פעילות א :ספרים המעוגנים במציאות

פעילות א :ספרים המעוגנים במציאות

או בחלקם
לדוגמא :"המתנה הגדולה מהים "של סול דיה .
סיפורה של אנה פרנק .יצא עכשיו ספר חדש "אנה פרנק -בין מילים לתמונות" .של מנו מטסלאר ורוד ון דר רול .
"הסיפור המופלא של הלן קלר" של לורנה א. היקוק .
וזאת בעקבות הספר קנוט, על אותו דוב שחי בגן החייות בגרמניה ,והפך לסמל הסביבה הירוקה והשמירה על בעלי החיים.
בהצלחה

ההיא333

New member
אמיליה דיטריך

אני חוזרת ומזכירה אותו בהקשרים שונים. ספר על אישה חוקרת בתקופה שזה לא היה מקובל.

אשלינג

New member
אני ממליצה מאוד על הספרים של יצחק נוי

גבעת האירוסים השחורים ו4 ימים על הנהר

אשלינג

New member
יצחק נוי גם סופר וגם היסטוריון

מכירים עוד סופרים שהם גם היסטוריונים?

אשלינג

New member
גם הספר אור ואלכסנדרה זכור לי במעורפל מהרדיו

לאחרונה גם קראתי את רון וגודי בילדות הקשבתי לזה ברדיו ולא אהבתי
אבל את הספר אהבתי מאוד

אודי256

New member
דיוויד קופרפילד / צ'ארלס דיקנס

ידוע בתור הספר האוטוביוגרפי ביותר מבין ספריו של דיקנס.

דיקצ

New member
"לאהוב עד מוות", "שרה גיבורת ניל"י", "הצנחנית

שלא שבה", "גיבור חידה", "מבצע יוסה'לה" מאת איסר הראל, ויש עוד המון ספרים שעוסקים בתקופת מלחמת העצמאות וארץ ישראל הקטנה, המון ספרים שבלעתי כילדה, כמו "בוז לספר הלבן" ועוד.

zoraya

New member
"הבכור לבית אב"י" ו"בדהרה" (סיפור חייה של

מניה שוחט) - שניהם של דבורה עומר.

ובנושא

בדרכ כול סוג הזאנר,הקרויי ספרים היסטוריים מעוגנים במציאות. וטוב שהם עולים ונחשפים ומהווים דרך יפה לקורא להכיר את התקופות .
ומוסיפה ספרים נוספים
בנושא מחלות נכתב הספר "מלח על השפתיים" של דפנה מיתר ,בהוצאת ספרית הפועלים .איורים הילה חבקין." נכתב עלידי רופאה מומחית המטפלת בחולים קשים ובני משפחתם" ."הספר נולד מתוך מעורבתה הרבה של הרופאה דפנה מיתר ,בחיי המשפחות שאותן היא מלווה ." מתוך: תמצית גב הספר .הספר שובה לב.
"אח בוגר "של אורי אורלב ,בהוצאת כתר .
יוסי ,גיבור הסיפור חווה משבר לאחר שאביו נהרג בקרבות .אח בוגר מלווה אותו בדרך לשיקום .
"אין אריות בתל אביב "של תמר אדר אהובה דורון בהוצאת אגם .הספר מבוסס על מקרה אמיתי שבו אריה ברח מגן החיות התל אביבי הבהלה היתה גדולה וכך הסתובב לו מלך החיות חופשי ומאושר ואלי גם מבוהל עד
ללכידתו .
ועל גבי עטיפה קדמית כתוב {סיפור בעקבות מעשה שהיה חלקו אמת ,חלקו בדיה ".

ההיא333

New member
להבנתי כאשר מי שיש לו

זיקה לכתיבה, גם כאשר הוא כותב כתיבה שהיא ביסודה דקומנטרית-עובדתית, יהיה שם הקטע המוגדר כ"סיפור בעקבות מעשה שהיה חלקו אמת ,חלקו בדיה ".

למעלה