פותחת שרשור בנושא בעייתי

מצב
הנושא נעול.
מזל שזה לא יצא לפעול ../images/Emo57.gif

אצלנו בתחילת הדרך
ממש בשלב הברורים הראשונים, גיסתי שחיה באהר"ב ממש השתוקקה לבוא לארץ כדאי לתרום לי ביצית(זאת אצילות נפש לפי דעתי) .הייתי אז בתחילת הדרך וממש להוטה להתחיל בתהליך לכן לא חשבתי מספיק על ההשלכות שבדבר ובנוסף הבנו שזה לא חוקי בארץ ואין אף רופא שיבצע זאת. היום לאחר הלידה מאישה אנונימית אני חושבת שכמה שפחות פרטים לדעת על האישה עדיף ,היא בטח ובטח לא חלק מהחיים שלנו ובנושא של קרובת משפחה אני חושבת שהיו לכך השפעות פסיכולוגיות קשות על כל התהליך, זאת דעתי.
מזל שזה לא יצא לפעול

הרי עם אני לא טועה גיסה מוגדרת כאחות בעלך. אם היא הייתה תורמת בייצית אז מדובר פה בגלוי עריות. שלא נדבר על הסכנות הגנטיות האלולות להתפתח באובר.

Yaldi

New member
פלפל, גיסתי היא אשת אחי

מזל שזה לא יצא לפעול

הרי עם אני לא טועה גיסה מוגדרת כאחות בעלך. אם היא הייתה תורמת בייצית אז מדובר פה בגלוי עריות. שלא נדבר על הסכנות הגנטיות האלולות להתפתח באובר.
פלפל, גיסתי היא אשת אחי

את צודקת. הוצעה לי תרומת עוברים

אצלנו בתחילת הדרך
ממש בשלב הברורים הראשונים, גיסתי שחיה באהר"ב ממש השתוקקה לבוא לארץ כדאי לתרום לי ביצית(זאת אצילות נפש לפי דעתי) .הייתי אז בתחילת הדרך וממש להוטה להתחיל בתהליך לכן לא חשבתי מספיק על ההשלכות שבדבר ובנוסף הבנו שזה לא חוקי בארץ ואין אף רופא שיבצע זאת. היום לאחר הלידה מאישה אנונימית אני חושבת שכמה שפחות פרטים לדעת על האישה עדיף ,היא בטח ובטח לא חלק מהחיים שלנו ובנושא של קרובת משפחה אני חושבת שהיו לכך השפעות פסיכולוגיות קשות על כל התהליך, זאת דעתי.
ממישהי, שלה ושל בעלה - לפני מספר חודשים. הם סיימו לעשות ילדים. בהתחלה היה מדובר בתרומה, אחר כך התחילו לדבר על זה שירצו כסף, אח"כ הבעל אמר שאם זה יהיה בן אז אולי הם ירצו אותו כי יש להם רק בנות (מה הם חושבים שאני - אם פונדקאית??) ואמרו שירצו קשר עם הילד וכו' וכו'. ראיתי לאן העניינים הולכים ואמרתי להם "תודה רבה אבל לא תודה". רק יותר מאוחר נודע לי שזה בכלל לא חוקי בארץ.

שרון123

New member
../images/Emo5.gifאלוהים ישמור איזה אנשים

ממישהי, שלה ושל בעלה - לפני מספר חודשים. הם סיימו לעשות ילדים. בהתחלה היה מדובר בתרומה, אחר כך התחילו לדבר על זה שירצו כסף, אח"כ הבעל אמר שאם זה יהיה בן אז אולי הם ירצו אותו כי יש להם רק בנות (מה הם חושבים שאני - אם פונדקאית??) ואמרו שירצו קשר עם הילד וכו' וכו'. ראיתי לאן העניינים הולכים ואמרתי להם "תודה רבה אבל לא תודה". רק יותר מאוחר נודע לי שזה בכלל לא חוקי בארץ.
אלוהים ישמור איזה אנשים
אם זה יהיה בן הם ירצו אותו? אם זה לא היה עצוב, זה היה מצחיק...

