מהרעיון? היה רגעי שבירה? אם כן מה הם. תוכלו לתת 5 טיפים ליוצרים/תסריטאים לעתיד? ועל התחום התעשייה בכלל? מה טוב ומה לא? מומלץ להכנס לכל לזה? האם צעירים, שלומדים את התחום בבית ספר, מתכוונים להמשיך את התחום ולעסוק בו כל חיו, יש מקום בגיל הצעיר באיזה שהוא הפקה? באיזה שהוא עבודה בתחום? יש לאחד מכן תואר? איך זה עזר לכם? אם זה מבחינת הרזומה, או מבחינת הניסיון. ולנגד, אם אין לכם תואר, או רזומה משומן, כיצד זה 'סגר' לכם דלתות , אם בכלל? זהו כעיקרון, המון תודה, על הזמן ועל היחס , ועל התשובות . מאור.

מאור היקר

איך נולד רעיון? הזמינו מאיתנו סדרה, ישבנו בישיבה המון אנשים וחיפשנו מה יגניב לנו את המוח, כשאילן זרק לאויר ערפדים, נהיה שקט שזה אומר שכנראה זה הדבר, ומאותו רגע התחלנו להתחפר ולחפש בתוך הערפדים איך אנחנו עושים משהו שיכול להחזיק מעמד המון פרקים ולהיות גם מצחיק וגם מותח, זה אתגר לא קל, אנחנו ממשיכים להתמודד איתו גם עכשיו. אני רואה שאתה שואל המון על איך זה קורה, משמע אתה רוצה לכתוב יותר מסקרן, גם אני וגם אילן לא הונחתנו מהירח, אילן עשה פיג'מות ואני כתבתי במליון סדרות אחרות, זאת אומרת שהזמינו אותנו לכתוב ואמרו במפורש סדרה לילדים, אנחנו חיפשנו בתוך ההנחיות את מה שיהיה הכי פחות משעמם ורגיל. כשאתה כותב אתה לא חושב על אם הסדרה תצליח בחול או בארץ או בכלל, אתה רק חושב איך אתה שורד את הפרק הבא, אנחנו לא חשבנו בכלל על שיווק ודברים כאלה, רק על איך אנחנו מסדרים את העלילה ככה שהיא תהיה מותחת והגיונית, הכי סיוט זה לגלות שמה שכתבת לא הגיוני ואז צריך לחזור אחורה ולסדר הכל מחדש. אני חייבת לציין שהוט הגיבו בחיוב מפתיע מהתחלה, אבל שוב, לא בגלל שזה על ערפדים אלא בגלל שהיה שם סיפור מספיק חזק, על ילדה שצריכה לגלות מיהי ואת הכוח שלה, סוג של אגדה, מי יכול להגיד לא לאגדה? אנחנו התחלנו לכתוב לפני שדמדומים עלה ככה שלא יכולנו לשאוב רעיונות, אם כבר התייחסנו זה לבאפי ולבלייד ולדברים יותר קדומים ולספרים על הנושא, בכלל אני חושבת שעדיף להיתלות בספרים מאשר בסרטים כי משם הדמיון יכול לעוף יותר רחוק. אף פעם לא נדרשנו להוריד שום דבר, היו פעמים מועטות שהעירו לנו על עודף אלימות או עודף מיניות והיינו צריכים למתן את זה בגלל שאנחנו סדרה לילדים, עשינו את זה בלית ברירה, מעבר לזה, בחיי שלא התערבו לנו בכלל, לכולם היה אינטרס שזה פשוט ייצא מצוין. היו לנו מליון רגעי שבירה, אני שבה ואומרת ולא כמליצה, בערך כל סצנה חדשה היא רגע של משבר, אחרי שהצלחת לכתוב סצנה טובה, אתה בטוח שלא תצליח לכתוב עוד אחת, זה ממש ללכת מסצנה לסצנה ולחפש את ההפתעה, מה שיפה כשכותבים בשניים זה שתמיד אחד נשבר והשני מסתכל עליו בבוז ואומר לו, יא אפס, אפשר לחשוב מה קרה ואז הוא מתרומם מהקרשים רק כדי שהשני יישבר בדיוק מאותה סיבה. יש לנו כבר דיליי קבוע, אילן נשבר ראשון, אני אומרת לו שהוא סתם היסטרי ושאני יפתור את זה ואז אחרי כמה שעות אני מתקשרת אליו חיוורת ואומרת לו שחייבים להיפגש כי יש בעיה. ככה 45 פרקים, נשמע כיף? טיפים ליוצרים? להפתיע את עצמך, לעשות משהו שעוד לא ראית, לא לפחד משום דבר, להקשיב לכולם אבל לדעת בתוך תוכך שאף אחד לא יכתוב במקומך ככה שבסופו של דבר האחריות עלייך, לעשות גם המון דברים שזה לא לגמרי אתה רק כדי להגיע למקום שאתה יודע שזה אתה, לכתוב הכל כי מכל דבר לומדים. אם מומלץ להיכנס? אם אתה אוהב לכתוב וזה מלהיב אותך אז ברור שכן, אם אתה נכנס בשביל הכסף או כל מיני סיבות קלוקלות אחרות, אני חושבת שזה יהיה מועקה. שנינו, גם אני וגם אילן לא למדנו תסריטאות בכלל, שנינו באים מעולם המשחק, משחקים פה הרבה גורמים, ניסיון, אומץ והרבה מזל. אני באמת חושבת שאם אתה נורא רוצה, תכתוב, תלח בסוף מישהו ירים את הכפפה. שיהיה בהצלחה רבה.

