פאדיחה מקומית

fireman

New member
פאדיחה מקומית

לפני מספר חודשים קרה לנו בתחנה אירוע מאוד מעניין עם המנוף שלנו... תמונה אחת שווה אלף מילים....מצורפת כתבה מעיתון "כל הנגב"

DJNYC

New member
גם בתל-אביב זה קרה

לפני 7-8 שנים, בדרך לאירוע, כשהנהג לקח סיבוב... ולא סיים אותו. הנהג יצא שלם, המנוף... לא כל כך.. בכל אופן הגיע הזמן להחליף למודל חדש (אולי משהו משנות ה-70)

TAFD

New member
המנופים חדשים

המנוף שהתהפך כבר לא בשירות ממזמן (לא בגלל התאונה). 2 המנופים שמצויים בשרותי הכבאות ת"א הם חדשים ונרכשו ב 4 השנים האחרונות (אם אני לא טועה). ובקרוב אנחנו עומדים לקבל מנוף חדש נוסף. אין לנו מנופים משנות ה 70...

TAFD

New member
בערך......

יש לנו כמה רכבים, אבל אל תדאג אלה לא בדיוק הרכבים שיוצאים לקריאות בדרך כלל. יש לנו רכב חילוץ והצלה די ישן, אבל הוא מיועד רק לתאונות ממש רציניות ומשמש בעיקר כמחסן של ציוד חילוץ יעודי, בדרך כלל ניתן לחלץ לכודים מתאונות בלעדיו, אם זה מקרה מיוחד אז הוא יוצא, ודרך אגב, גם הוא עומד לסיים את דרכו בשירות ולהתחלף ברכב חדש. יש לנו גם רכב אספקת מים, שיוצא רק במקרה של תגבורת לשריפה שבה צריך יותר מים, בעיקר שריפות קוצים או שריפות פסולת גדולות, בכל מקרה הוא לא נותן מענה ראשוני לאירועים, זה לא התפקיד שלו וגם אנחנו אמורים לקבל רכב כזה חדש עם יותר מים אפילו. וחוץ מזה יש לנו עוד 2 רכבי כיבוי ישנים מהתקופה שציינת (אחד מהם הגיע אלינו מצה"ל לאחר שנלקח על ידו כשלל מהסורים ברמת הגולן במלחמת ששת הימים), אבל הם לא רכבי יציאה בדרך כלל, אלא אם יש מקרה חריג ו 6 מתוך 10 רכבי הכיבוי החדשים יותר שלנו נמצאים במוסך או מושבתים באופן זמני, אז יש צורך להכניס לכוננות את הרכבים הישנים, אבל זה נדיר ביותר. אם אתה רואה רכב כזה מסתובב בעיר אז רוב הסיכויים שהוא יוצא לאבטחה (גם זה בקושי) או למלא דלק. וכמעט שכחתי, יש לנו גם רכב שהוא מעין ארגז גדול, והוא משמש כנחש זרנוקים ענק (באורך של 2 ק"מ או משהו כזה), אתם יכולים לתאר לבד באיזה מקרים הוא יוצא...

DJNYC

New member
וואלה.

אני דניאל, הייתי אחראי צופי-אש לפני..משהו כמו 5-6 שנים

Amitg

New member
רגע... דניאל?

זה לא דניאל שהיה עם טל אחראי צופים בתל אביב במקרה?

TAFD

New member
אני חושב שאני יודע

זה התקופה שהיתה השריפה בבנק לאומי שלקחה דף שלם ביומן... או משהו כזה...

DJNYC

New member
כן, היתה השרפה בבל"ל

והיה את השריפה בלונדון מיניסטורס, והיו את השרפות בירושלים. ובבית אמריקה.

TAFD

New member
זאת היתה תקופה טובה, אבל...

אני שמעתי רק על השריפה בלונדון מיניסטור, מדברים עליה עד היום, אבל היא היתה ב 92, לפני כמעט 10 שנים. ושריפות בירושלים יש כל הזמן, כמעט כל שנה וגם בכרמל, כמעט כל מתנדב / צופה בתחנה עובר את זה מתישהוא... ב 3 השנים שלי היה את דיזינגוף סנטר (השריפה הגדולה מכולם), המיכלית + תחנת דלק בסלמה ומפעל למוצרי חשמל בבני ברק (השריפה הראשונה שלי).

or_k

New member
חחחחחח

אני זוכר את המקרה נראה לי דוד לי היה במשמרת שבה קרה המקרה

or_k

New member
כן אבל לא רק אחד......

יש כמה קרובי משפחה בתחנת ב"ש מסר ישלח אליך בקרוב......

תאונה דומה שהיתה בתל אביב

תאונה דומה היתה בת"א לפני מספר שנים (1994) אך בה היו מעורבים אנשים שנפצעו קשה. האירוע התרחש בשעת לילה מאוחרת(2:00) בצומת רוקח-נמיר ( צומת גדולה מאוד ליד תחנת שי). המנוף הגדול מסוג מגירוס (דגם ישן) דהר במהירות לשריפה בדירה במרכז העיר. כאשר הגיע הכבאי הנהג לצומת הגדולה עברה במהירות מכונית עם שלושה בני נוער צעירים שכפי הנראה לא ראו ולא שמעו את הסירנה ואת המנוף הדוהר לתוך הצומת. התוצאות היו הרסניות.. נהג המנוף שהיה לבדו סובב את ההגה שמאלה על מנת להקטין את טווח הפגיעה אך כתוצאה מכך הוא התהפך על הרכב הפרטי וקורות המנוף הכבדות מחצו את גג המכונית על נוסעיה. בנס לא היו אבידות בנפש אך פעולות החילוץ היו קשות מאוד ונמשכו שעות רבות עד לאור הבוקר. הבעיה העיקרית שהייתה לכבאים היא כיצד להפוך את המנוף מבלי למחוץ את נוסעי המכונית. ראוי לציין שסיכונים נוספים נלקחו בחשבון כגון דליפות ושלוליות דלק שזרמו מהמכונית והיוו סכנה ממשית להתלקחות. קושי בגישה לפצועים על מנת לתת טיפול ראשוני. הכבאי שנהג במנוף נפצע באורח בינוני ואושפז בביה"ח למספר שבועות. המנוף עצמו לא חזר מאז לשימוש מבצעי היות והנזק שנגרם לו היה מהותי. ובכן מאז עברו די הרבה שנים אני זוכר את האירוע טוב מכיוון שהשתתפתי בו והתמונה הזכורה לי הכי מכל היא תמונת הבחורים שהיו לכודים בתוך הגרוטאה המחוצה, חסרי אונים, מבוהלים ושלוליות דלק זורמות מולם ומאיימות ליצור התלקחות קטלנית. שמרתי איזה שהוא עיתון ידיעות אחרונות שבו תמונת שער של האירוע הזה ואני אנסה לסרוק משם תמונה ולהכניס לפורום. בברכה ליאור טהרני כיבוי אש תל-אביב-יפו

למעלה