פוליסת ביטוח

Dan Berger

New member
בחירת פוליסה נכונה

צרכי הפוליסה משתנים ממקום למקום, וצריך להכיר טוב את צרכי האזור כדי להחליט על פוליסה מתאימה.
למשל, אזור שחשוף לפגעי טבע רבים יצטרך כיסוי מפני הצפות. לעומת מקום אחר שהצפות זה דבר נדיר, אך יהיו שם צרכים אחרים.
&nbsp
בגדול אין תשובה ברורה לשאלתך. ותמיד תהיה התלבטות בין לרכוש כיסוי מקסימאלי (ואין לדבר סוף),
לבין הצורך להרוויח מההשקעה. שהרי נכס מבוטח שלא משאיר רווח, לא מועיל לנו במיוחד.
&nbsp
אך יש דברים בסיסיים שחובה להכליל בכל פוליסה.
* נזקי שריפה (בתים מעץ, ושריפה יכולה לכלות את הבית)
* נזקי צד ג׳ (בעיקר תביעות נזיקין של דיירים) נהוג לכסות בין $300,000-500,000
כדאי גם לשקול נזקי מזג אוויר, וכן נזקי גניבה שמתחלק לגניבה עצמה (צנרת למשל) לוונדליזם (קירות...)

Yisrael Harris

New member
מה חשוב לקחת בחשבון בכיסוי הפוליסה

הביטוח אמור לכסות אתכם מפי שני דברים
האחד: שהשקעתכם לא תאבד במקרה נזק (נשרף הבית שיהא לו כיסוי)
השני: נזקים שהנכס גורם לצד שלישי (מישהו החליק במדרגות ותובע אתכם על כך )

הנזק הראשון מוגבל לעלות השקעתכם ולכן נירצה לבטח בסך זהה, אם נבטח בית שנרכש/שווה 100,000 $ ב 200K זה יהא לשווא.
הנזק השני איננו מוגבל ולכן אנו רוצים לבטח בהתאם

בביטוח המבנה חשוב לקחת בחשבון 2 דברים,
האחד
אנחנו לא יכולים לבטח את הבית בסך שאיננו קשור לשווי למשל הבית שווה 100 ואנחנו מעדיפים לבטח ב 50 הסיבה חברת הביטוח לא תכסה אותנו עד 50 אלא תכסה אותנו עד 50% מכל נזק שלא יעלה על 50 כלומר 25 .
השני במקרה של נזק טוטאלי גם אם נבטח השקעה של 100 ב 100 אנחנו ניצא בהפסד - לדוגמא הבית נשרף קיבלנו צייק מהביטוח על 100 אבל אנחנו תקועים עם בית שרוף שלא שווה לתקנו כי עלות התיקון היא 200 ולא ניתן להפקירו הוא הרי מהווה מטרד ואנחנו נחוייב על ידי הרשיות להורסו (עלות של כ12K בבתים בגודל סטנדרטי ) כלומר תמיד נירצה מרווח בסדר גודל של 10+ על ההשקעה.

אני לא נכנסתי כאן לסכומים כיוון והדבר הינו בהתאם לצרכים וכמובן משתנה בין בית לבית אזור לאזור ואפילו העדפות סיכונים של המשקיע
דוגמא: אני בעלים על 100 בתים העלות של הביטוח השנתית משתווה למחיר בית אחד (1%) אולי כבר לא משתלם לי לבטח כי אני צריך שלפחות 2 בתים בשנה ישרפו לי על מנת להצדיק את עלות הביטוח.

למעלה