נטאשה

New member
קראתי את השירשור הזה כמה פעמים

אלוהים ישמור איזה אנשים
אם זה יהיה בן הם ירצו אותו? אם זה לא היה עצוב, זה היה מצחיק...
קראתי את השירשור הזה כמה פעמים
ודעתי נחרצת: נגד תרומה מאשה לא אנונימית! קשר הכי טוב בעולם יכול להסתבך, אחות, גיסה, חברה מכרה ... והסיבוך הוא לכל החיים, אי אפשר להשתחרר ממנו. גם ככה כל הסיפור של תרומה קשה לנו, אז למה לסבך אותו עוד יותר. צריך שזה יהיה חף מכל קשר עם התורמת. בטח שהייתי רוצה ילד מהביציות המקסימות של אחותי המדהימה, אבל תמיד זה ילווה אותי ואת הילד כשיגדל. הילד שלי יהיה גם קצת שלה? מה פתאום זה ממש לא מתאים לי. אני חושבת שצריך כמה שיותר לצמצם את הפרצות שיכולות להביא סיבוכים כל שהם. ואני שוב חוזרת, נחרצות ובלי שום ספק: לא תותר תרומה מאשה לא אנונימית!

keren05

New member
לא הייתי רוצה תרומה מקרובת משפחה

פותחת שרשור בנושא בעייתי
בוקר טוב
רציתי להעלות את הדילמה - האם מישהי מכן (או מכם) חשבה על תרומה מקרובת משפחה? ממחקרים שראיתי זו הדרך הנחשבת לטובה ביותר (כי ככה יש איזושהי התאמה ראשונית בין התורמת לנתרמת, המגדילה את הסיכויים). כמובן שמתלוות שאלות מוסריות ובריאותיות (האם להעביר את קרובת המשפחה את ההליך הכרוך בתרומה ועוד).ושאלה נוספת, בארץ זה מן הסתם לא חוקי, האם גם ביצוע ההליך בחו"ל אינו חוקי? דעתכן חשובה לי, תודה!
קרוב ל-20 שנה אני דודה, אני טיפלתי באחיינים שלי כאילו היו ילדי. וחשבתי.. טוב אז לא יהיו לי ילדים יש לי את האחיינים שלי. עד שהבנתי לאט לאט שאני רק הדודה שלהם אני לא אמא שלהם, ברקע העניין הזה ישב תמיד. לא אחת חשבתי על כך שאחותי אולי תתן לי ביציות וזה יהיה כל כך מושלם. אבל אני מאמינה שאני אף פעם לא ארגיש האמא האחת והיחידה, ותמיד היא תרגיש אחריות כלפי הילד הזה, קצת יותר מדודה. ואני אני רוצה להיות אמא, לחנך את ילדי בדרכי, (אני לא כל כך שלמה עם הדרך של אחותי). הסיבוכים והבעיות הפסיכולוגיות יהיו גדולים יותר ומרוכבים יותר מתרומה מאישה אנונימית. קרן

נטאשה

New member
../images/Emo45.gif

קרוב ל-20 שנה אני דודה, אני טיפלתי באחיינים שלי כאילו היו ילדי. וחשבתי.. טוב אז לא יהיו לי ילדים יש לי את האחיינים שלי. עד שהבנתי לאט לאט שאני רק הדודה שלהם אני לא אמא שלהם, ברקע העניין הזה ישב תמיד. לא אחת חשבתי על כך שאחותי אולי תתן לי ביציות וזה יהיה כל כך מושלם. אבל אני מאמינה שאני אף פעם לא ארגיש האמא האחת והיחידה, ותמיד היא תרגיש אחריות כלפי הילד הזה, קצת יותר מדודה. ואני אני רוצה להיות אמא, לחנך את ילדי בדרכי, (אני לא כל כך שלמה עם הדרך של אחותי). הסיבוכים והבעיות הפסיכולוגיות יהיו גדולים יותר ומרוכבים יותר מתרומה מאישה אנונימית. קרן

מצב
הנושא נעול.
למעלה