פיצויים בעקבות פשיטת רגל

מצב
הנושא נעול.

איילתי

New member
פיצויים בעקבות פשיטת רגל

פיצויים בעקבות פשיטת רגל
קודם כל ברכות על הפורום החדש
ולשאלתי, בשבוע שעבר הכריז הבוס שלי על פשיטת רגל. אני עובדת במקום מסוף פברואר 2002. מי ישלם את הפיצויים??? לזכותי 22 ימי חופשה שלא נוצלו, האם גם הפדיון שלהם צריך להכלל בסכום הפיצויים? תודה מראש

המוסד לביטוח לאומי.

פיצויים בעקבות פשיטת רגל
ולשאלתי, בשבוע שעבר הכריז הבוס שלי על פשיטת רגל. אני עובדת במקום מסוף פברואר 2002. מי ישלם את הפיצויים??? לזכותי 22 ימי חופשה שלא נוצלו, האם גם הפדיון שלהם צריך להכלל בסכום הפיצויים? תודה מראש
המוסד לביטוח לאומי.
בהנחה שלא הבוס שלך עצמו הכריז על עצמו כפושט רגל, אלא שבימ"ש עשה את זה. אם בימ"ש הכריז עליו כפושט רגל את אמורה לקבל את יתרת השכר, הפיצויים, והחופשה - מהמוסד לביטוח לאומי.

שיר ורד

New member
האם עבדת אצל אדם פרטי או בחברה?

פיצויים בעקבות פשיטת רגל
1. המושג פשיטת רגל מתיחס לאדם פרטי. אם זה המקרה שלך, את אמורה להיות אחת מהנושים שלו. אדם בפשיטת רגל, אמור להחזיר את החובות שלו בפרישה לאורך זמן, בהתאם למיקומך בין הנושים וקביעת בית המשפט, ייתכן ותקבלי את הפיצויים, ימי החופשה ומשכורת אחרונה במסגרת החזרת החובות שלו. במידה ואין סיכוי שתראי את הכסף והמעסיק הפריש על משכורתך לביטוח לאומי, תצטרכי להגיש תביעה לביטוח הלאומי תוך פירוט החובות שלו כלפייך. 2. אם עבדת בחברה, אזי היא נמצאת בכינוס נכסים או בפירוק. בית המשפט ממנה את כונס הנכסים ו/או המפרק. את צריכה לדווח לו על חובות המעסיק אליך, לכונס/מפרק , הוא צריך לבדוק בספרי החברה, שאכן הדיווח שלך אמיתי, ובמידה שיתרת הכסף בקופת החברה ובנכסים ברי מימוש שלה, איננה מספקת להשבת החוב גם לנושים עדיפים עלייך וגם לך, הוא יתן לך אישור מתאים על יתרת החוב של החברה אלייך, אם אישור זה, עלייך ללכת לביטוח לאומי ולקבל את הכסף.

אני חולק על חל'ק מהאמור.

1. המושג פשיטת רגל מתיחס לאדם פרטי. אם זה המקרה שלך, את אמורה להיות אחת מהנושים שלו. אדם בפשיטת רגל, אמור להחזיר את החובות שלו בפרישה לאורך זמן, בהתאם למיקומך בין הנושים וקביעת בית המשפט, ייתכן ותקבלי את הפיצויים, ימי החופשה ומשכורת אחרונה במסגרת החזרת החובות שלו. במידה ואין סיכוי שתראי את הכסף והמעסיק הפריש על משכורתך לביטוח לאומי, תצטרכי להגיש תביעה לביטוח הלאומי תוך פירוט החובות שלו כלפייך. 2. אם עבדת בחברה, אזי היא נמצאת בכינוס נכסים או בפירוק. בית המשפט ממנה את כונס הנכסים ו/או המפרק. את צריכה לדווח לו על חובות המעסיק אליך, לכונס/מפרק , הוא צריך לבדוק בספרי החברה, שאכן הדיווח שלך אמיתי, ובמידה שיתרת הכסף בקופת החברה ובנכסים ברי מימוש שלה, איננה מספקת להשבת החוב גם לנושים עדיפים עלייך וגם לך, הוא יתן לך אישור מתאים על יתרת החוב של החברה אלייך, אם אישור זה, עלייך ללכת לביטוח לאומי ולקבל את הכסף.
אני חולק על חל'ק מהאמור.
אם מדובר באדם פרטי, ואם הוא הוכרז כדין כפושט רגל, העובדת לא צריכה לחכות להסדר הנושים ורק אחרי זה לפנות לביטוח לאומי. היא יכולה לפנות מייד לביטוח לאומי. זכות הפניה לביטוח לאומי במקרה כזה לא תלויה בשאלה אם המעביד שילם לביטוח לאומי או לא. אם יש מפרק לחברה והיא פורקה - אפשר להגיש מייד תביעה לביטוח לאומי (באמצעות המפרק).

