פעם -

פעם -

אתמול נסעתי באוטובוס. במסלול הבוקר - צהריים עובר האוטובוס במסלול קצת שונה, ואוסף גם את ילדי בית הספר. אל האוטובוס עלו בין יתר הילדים שתי בנות, לכל היותר בנות 12. אבל איזה בנות 12... כאילו פורים כבר כאן הן עוטות איפור כבד, מכנסיהן בגזרה נמוכה, בקושי נצמדות אל גופן העדיין ילדותי, חולצות שלא הייתי לובשת אפילו למועדון לילה... שיחתן לא הרקיעה אל מעבר למי יותר כוסית - בריטני ספירס או קריסטינה ; מי מתלבשת יותר יפה - בריטני או כריסטינה (מההה ??)... אוךךך.... סתם משהו שגרם לי להזכר בפעם, כשלתוכן עוד היתה משמעות.

אלמרה

New member
אכן... עוול משווע שזו שיחת בנות 12.

בזמני המילה "כוס" היתה לכל היותר חצי מקללה עסיסית בגנות אימו של מי שקולל ולכל הפחות, מושא הזיות בלתי מושגות. מה שלא יהיה בשום אופן היא לא נאמרה על ידי בת... ולא היתה פסגת שאיפותיה של מי שהיום מתחרה מי יותר "כוסית"... עולם הולך ופוחת ככל שפוחתת כמות הבד של ה"מכנס" וה"נעל" - "תחתון" וגומר... (לאן נעלמו המכנסיים, הנעליים והתחתונים?)

מיי לי

New member
הדור לא הולך ופוחת

אנא אל תשמיץ, תמיד היו גם וגם. ויש היום בנות איכותיות הרבה יותר משאנחנו היינו כשהיינו בגילן.

אלמרה

New member
אנא הביני איני מכליל..

ה"השמצה" אינה אלא כנגד מי שבזים לשפה ולקודי התנהגות מקובלים ואני מודע לאפשרות שבכל תקופה יש מצב לשינויי קודי התנהגות ואפילו שיחה ודיבור... אנא אל תקחי את דברי באופן גורף.

גם בדור שלי

שמנות לא היו מקובלות... נראה לי שהיום זה הגיע לרמה מביכה אפילו יותר: גם אם בחורה היא "כוסית" - הרי שמה שיקבע לגביה הוא אם רואים מספיק בשר מתחת לבגדים... כמה עצוב.... אני זוכרת שבתקופה שאני הייתי מתבגרת, שיא האופנה היה ללכת בג'ינס וטריקו לביה"ס. זה היה נחשב מקובל. מי שמע או ידע בכלל על איפור, על פאנים לשיער, צבעים שלא לדבר... כשאני הייתי בגילן המוזיקה היתה אומנות - שירים עם עומק, שירים עם חזון ואידיאולוגיה, שחודרים לעצמות ולוורידים. היום "יאללה לך הביתה מוטי או שאני אקרא למשטרה" , עם קצת סלסולים ונענועי ישבן; או לחילופין - בריטני בלבוש מינימאלי, נוטפת גריז ובמראה הרואין שיק - אלו זמרות ! כוכב נולד: לא אשכח את דבריה של ריקי גל כשהראל סקעת עלה לאודישן: "הוא נראה טוב, הוא מצטלם טוב... לפי דעתי הוא עבר". וכדי למנוע אי הבנות - הראל סקעת לפי דעתי זמר גדול, שמסוגל להעביר את העצמה הנכונה והרגש הנכון בשירה. אבל מה הקשר בין כשרון לבין יופי? ההתבטאות הזו שלה היתה לגמרי לא במקום ולא מקצועית בעליל... נסחפתי קצת. ממש מעצבן מה שקורה בעולם הזה.

אשדודיה

New member
לנוכחות יש חשיבות...

אשה שנראת טוב ויש לה נוכחות ייפתחו לפניה דלתות.ככה זה היה מאז ומתמיד. אגב לא יודעת אם שמת לב, אבל באיזו תקופה בחיי הייתי במועדון:) ושם ראתי את רוב החתיכים עם בנות זוג מלאות יחסית... אולי יש סיכוי שאנשים מחפשים עדיין תוכן? תוהה...

אשדודיה

New member
אני זוכרת את עצמינו מצחקקות...

כשהיינו מדברות על גילוח הרגליים או בית השחי... מעבירות פתקיי אהבה לבנים...ורצים למערה הסודית כדי לגנוב נשיקה... היום עושים שעווה לילדה בכיתה ב' ופסים בשיער... גבות סידרתי כשנכנסתי לסמינר... בהחלט העניינים משתנים...העובדה ששמים מכונת קונדומים בתיכונים ופותחים מוקד לבדיקות איידס כבר אומרת הרבה... ערב טוב בנות... בנים... :)

s h o o s h a

New member
ב"דור" שלך???

