פינוי בינוי

noa tal 31

New member
קיבלתי בירושה דירה ברמת גן במתחם הראה /הרצל. הדירה בת 2 חדרים אני מעריכה שהיא שווה 1.75 מילון שקל. קיבלנו הצעה לפינוי בינוי ורציתי לדעת האם זה הגיוני שנפוצה בדירה חדשה של 3 חדרים בלבד? התחושה שלי שהיינו אמורים לקבל הרבה יותר ובפועל זה לא כך. כון שנקבל בניין חדש עם לובי ומעלית אבל מהתנאים הראשוניים ניראה לי שכדאי לבדוק קבלנים נוספים. מה דעתך? ובהקשר זה אשמח לדעת מה הדבר שהכי חשוב לבדוק אצל הקבלנים בפינוי בינוי? (יכולת מימון, ותק?)

frankthe2

Active member
מותר לכם לפנות למספר קבלנים ולראות מה תקבלו בהצעות אחרות.
אתם אמורים לגייס דבר ראשון עוד מתמחה בתחום פינוי בינוי שיעזור לכם בבנית מכרז בתוכו התנאים שבהם הקבלן אמור לעמוד - זה לא רק יכולת מימון ולא רק ותק. גם עמידה בלוחות זמנים, עמידה בבניה לפי תקני בניה ועוד.

היי נועה,

ראשית אמליץ לכם לשכור את שירותיו של עו"ד המתמחה בתחום ההתחדשות העירונית ולא לפעול ללא ייעוץ משפטי.
ככל ותשכרו עו"ד שייצג אתכם (כלל בעלי הדירות) תשלום שכר טרחתו יחול על היזם ולא על בעלי הדירות.

תמורות הניתנות במסגרת פרויקטים של התחדשות עירונית הינם פן מסחרי ולא משפטי והתמורות לרוב ניתנות בהתאם לתוכניות החלות במקרקעין, כלכליות הפרויקט מטעם היזם, גודל המגרש והבניין הקיים ועוד.

לשאלתך בנוגע לקבלנים - יש לעשות הבחנה בין יזם לבין קבלן. יזם יכול להיות גם קבלן או רק יזם. היינו גם הגורם המבצע או רק הגורם "המתכנן". כך או כך מומלץ לבחון את האיתנות הפיננסית של אותו גורם עימו תתקשרו וכמובן את הסיווג הקבלני (שיהיה בסיווג של ג'5).

כאמור לעיל, מומלץ להיוועץ בעו"ד המתמחה בתחום זה.

**האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לכך ואין לראותו ככזה.

למעלה