פסיכיאטריה

Moon phase

New member
פסיכיאטריה

מישהו יכול לפרט לי על שלבים+תוכנית לימודים- מה בדיוק לומדים ברפואה כדי להגיע להיות פסיכיאטר/ית? (הבנתי ש-7 שנים ראשונות ברפואה הם אותו דבר לכולם ואח"כ התמחות- אבל אני בכל זאת רוצה לדעת גם בהם מה בדיוק לומדים)

ברוכה הבאה לפורום../images/Emo140.gif

לימודי רפואה באוניברסיטה בנויים באופן כללי משש שנים של לימודים: שלוש שנים של לימודים תיאורטיים (פרה-קליניים), שלוש שנים של לימודים מעשיים (קליניים) שנעשים במחלקות השונות בבתי החולים בשילוב עם לימודים באוניברסיטה. לאחר סיום הלימודים ומעבר של בחינות ההסכמה של משרד הבריאות, עושים שנה של סטאז' באחד מבתי החולים. לאחר הסטאז' בוחרים התמחות וכאן בעצם מגיעים לפסיכיאטריה. מה בדיוק לומדים בפסיכיאטריה אני לא יודעת. אולי אחד מהסטודנטים כאן יותר מתמצא. בכל מקרה, את יכולה להיכנס לאתרי הפקולטות השונות לרפואה (תל אביב למשל) ולראות שם את תכניות הלימודים. אושרית.

anabioein

New member
תוספת

מסלול ההתמחות (מתוך אתר התאחדות הרופאים הישראלית) · 4.5 שנים, מהן שנתיים במחלקה פסיכיאטרית פעילה (אפשר שחצי שנה תהיה במחלקה לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר) - חובה. · שנה אחת בשירות פסיכיאטרי אמבולטורי למבוגר במרפאה לבריאות הנפש - חובה. · חצי שנה בנוירולוגיה או 3 חודשים בנוירולוגיה ו-3 חודשים במחלקה לרפואה פנימית. · חצי שנה באחד מאלה: מחלקה או מרפאה לטיפול פסיכיאטרי במבוגר, מרפאה לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר, מחלקת יום פסיכיאטרית, יחידה פסיכוגריאטרית, מחלקה פסיכיאטריה שיקומית, פסיכיאטריה משפטית (נוסף ב-2002). · חצי שנה מדעי יסוד · השנה הראשונה וששת החודשים האחרונים של ההתמחות יהיו במקצוע הראשי. באמצע ההתמחות יש בחינת שלב א' ובסופה בחינת שלב ב'. ותיקון קטן לאושרית; בחינות הגמר של לימודי רפואה לבוגרי הארץ הן של ארבע הפקולטאות (ולא של משרד הבריאות).

לתומי חשבתי...

אולי לא הבנתי כיאות, אך משתמע למיטב הבנתי כי הפסיכיאטר אינו חייב באף "קורס פורמלי" בפסיכולוגיה? או שזה כלול בתוכנית הלימודים ברפואה?

anabioein

New member
חלק מהחומר אותו לומד הפסיכיאטר

במהלך ההתמחות קשור לפסיכולוגיה. רוב הקונספט בלימודי רפואה (הכוונה לשנים קליניות בבי"ס, הסטאז' וההתמחות) אינו בקורסים פורמלים. זה נכון לפסיכיאטריה כפי שזה נכון גם לתחומים אחרים. ויש גם את עניין ההגדרה; מה לדעתך זו פסיכולוגיה.

doc monti

New member
אין כזו חובה

יש פסיכיאטרים שלומדים אח"כ גם פסיכותרפיה דינמית ואפילו פסיכואנליזה, אבל יש כאלה שלא ממש אוהבים פסיכותרפיה ומשתמשים בעיקר בתרופות וטיפולים התנהגותיים-קוגניטיבים.

למעלה