פיטורים והתפטרות שלא בכתב: "מעשה

• פותח הנושא r66
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

r66

New member

פיטורים, ככל שננקט ע"י המעביד, יכול למצוא ביטויו בהודעה בכתב, הודעה בעל-פה או בהתנהגות. הוא הדין אף לגבי מעשה התפטרות של העובד" כך קבע ביה"ד הארצי. משמע: למרות הדרישה בחוק להודעה בכתב - גם פיטורים וגם התפטרות שאינם בכתב תופסים; מאידך, מועד מתן ההודעה הוא בספק, ולא ברור האם נתנה הודעה מוקדמת מספיקה מראש, כנדרש בחוק. (מתוך עדכון שקיבלתי)

ז"א שאני יכולה להודיע....

פיטורים, ככל שננקט ע"י המעביד, יכול למצוא ביטויו בהודעה בכתב, הודעה בעל-פה או בהתנהגות. הוא הדין אף לגבי מעשה התפטרות של העובד" כך קבע ביה"ד הארצי. משמע: למרות הדרישה בחוק להודעה בכתב - גם פיטורים וגם התפטרות שאינם בכתב תופסים; מאידך, מועד מתן ההודעה הוא בספק, ולא ברור האם נתנה הודעה מוקדמת מספיקה מראש, כנדרש בחוק. (מתוך עדכון שקיבלתי)
בע"פ טלפונית לאחראית שלי, אבל גם לומר לה שאני שולחת להם מכתבים רשומים???

שיר ורד

New member
כן, אבל

בע"פ טלפונית לאחראית שלי, אבל גם לומר לה שאני שולחת להם מכתבים רשומים???
כן, אבל
זה לא פותר אותך מתקופת הודעה מראש על פי חוק. אם שובצת (או תשובצי במהלך תקופה זו) למשמרות ע"י המעסיק (בהיקף מקביל להיקף בחודשים הקודמים) עלייך להמשיך ולהתייצב לעבודה. כדי שההתפטרות תהיה חוקית תחשבי את תקופת ההודעה מראש ובהתאם לכך תקבעי את מועד כניסת ההתפטרות לתוקף. חשוב לשלוח את המכתב הרשום ולהתקשר למעביד באותו יום, כדי שלא יהיה ספק לגבי מועד ההודעה (אישור הדואר על מסירת המכתב הרשום מהווה סימוכין לגבי התאריך. בית דין עשוי לקבוע שמועד קבלת המכתב ע"י המעביד הוא יום ההודעה בפועל ואז תצטרכי להוכיח שביום שליחת המכתב גם הודעת טלפונית למעסיק). לפני שליחת המכתב יש לוודא מי הגורם שצריך לקבל אותו. בחברות רבות זה מי שממונה על כח אדם או השכר ולאו דוקא האחראי הישיר.

מצב
הנושא נעול.
למעלה