ושוב שלום לשניכם ../images/Emo8.gif

אני ComplicatedCutie מפורטל "הכורסא" וגם פה יש לי שאלות אליכם
האם אתם חושבים שקיימים ערפדים בעולם האמיתי ?
האם אתם חושבים לעשות עוד פרויקט טלויזיוני ביחד אחרי ההצלחה של "חצויה" ?
איזו עונה הכי אהבתם לכתוב את הראשונה או את השנייה ? שאלה המיליון דולר
אחרי כל השמועות היתכן שתהיה עונה שלישית לסדרה "חצויה" ? תודה, מאורה

../images/Emo190.gif תוספת לשאלה השלישית וגם עוד שאלה

* איזו עונה הכי אהבתם לכתוב ? ולמה..
האם חשבתם אי פעם לכתוב לעצמכם תפקידים בחצויה ? אם כן, אז איזה תפקיד הייתם רוצים לגלם ?

היי חברה שלי מאורה שאני לא מכירה

האם יש ערפדים, ברור שכן וגם פיות וטרולים ושדים וענקים וכל מה שמוצג בפנטזיה, אני מאמינה בכל, אם באמת יש להם שיניים או כנפיים או שאר דברים זה כבר סוגיה שונה, אבל זה שיש כאן מסביבנו עוד סוגים, אני חושבת שהחיים יהיו מאד משעממים אם לא נאמין ככה. אנחנו ממשיכים לעבוד ביחד, חצויה רק הבהיר לנו שאותם דברים מעניינים אותנו ושזה לא כזה פשוט למצוא מישהו שחושב ומרגיש כמוך ובעיקר מסוגל לכתוב איתך ולסבול אותך בקצב הרצחני שאנחנו אמורים לספק בו את הסחורה. עניתי על זה פעם, כשכתבנו את הראשונה, אהבנו את הראשונה ולא חשבנו שאי פעם נצליח לכתוב משהו יותר טוב שיותר נאהב. כשכתבנו את השניה התאהבנו בה, בדמויות החדשות ובישנות ובזה שכולנו גדלנו איתם ביחד, אני חושבת שבראשונה היינו יותר מפוחדים כי זאת היתה פעם ראשונה, בשניה כבר היינו טיפה יותר מנוסים אבל זה לא פחות מפחיד כי חוינו כל הזמן חרדת ביצוע. עונה שלישית, תלוי בצופים, לא? אם כולם נורא יאהבו, מן הסתם יזמינו עוד עונה, אני חושבת שאני אשמח להעביר עוד שנה בתיכון גרין.

הי הי

- ברור שיש ערפדים בעולם!!!!!!!!:) - אנחנו כבר עכשיו עובדים על כמה פרוייקטים ביחד, בלי קשר להצלחה אנחנו פשוט מאד אוהבים לכתוב יחד. - אני מאמין ששירה תחשוב כמוני. בעונה הראשונה היה משהו ראשוני ומגניב. אבל בעיניי העונה השניה היתה יותר מהנה. יותר מסובכת, יותר מפחידה. ובעיני גם כתובה יותר טוב. מה גם שנורא נהניתי להמציא את עולם השדים עם הכוורת והמלכה והציפורניים. לגבי עונה שלישית- לא יודעים - נראה אם אלה תצליח להתגבר על השדים בעונה הזאת :)

../images/Emo60.gifהשאלות שלי../images/Emo13.gif

מעין, מנהלת הפורום
רציתי לשאול איך בחרתם את הליהוק שלכם?? למה דווקא עמית פרקש?למה דווקא יון תומרקין??
ועוד שאלה אחת- מאיזה סדרות ערפדים הושפעתם בכתיבת הסדרה? "דם אמיתי" אחלה סדרה לדעתי

הי מעיין מנהלת הפורום

את הליהוק לא עושים רק אנחנו אלא קבוצה גדולה מאד של אנשים יחד איתנו. גם הבמאי המפיק ועוד... פשוט עשינו אודישנים ועד כמה שקשה לראות באודישנים. היה משהו מגניב באיך שהם עשו את הדמויות האלה. אני את דם אמיתי ואת דימדומים ויומני הערפד ראיתי כבר אחרי הכתיבה של חצויה אחד. אני אישית חובב את סדרת הסרטים "בלייד" "וראיון עם ערפד".

שחר5551

New member
היי שירה ואילן - שאלות

קודם כל רציתי להגיד לכם שהסדרה מאוד מושקעת, יש לכם דמיון פורה, ותמשיכו כך ! להלן השאלות: (רובן קשורות לתחילת העונה) 1. כשליאו אומר לאלה שהוא רוצה למחוק את עומר, זוהר, ניקי וההורים של אלה, וכל מי שיודע שהיא אנושית, שכחתם שליאו מחק כבר את זוהר פעם אחת כשחטף אותה בעונה הראשונה כשחשב שאמנון חטף את ארדק. האם מחיקה נוספת לא יכולה להזיק לה ולמחוק לה את כל הזיכרון בדיוק כמו שקרה עם אביה? 2. אם תבל היה ערפד, ואנה הייתה אנושית, איך היא יכלה לחיות מספיק זמן כדי ללדת את ארדק, פאתון ודינמור, בהפרשי שנים גבוהים כל כך? 3. שאלת המיליון - האם התחלתם לחשוב על עוד עונה ? אשמח אם תענו לי, שחר.

שאלותתD:

קודם כל אתם יוצרים מדהימיםםם!! :) והשאלות... 1.איך בניתם את הדמות של אדם? ואיך זה לעבוד עם לי בירן? 2. מאיפה באה השראה לסידרה? 3. באיזה מקום הכי נוח לכם לכתוב? בבית, בית קפה..? 4. יש דמות שהמצאתם ברגע האחרון? או שכל הדמויות היו ידועות מראש..? תודה מראששD: אורפז:)

למעלה