פחד ואינטואיציה

פחד ואינטואיציה

היי לכולם
אינטואיציה - תחושות בטן המבוססות על תרחישים או התנהגויות, שמובילות למסקנה שאיננה יכולה לנבוע מהיגיון או שאין הוכחות חותכות לקיומם של אותם הדברים שאנחנו בטוחים לגביהם רק על סמך תחושות. פחד - סיטואציות או ארועים מהעבר אשר הטביעו בנו חותם של אזהרה, כך שבעתיד נמנע מחוויות לא נעימות על סמך טעויות העבר. למרות שישנם פחדים שלא נוצרו על סמך חוויותינו מהעבר, אלא מניסיונם של אחרים, או פחדים תאורטיים (אנו משערים שיש סיכון בתרחשי ספציפי), וישנם גם פחדים לא מוסברים או מודחקים או בלתי ניתנים לתיאור... אני אישית מאמינה בכוחה של האינטואיציה. כלומר, זהו אותו קול פנימי מנחה אשר מזהיר ומרתיע מפני טעויות אפשריות, מה כדאי, מה עדיף וממה רצוי להתרחק. העניין הוא שלפעמים קשה להגדיר אם התחושה שאנו חווים נובעת מפחד או מאינטואיציה. אביא דוגמה להמחשה: קיבלתי הצעת עבודה, עכשיו יש בי איזו התנגדות להצעה. מצד אחד אני פוחדת להסתכן , יש לי כרגע מקום עבודה די יציב ומשכורת סבבה, אמנם העבודה די משעממת ואין פה לאן להתקדם. מקום העבודה החדש - על סמך מידע שקיבלתי ממעסיק בלבד - ארגון גדול ומכובד, שכר בסיס , לגבי אפשרויות קידום עדיין לא ברור. כיוון שאני סטודנטית - אני די מוגבלת במציאת משרה רלוונטית בגלל שאין לי אפשרות לצאת לקורסים שכל שירותי הלקוחות מחייבים לעבודה במשמרות, לכן מה שנשאר זה אדמיניסטרציה לאחה"צ... נחזור לעיניינו, או שזה הפחד שלי מלקיחת סיכונים מיותרים מונעים ממני לעזוב את איזור הנוחות שלי ולהתחיל עבודה במקום לא מוכר שאין לדעת גם עד כמה הוא בטוחה וקבועה ועוד מלא סימני שאלה באויר. או שזו האינטואיציה שאומרת שאני לא אשתלב שם או לא אסתדר מבחינת האנשים או העבודה, וגם אאבד את מקום העבודה הנוכחי שהפכתי עולמות עד שמצאתי אותו, בגלל שזה לא פשוט לסטודנטית למצוא משרה נורמלית לא בשירות לקוחות או מכירות. אני כל הזמן בהתלבטויות על הנושא, או שזו אינטואיציה שמזהירה אותי מפני צעד בלתי הפיך (אם אעזוב ולא אמצא את עצמי במקום החדש, אאלץ להתחיל שוב במסע חיפשוים מפרך), או שזה אותו הפחד שמשתלט עלי - הפחד מפני שינויים, מפני דברים חדשים ושונים, מפני הלא נודע... אותו החלק מהמוח שמעדיף להשאר במקום מבטחים , השואף לשלווה אינסופית.
.. איזו קושי להחליט עם עצמי...
איזה צעד הייתם עושים במקומי???

יעל :-)

New member
מחפשת..

אני מודה שלפעמים עניין האינטואיציה קצת מתבלבל לי. כשקראתי אותך ואת הטיעונים שכביכול קישרת לאינטואיציה, הם נראו לי גם כמו פחדים. לגבי ההתלבטות שלך.. אין לי דעה בשבילך (רק את תדעי לענות בעצמך על השאלה הזו. כל אחד אחר יכול לראות את זה מנקודת מבט אחרת). דבר עיקרי שהיה לי חסר כאן זה שלא ציינת שום דבר על מקום העבודה החדש שיגרום לך כן לרצות להשיג אותו. למשל, לא כתבת אם העבודה מעניינת יותר מהעבודה הנוכחית (אמנם ציינת שהעבודה הנוכחית משעממת ואפשר אולי להסיק מזה שאת רוצה משהו אחר אבל לא ברור אם ההצעה החדשה היא בתחום מעניין יותר). בעצם, לא ציינת שום פלוס על גבי העבודה הנוכחית שיש לך, אלא ציינת רק פחדים בהקשר להחלפת מקום העבודה.

...

הייתי מגדירה את זה אחרת. שקר לעצמי או אמת הפנימית. כשאני חשה שלמה עם עצמי,אני כבר יודעת שזה מה שאני רוצה זה בשבילי. כשאני חשה מתח,חרדה או תחושת אי נוחות,אני כבר יודעת שזה לא מה שאני רוצה. סבל,פחד או חרדה לא נמצאים באמת עצמה. כשאתה חשה שלווה,שקטה את כבר בדרך נכונה.

למעלה