אם 'לשפוט' על פי הכרטיס שלך את בת 24. אז על איזה דור בדיוק אנחנו מדברים? את והילדים שלי בני אותו דור. והבנות שלי הולכות עם מכנסים בגיזרה נמוכה ומקשיבות למוזיקה עכשווית (גם בריטני, גם שרית חדד ואפילו הראל סקעט [שגם אני, אגב חולה עליו בגלל המראה {כמובן} וגם בגלל הקול] והמוזיקה אולי לא שירה "...עם עומק, שירים עם חזון ואידיאולוגיה, שחודרים לעצמות ולוורידים..." אבל בהחלט מקפיצה (ותגידי לי שאת לא רוקדת לצליליה) וכל אלה לא הופכים אותן או את חברותיהן לפחות טובות ו/או מוכשרות מבנות גילן בדורות שלפני. ואת יודעת מה? I rest my case כי כל מילה נוספת מיותרת...

אם לשפוט ע"ס מה שכתבת -

הרי שאת תוקפת אותי אישית, רק בגלל גילי. אז הרשי לי לצאת חוצץ נגד ההתקפה הקצת מעליבה שלך.... אני אמנם עומדת אך ורק מרחק 10 שנים מגיל 14, אבל בגיל 14 לא אני ולא בנות כתתי נראינו כפי שנראות בנות ה-14 של היום. נוסף על כך - "הדור שלי" , כן כן, אולי תופתעי, היה מקשיב למוזיקה קצת יותר עמוקה מזו ששומעים היום. אין לי ולא לאף אחד אחר שליטה על מה שמתנגן במועדונים, וכן, אני רוקדת לצלילי שרית חדד. אבל לו היתה לי אפשרות לבחור השיר הזה בכלל לא היה עולה לשידור ב"מועדון" שלי. כשאני הייתי בת 14 זמר היה זוכה בתואר בזכות קולו ופועלו. לא בזכות מראהו/ה או הציצים הקופצים והישבנים המתערטלים, ובטח שלא בגלל קול שעובר סינתיזה במערכת מיחושב אלקטרוני. לא אמרתי שבנותייך "פחות מוכשרות" מבני גילן. דיברתי על פיחות הדור באופן כללי. את רומזת שבהיותי בת 24 בלבד - איני יודעת על מה אני מדברת...? ובזה אני מסיימת את טיעוניי.

s h o o s h a

New member
לא תוקפת

אם השתמע מדבריי כאילו תקפתי אותך באופן אישי הרי שנפלה טעות שכן התייחסתי לגיל הצעיר שלך שקרוב מאד לגילם של ילדיי שהם, כמוך, בני הדור 'הזה'. שנית- אני לא רומזת דבר. הבעתי את דעתי לגבי הנושא שהעלית, הצגתי דעה שונה מזו שלך מתוך עיניים של אם לבני הדור 'הזה'. ו...זהו

אוקיי... כנראה שזוהי אחת

מחסרונותיה של הרשת - חוסר אפשרות לעמוד על האינטונציה הנכונה בה נאמרים הדברים...

אלמרה

New member
ומהכרותי השווה של שתיכן בנות יקרות!

אתן ממש לא צריכות לחוש אשמה שבגלל ניואנסים ואינטונציות שכל כך חסרות בתקשורת המילולית שאינה גם ויזואלית, נקלעתן לאי הבנה קלה. אני בוטח בכושר השיפוט של שתיכן. נאוקו סאן יקרה: לידיעתך שושה היתה ולו לרגעים מספר "הסגנית האדומה" פה וכעת משעברה לניהול פורום מצליח משלה היא רק מבקרת כאן לעיתים ואני שמח על כל תרומה שלה פה. שושה: אם תביטי אחורה בארכיב תגלי את דברי הטעם המשובחים שכתבה פה בזמנו נאוקו סאן למרות גילה הצעיר. יאללה בנות, אני רואה באי הבנה זו - כמי שחלפה ועברה ואוהב את שתיכן ושולח לכל אחת מכן
וגם
.

באמת היתה פה אי הבנה קטנה וזהו -

לא התכוונתי ליצור אווירה קרבית ולעורר סניגורים ממרבצם...
מקווה שאין טינה :)

מיי לי

New member
זה שהבנות הולכות היום

עם מכנסיים בגיזרה נמוכה לא אומר שהן "פחות". הדור לא הולך ופוחת. זו אופנה. גם בביגוד וגם במוסיקה וגם בתחומים אחרים. אולי את ובנות כיתתך לא נראו כפי שנראות היום בנות 14 אבל זה לא אומר כלום על בנות ה-14 של היום. זה גם לא אומר שכשאת היית בת 14, בנות מכיתות אחרות ברחבי הארץ לא נראו במיטב האופנה שהיתה בזמנך. ומה זאת אומרת "מוזיקה יותר עמוקה?" מוסיקה זה עניין של טעם. אל לך לשפוט או לבוז למוסיקה שאינה הטעם שלך. מאז ומתמיד היו אנשים שאהבו סוגים שונים של מוסיקה, בדיוק כמו היום.

pikov

New member
זה גילה המוקדם או גילך המאוחר?

אני חולק עליך ובגדול. גם בקרב בנות 24 יש נשים עם אופי ונשים הנכנעות לצוי האופנה. איני מכיר את נאוקו סאן, אבל אני חושב שדבריה מיצגים קבוצה ניכרת בקרב בנות גילה שאינן ששות להיות קורבנות אופנה ובודקות דברים לעומק, מול השטחיות והרדידות של חברי המיעוט בקבוצה שהן קורבנות אופנה בכל תחום בחייהן.

למעלה