איילתי

New member
../images/Emo51.gif על התשובות ושאלות נוספות

פיצויים בעקבות פשיטת רגל
על התשובות ושאלות נוספות
לשאלתכם עבדתי בחברה בע"מ. הייתכן מצב שבו המפרק הוא בעל החברה בעצמו? אם כן, מה עושים במצב בו הוא לא מוכן לשתף איתנו פעולה על מנת שנקבל את חתימתו של המפרק, דהיינו בעל החברה בעצמו, כדי להגיש תביעת פיצויים לביטוח לאומי? האם נאלץ לשכור את שירותיו של עו"ד כלשהו על מנת שיגיש את התביעה לביטוח לאומי בשמנו או שמא אנחנו יכולים לעשות זאת לבד?

שיר ורד

New member
הסטטוס לא ברור

על התשובות ושאלות נוספות
לשאלתכם עבדתי בחברה בע"מ. הייתכן מצב שבו המפרק הוא בעל החברה בעצמו? אם כן, מה עושים במצב בו הוא לא מוכן לשתף איתנו פעולה על מנת שנקבל את חתימתו של המפרק, דהיינו בעל החברה בעצמו, כדי להגיש תביעת פיצויים לביטוח לאומי? האם נאלץ לשכור את שירותיו של עו"ד כלשהו על מנת שיגיש את התביעה לביטוח לאומי בשמנו או שמא אנחנו יכולים לעשות זאת לבד?
הסטטוס לא ברור
יש מצב של פרוק חברה מרצון,זה נעשה כאשר לחברה אין חובות ובעליה רוצים לסגור אותה. ייתכן שבמקרה כזה הבעלים יכולים להיות המפרקים. ברגע שלחברה יש חובות לפחות אחד הנושים צריך להגיש תביעה בבית המשפט למנות כונס נכסים או מפרק מטעמו או מטעם בית המשפט. עבודים שלא קבלו שכר או פיצויים הם בכלל הנושים וזכותם לבקש למנות מפרק. בית המשפט קובע מי יהיה המפרק. לעיתים המפרק נקבע על פי דרישה של הנושים המובטחים העיקריים (בעיקר כשיש ביניהם הסכמה מראש) ולעיתים השופט מחליט בעצמו מי יהיה המפרק. לא הגיוני שהשופט ימנה את בעלי החברה למפרק (לתת לחתול לשמור על השמנת). אם לא הוגשה בקשת פרוק ע"י אף אחד מהנושים, העובדים יכולים להתארגן ולקחת עו"ד משותף שיגיש את הבקשה לפרוק בשמם (זה יחסוך להם עלויות לעומת בקשה נפרדת של כל אחד). כשעו"ד מטפל בבקשה לפרוק, הוא יכול לעזור גם בבקשה לביטוח לאומי (בעיקר לבדיקה שהטופס מולא נכון), בדרך כלל עורך הדין ידרוש תשלום מכל עובד נוסף לצורך הבדיקה הנ"ל. בכל מקרה, אתם אמורים להגיש כל אחד את הבקשה שלו.

מצב
הנושא נעול.
למעלה